ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.05.2013
DIN: Cluj
ÎNSCRIS: 19.05.13
APR-2012

Tenerife - Veșnica Primavara

Introducere... Am cautat sa ieșim la un preț cât mai mic pe acest sejur (Aprox. 1000 euro/2pers total, fara bani de cheltuiala) asa ca am căzut de acord cu soția și prieteni noștri sa dormim o noapte în aeroport pana sa luam avionul spre Tenerife, din aeroportul de sud al insulei am închiriat o mașina cu 80 euro/7 zile... după 30-40 min am ajuns la Dreamplace Noelia Sur 4* (am prins parcare în fata hotelului)

Primul impact la intrare... cele 4 stele se simt din curățenia și personalul serviabil care cunoaște vreo 4-5 limbi, ai de așteptat vreo 20 minute pana te înregistrează, dar o data înregistrat totul decurge perfect, camerele sunt spațioase și curate, cu balcon, cada de baie și așternuturi curate.

Nimic din cele scrise mai sus despre hotel nu ne-a impresionat la fel de mult precum am fost impresionați de masa servita în acest hotel: variata, proaspăta si gustoasa. Fructe de mare la discreție, deserturi regretabile de cei la dieta, suc proaspăt si bucătar activ. Remus, un bucătar roman super de treaba, care iți făcea omleta dimineața asa cum nici acasă nu știai sa ți-o faci :), iar seara tot felul de preparate deosebita.

Pentru cei 15 euro pe zi/2 persoane se merita sa iei "Half Board" pentru cei ce doriți sa luați "all inclusiv" în tarile civilizare va recomand sa va liniștiți ca e pierdere de bani și timp (e neplăcut sa fi în celalalt capăt de insula și pe când stai liniștit, te miri pe unde, zici: "hai sa mergem ca doar avem all inclusiv") asa ca dupa mine e destul Half Boar - in tarile civilizate.

Amplasarea lui e lângă ceva stație de bus, dar la cât de ieftin e închiriatul mașinii în Tenerife nu se merita cu busu, oricum e destul de central amplasat in Las Ameicas,

(80 euro/7 zile/4 persoane = aprox 3 euro pe zi + combustibil max 6 euro de pers.) și 10 euro sa fie ca tot se merita confortul deoarece Tenerife e o insula ce ai ce vizita.

O ultima precizare Calatoriti totdeauna cu asigurare medicala, preferabil asigurare care nu te pun pe tine sa plătești apoi sa iți recuperezi bani în țară, noi am avut Alliantz Tiriac și când am fost la urgenta cu insolație am fost scutiți de cei 200 Euro ce ar fi trebui sa ii dam dacă am fi avut alta asigurare (la spitalul de lângă hotel ori ce asigurare ai plătești, cea de peste autostrada de pe lângă "siam park" a fost cea vizitata de noi)

In Tenerife crema pentru protecție solara e un MUST HAVE chiar dacă ai zice ca e ok, noi am ajuns la urgenta cu insolatie

Trimis de Flystar in 27.05.13 00:49:52
Validat / Publicat: 27.05.13 01:57:05

VIZUALIZĂRI: 3104 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Flystar); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

cos7i
[01.10.14 14:20:30]

@Flystar - Banuiesc ca la demipensiune bauturile pentru masa seara se achitau separat. Ne poti spune niste preturi de-acolo de la hotel pentru bauturi (bere, vin)?

FlystarAUTOR REVIEW
[01.10.14 15:24:38]

Salut, deoarece noi nu suntem consumatori de bauturi alcoolice nu as putea sa iti raspund dar ce stiu sigur apa se platea 1,5 euro sticla de apa la 0,7l sau ceva de genu... dar ca idee pune in balanta pretu de all inclusive si cel de demipensiune si vezi daca srai seara pe terasa la o bere nu iesi mai ieftin... plus ca ai posibilitatea sa schimbi tot timpul localul si sa experimentezi ceva nou... oricum la cat sunt de umblat bucataria acestui hotel e printre cele mai pomenite in discutile noastre despre hoteluri... distractie placuta si sa aveti grija sa nu va insele cele 22-23 de grade celsius si sa va alegeti cu o insolatie deneuitat

cos7i
[01.10.14 17:55:40]

@Flystar - Multumesc

cos7i, Flystar
Alte impresii din această RUBRICĂTigotan Lovers & Friends Hotel (ex Dreamplace Noelia Sur) [Playa de las Americas]: