ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.06.2013
ÎNSCRIS: 13.04.09
MAY-2013

Un concediu reusit!

Bine v-am regasit!

Am foarte incantati de sejurul nostru la acest hotel. Am fost 2 familii (4 adulti).

Sa incepem cu inceputul. Am ajuns la hotel pe la 15.30 si am fost cazati imediat. Am cerut- in masura in care se poate -sa fim cazati in una din cladirile renovate. Citisem pe site ca, complexul are 3 cladiri, din care 2 renovate si 1 nerenovata. Complexul se numea Angelo. Acum se numeste Grand Victoria. Dna de la receptie a spus ca ne da camerele in una din cele renovate. Nu stiu daca intr-adevar a fost in cladirea renovata, dar mobilierul era nou, baia foarte mica (1.70/1.70) si cu baterii la chiuveta si dus antice, dar foarte foarte curata. Camera curata, iar cameristele chiar isi faceau treaba zilnic. Camerele aveau balcon mare, curat cuo masa, 2scaune si uscator de haine. Curatenie peste tot... in camera, baie, la masa, in restaurant, la piscina, la bar. O sa pun si niste poze.

In ceea ce priveste masa totul a fost la superlativ in sensul ca produsele au fost proaspete si calitative. De ex la micul dejun oua fierte, oua ochiuri, omleta simpla, cu cascaval, cu legume, sunca, branza feta, castraveti, rosii, compot de fructe, carnaciori prajiti- f buni, crenwusti, cereale, fulgi porumb, lapte cald, rece, iaurt simplu, iaurt cu fructe, iaurt cu musli, gemuri la vrac si la cutiute, unt President la cutiute, miere, fineti, ceai, cafea, chec, saleuri si fursecuri, suc de portocale si grefuri si la dozator acidulate, cascaval, vreo 4 tipuri de mezeluri., gris cu lapte, orez cu lapte. Cam asta era in fiecare dimineata, deci puteai sa alegi in fiecare dimineta altceva.

La cina au fost cam 4 feluri de carne pe seara, adica pui, peste, miel, porc sau vita, pui, peste, miel. In general carnea era la cuptor.Pestele era pane sau la cuptor. Ca garnituri au fost brocoli, conopida. minicarrots, cartofi prajiti, cartofi cu cascaval la cuptor, vinete cu rosii la cuptor, mancarica de fasole verde, ardei copti, sfecla rosie, castraveti, rosii, salata de varza alba cu legume, salata de varza rosie, salata de morcovi, sarmalute in foi de vita, dar erau umplute cu orez, o mancarica cu vinete, ardei copti si rosii- f. buna,o mancarica cu carofi si ardei mici, masline kalamata, cate o ciobita in fiecare seara- cam nasoala dupa parerea mea, paste, sosuri pentru paste (2 tipuri de sosuri), paste la cuptor cu sunca si cascaval- f bune, tzatziki- excelent. Nu mi le mai aduc aminte chiar pe toate.

La desert baclavale, jeleuri, niste creme si niste prajituri insiropate si cu scortisoara, mere si portocale- astea erau taiate felii. Pt mine au fost suficiente baclavalele.

Cum se terminau tavile imediat aduceau altele.

Berea buna, vinul rosu si alb, ouzo, cafea- nu prea grozava, sucurile ca cele de dimineata, apa minerala, plata.

Piscina micuta. Nu am stat niciodata la piscina. Au loc de joaca pt copii.

Plaja era destul de aproape. In 5min ai ajuns, dar f ingusta. Bineinteles in alte zone era lata. 2 sezlonguri si o ubrela 6 euro. In dreapta hotelului era o plaja care incepea cu M... - nu mai stiu cum se numea exact. Sezlongul era 4 euro sau consumai ceva si era gratuit. Frape-ul 4 euro. bere draft 5 e, bere import 6e, salata fructe cu iaurt, miere si nuci pt 2 pers 6 euro, pt 4 pers 10 euro. Dar f frumos.

Regimul HB la acest hotel presupune md si cina bufet, bauturi la md si cina.

Pt cei cu AI md, pranz, cina bufet, bauturi de la 10.00 la 22.00.

Era karaoke o data la 2 seri, apoi dupa karaoke disco pana pe la 00.30.

Turistii au fost 99% rusi.

Pt alte intrebari va stau la dispozitie.

Trimis de ciobi2309 in 05.06.13 15:06:26
Validat / Publicat: 05.06.13 19:07:32
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

VIZUALIZĂRI: 5396 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ciobi2309); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 una din cladirile din complex- cea in care am stat
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

oana oana
    [05.04.16 23:54:06]

Ma gândesc si eu ca la vara sa merg la acest hotel, se merita? cat de departe este de centru stațiunii? de plaja an vazut ca doar 5 min, loc de parcare este?

ciobi2309AUTOR REVIEW
    [06.04.16 13:35:06]

@oana oana - Buna! Nu ni s-a parut departe de centrul statiunii, plaja este aproabe, destul de ingusta. Noi mergeam la Molos Beach, parca. Era undeva in dreapta. Mergeam pe langa hotel Pegasus, mergi inainte si apoi faci la dreapta. Oricum poti localiza pe harta Google. Luam ceva de la bar si aveam incluse si sezlongurile, umbrela, 2 scaunele...

Loc de parcare este. Noi am parcat pe locurile de parcare din fata hotelului, undeva mai sus fata de nivelul hotelului... Adica din strada principala in stanga si in dreapta "portii" de intrare erau locuri amenajate. Am vazut ca in drum spre plaja mai erau masini parcate dar nu stiu cum se ajungea pe acolo, pe stradute printre hoteluri si pensiuni.

"Poarta de intrare" se vede din strada principala. Scrie mare numele hotelului.

Este o terasa aropape de hotel, la 2 minute, sunt magazinase pe langa, market...

Noua ne-a placut foarte tare. Si mancarea a fost foarte buna. Dar impresiile de dupa nu au mai fost deloc deloc ok. Noi am fost in 2013. As zice ca nu ar mai fi ok. Prea sunt multe impresii negative. Parca as zice sa va reorientati.

Si mare atentie la camere... ale noastre au fost ok, cu mobilier nou, mai putin baia cum am si zis in impresii. Am pus si cateva poze. Am cerut camera renovata in corpul nou. Ei au zis ca acela in care am stat este corpul nou si tipul ala de camera este renovata. Nu stiu ce sa zic dar cred ca ar trebui sa ceri tip din asta de camera daca te hotarasti la hotelul asta. Vad ca in pozele puse de turistii care au fost dupa noi arata cam nasol..

Orice ati alege sa aveti concedii reusite, vreme frumoasa si sa auzim numai de bine.

oana oana
    [06.04.16 15:41:36]

@ciobi2309: mulțumesc frumos! am sa mai studiez ofertele.

ciobi2309, oana oana
    Alte impresii din această RUBRICĂGrand Victoria Hotel: