ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.09.2009
AUG-2009

Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit
Extrem de nemulțumit

Pe afara e vopsit gardul... inauntru 'leopardul'!

Am cautat o pensiune in Vama Veche pe *******. Ne doream ceva aproape de plaja, conditii bune de cazare, iar banii nu ar fi fost o problema. Am gasit camere disponibile la Casa Yachi, si am fost multumiti citind informatiile postate pe siteul "hotelului". Am platit prima noapte in avans prin transfer bancar (peste 2 milioane de lei vechi pentru 2 camere).

"Vila" se gaseste undeva in mijlocul campului, foarte departe de plaja. Exteriorul este vopsit violent in portocaliu sa iti ia ochii, iar cele 7 sau 8 camere sunt de fapt niste improvizatii nereusite in ceea ce am putut banui ca a fost o data un garaj sau magazie...

In concluzie, nu am putut sta acolo si nici banii pe prima noapte nu i-am mai putut recupera.

Deci... NU MERGETI ACOLO!

Trimis de aavram in 01.09.09 18:14:51
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în VAMA VECHE / 2 MAI.

VIZUALIZĂRI: 1965 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (aavram); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 coltul camerei

[11.10.09 23:56:09]

va asteptam la vama veche! acesta este clasicul roman vesnic nemultumit si mereu cu barfa in toi. daca nu v-a placut la noi trebuia sa ne spuneti si va puteati caza in alta parte. cred ca imi aduc aminte de dumneavoastra, va asteptam la vara la o bere rece sa purtam o discutie pe tema asta, unde puteti veni cu sugesti, culoare pt exterior etc. a, era sa uit: dupa cum arata camera in poza se pare ca ati stat acolo si vad ca e foarte multa mizerie din cate stiu eu nu a fost garaj, sunt camere de vara izolate cu polistiren. sunt din lemn si nu stiu ce nu e ok. ca dumeavoastra ati vrut sa stati pe plaja? si ati facut o rezervare pe care ati si platit-o? si inca ceva: vama veche nu e neptun, e vama veche deci s-a marit satul si nu e pe camp. vila e la 250 de metri de soseaua principala !!!!

completare webmaster77 & webmaster: corectat mare parte din exprimarile mai putin ingrijite, deranjante la citit. Rugam mai multa atentie in ceea ce priveste exprimarea in scris, e si in interesul dvs - va puteti face deservicii deloc nesemnificative astfel

Adnotat ca DREPT REPLICA la review CRT
    [14.11.09 13:11:32]

nu era vb de gramatica dar asta e tara in care asta va roade !!!! nu mai citesc nu mai scriu va las nu va mai dau apa la moara !!!!

[14.11.09 13:44:07]

yachi - iti sunt dator cu scuze pentru usoara lipsa de tact in observatiile pe care le-ai primit anterior. Am ajustat textul astfel incat sa fie mai usor de inteles ce doream sa transmitem.

pe de alta parte, adresa web a pensiunii tale figureaza cu link deplin functional (se poate ajunge la "voi" cu un simplu click) in pagina de prezentarea a pensiunii, nu e necesar s-o mai scrii aici (a fost stearsa)

bogdan_andrei
    [21.08.10 22:57:25]

buna seara. am fost cazat in aceasta locatie si pentru ca sunt un tip elegant pot spune ca si eu cred ca e un fost garaj, repet elegant vorbind.

merg in vama din 1995, prima oara, si am fost aproape anual, asa ca imi permit sa va spun urmatoarele: cand vii cu o bucata de salam in rucsac si o sticla de vodka, nu ai pretentii. Dar cand devii om responsabil si vii cu prietenii pe bani cinstiti, ai dreptul si meriti sa ai pretentii. Si de fapt asta e normalitatea, sa ai geam omenesc la camera, sa ai mobila normala, sa fie curat, nu mai vorbim de room-service, etc.

De asemenea il rog pe detinatorul acestei vile sa incerce sa angajeze un arhitect daca vrea pareri de renovare, nu sa invite la o bere turistii "nemultumiti de Bucuresti" care ai naibii vor si conditii cand dau un ban.

Romania, frumoasa Romanie, acolo unde orice needucat cand realizeaza ca bucata lui de pamant mostenita face 2 lei, ti-o vinde cu 10 si iti ofera conditii de 1 leu. Ocoliti aceasta pensiune, si din pacate multe altele de pe litoral, o spune cu prietenie un tip umblat si de loc cu "fitze". Daca tot munciti, oameni buni mai puneti un leu si mergeti afara... nu e raiul pe pamant, dar strainii barem o sa incerce sa va convinga ca asa e, nu o sa va ceara sfaturi de renovare.

Cele bune, Bogdan.

[04.09.10 17:13:44]

Deci Bogdan esti nemultumit pt ca ai fite, si nu a fost garaj iti zic si tie din cati trec pe aici trebuie sa fie si nemultumiti dar asta e. Mobila ce are??? e facuta intr-o fabrica de mobila, geamul ce are nu ai avut loc sa sari? sau ce are ca nu inteleg? oricum si cu mostenirea sau ce spuneai tu acolo sincer intereseazate ca nu am mostenit nimic si cu needucatul e ok pe tine nu te invit la bere dar sper sa ne vedem sa ma educi tu!! se vede ce civilizat esty! ? oricum nu toti am avut posibilitatile tale sa invatam dar asta nu mai conteaza cand mai ajungi prin vama sa vi sa ma inveti cum sa ma port si sa aduci si un arhitect cu tine sa imi zica ce nu e ok te rog frumos.

bogdan_andrei, yachi
    Alte impresii din această RUBRICĂCasa Yachi [Vama Veche]: