ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.06.2013
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 31.05.08
JUN-2013

Un hotel super ok

Ne-am intors de 2 zile din vacanta de 8 zile petrecute la hotel palm wings 4* din duvatlar, foarte frumos merita sa mergeti, l-a cumparat alt patron si l-a refacut complet.

Noi am ajuns chiar dupa inaugurare. Toate noi, se face curatenie si prosoapele se schimba zilnic, mancare buna si variata, animatori foarte glumeti spectacol pt. copii pe fiecare seara, internetul mergea gratis in hol la receptie.

Are sala de fitness, sauna, baie de abur, baie turceasca (hamam) gratis...

am vizitat bazarul din kusadasi, selciuc, am fost in excursie la pamukale, casa fecioarei maria, cam putine zile si pt. plaja si plimbari.

la dus am inoptat la ayvacik cu 60 lire si la intors la eceabat hotel boss cu 60 lire cu mic dejun.

Nu am cumparat stikul HGS pt. autostrada pt. ca am luat-o pe centura spre menderes spre kusadasi.

Mai vreti sa aflati ceva va raspund cu placere.

Am sa pun si foto.

Trimis de mary-criss in 09.06.13 08:24:04
Validat / Publicat: 09.06.13 09:35:58
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Alanya

VIZUALIZĂRI: 3580 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mary-criss); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P32 tot la pamukale

[09.06.13 10:23:26]

@webmaster:

Știu că în situația în care un hotel își schimbă numele/proprietarul nu se creează o nouă rubrică pe site pentru același hotel, însă, în acest caz, lucrurire par a sta cumva diferit. Din pozele de pe site-ul oficial al hotelului (care a fost modificat: kusadasi.palmwings.com.tr) reiese clar că nu este vorba doar de o simplă renovare, de schimbarea mobilierului și a instalațiilor și de apariția câtorva tobogane, ci de reconstruirea hotelului în proporție de cel puțin 50%, în opinia mea, o dovadă în aces sens fiind creșterea numărului de camere. Partea de intrare cu recepția este complet nouă, acea clădire NU EXISTA înainte, acolo era amfiteatrul și un teren de sport, balcoanele de la celelalte două corpuri sunt reconstruite, piscina principală este reconstruită (cea veche era dreptunghiulară, cea nouă este în forma cifrei opt), în locul fostului loc de joacă pentru copii au apărut două piscine, una din ele cu tobogane.

Cu siguranță și serviciile oferite de noul proprietar sunt la cu totul alt nivel (a se vedea impresiile de la celelalte două hoteluri din Didim, Venosa și Palm Wings).

Singura constantă rămâne poziționarea acestuia pe o plajă superbă, de departe cea mai frumoasă din zona Kușadasî.

Din toate aceste motive, părerea mea este că nu ar fi corect ca noul hotel Palm Wings din Kușadasî să poarte în spate ”moștenirea” fostului Egeria.

[09.06.13 10:26:31]

@mary_criss17:

Felicitări pentru vacanța frumoasă avută.

Speram într-un review mai bogat în detalii și aștept cu nerăbdare pozele promise.

[09.06.13 10:33:32]

@nicole33: de acord.

Consider că în aceste circumstanţe de excepţie, hotelul merită rubrică separată.

Setul de impresii de mai sus a fost mutat în rubrica "Palm Wings Beach Resort (fostul Egeria) " (nou-creată pe sait)

Voi mai muta aici, în noua rubrică, şi impresiile scrise de karma1 în urma sejurului din septembrie 2012, din câte ştiu hotelul era deja preluat de noul proprietar, atunci.

[09.06.13 10:45:43]

@Admin:

Mulțumesc.

Decizia îți aparține, însă toate aceste lucrări de amploare s-au desfășurat după luna septembrie 2012, indiferent de data preluării hotelului.

Dacă nu aș fi făcut deja rezervările pentru Antalya, chiar aș fi fost tentată de o a treia vizită aici. Locația de excepție în care se află situat, confortul oferit de un hotel nou și servicii de calitate (aștept confirmarea) îl pot propulsa în topul hotelurilor din zonă, conceptul de all inclusive fiind deja peste cel al hotelului Grand Belish 5*, de exemplu.

diaanaid
[10.06.13 09:47:16]

Buna!

Poti te rog sa-mi spui in ce corp de cladire ai avut camera? Multumesc mult!

bgv
[10.06.13 18:13:55]

@mary_criss17:

Buna,

Plec si eu cu familia la Palm Wings Kusadasi peste aprox. 2 sapt. As dori sa-mi spui daca poti cum sunt camerele, sunt spatioase? In ce corp de cladire ati stat? Locuri de parcare sunt? Probleme pe traseu datorate protestatarilor? Orice alt amanunt legat de traseu sau de sederea acolo este binevenit! Va multumesc!!!

[10.06.13 22:12:28]

acum sunt la bodrum, pe 15.06 ajung la acest hotel, si voi completa cu ceva poze

referitor la hotel, cel vechi a fost demolat 60% si construit cel nou; deci nici nu se punea problema completarii noilor posturi la egeria

din sfaturile pe care le-am primit de la un cunoscator cel mai bine ar cazare in corpul A

[10.06.13 22:50:25]

te rog si eu numarul camerei si blocul, fiindca camerele de la parter au gresie si nu covor, au frenchbalcon si nu balcon

mersi

[11.06.13 06:26:00]

@eug:

Am vizionat și eu mai multe poze de la acest hotel. Într-adevăr, contează mult blocul în care ești cazat, însă nu toate camerele de la parter au frenchbalcony. Am văzut destule cu balcon normal, dar și unele cu ieșire directă la piscină. Poți nimeri cameră fără balcon normal chiar și la etaj, dar cred că astea sunt la un preț mai mic.

[11.06.13 09:43:01]

indiferent de etaj, majoritatea sunt dbl. std, fie cu gresie, fie cu covor, fie cu balcon sau fara

camerele promo sunt mai mici decat cele standard

[...]

cele de la parter cu iesire in acele mici piscine, aflate pe laturile blocului, sunt camere superioare si au alt pret

[12.06.13 17:43:50]

@bogdan. gava: da. am stat in prima cladire cind iesi din hotel spre plaja.

cu protestatari nu am avut probleme in statiune e liniste,

camerele sunt spatioase cu mocheta pe jos,

locuri de parcate sunt in fata hotelului si pe strada linga hotel (sunt pazite)

[12.06.13 17:47:52]

@eug: da iti spun... am stat in prima cladire pe stinga cind mergi spre plaja... etajul 2 camera 3223 cu vedere pe spate la piscina mica si la strada se vedeau munti din camera foarte frumos si liniste.

[12.06.13 22:17:59]

multumesc de raspuns

m-ar interesa o camera cu vedere spre rasarit, sa nu am soare dupamiaza

care ar fi recomandarea ta?

diaanaid
[13.06.13 10:30:08]

@mary_criss17: Din cate am vazut, corpurile sunt clasificate pe litere: A, B, C, D, am impresia A este in main building. Poti sa-mi spui te rog, daca ai stat in corpul A sau era alt corp?

Multumesc foarte mult!

[13.06.13 22:21:43]

la noi in camera era soare doar dim putin...

stefan.b
[25.06.13 12:17:16]

@mary_criss17: Ati putea sa-mi trimiteti un nr de telef pe privat pentru a afla mai multe informatii despre vacanta la acest hotel? Vineri plec si eu cu fam si am anumite neclaritati. Va multumesc

andreea suhara
[25.06.13 15:43:06]

am fost la Hotelul Egeria si am ramas dezamagita, imi pare bine ca a fost preluat si refacutera pacat de superba plaja pe care o avea.

serban
[26.06.13 10:50:12]

Buna ziua,

Puteti sa detaliati mai mult drumul pana acolo, fiinda vrem sa mergem si noi cu masina si cum prin bulgaria sunt nenumarate variante... !

Exista un singur corp? In camera dubla exista canapea sau pat suplimentar pt. copil?

La masa exista gratare cu pui, peste? Inghetata si cafeaua turceasca sunt cu plata?

Exista si barcute sau hidrobiciclete la mare?

Multumesc si astept raspuns!

andreea suhara, bgv, diaanaid, eug, mary-criss, nicole33, serban, stefan.b
Alte impresii din această RUBRICĂPalm Wings Beach Resort (ex Egeria) [Davutlar]: