ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.09.2009
ÎNSCRIS: 31.08.09
AUG-2009
[?] AD. + 1 COPII

Un sejur perfect, linistit - dar scurt! - la hotel Erma

Am fost la hotelul Erma in Bulgaria-Nisipurile de aur, la hotelul Erma prin agentia de turism [***].

Impresia pe care mi-a creat-o totul incepand de la agentul de turism, d-l Alexandru Marginean caruia ii multumesc din nou pe aceasta cale si pana la tot ceea ce inseamna concediul petrecut acolo nu poate fi descrisa perfect in cuvinte.

Am trecut prin vama Giurgiu si mai departe drumul a fost super ok, fara talharii, fara gropi, dar am respectat restrictiile de viteza.

Am ajuns la 12:30 si ne-au cazat imediat. Am avut loc in parcarea hotelului, care era pazita.

Toata lumea cu zambetul pe buze de o ospitalitate de nedescris si o amabilitate exagerata.

Camera era de o curatenie fantastica, foarte spatioasa, cu mobilier nou si lenjerii la fel.

Noi am avut demipensiune - bufet suedez, cu foarte multa mancare, foarte buna si foarte proaspata.

Piscina hotelului foarte curata, cu oameni civilizati si linistiti.

In statiune mancarea foarte scumpa, dar bauturile nu erau exagerat de scumpe.

Ni se facea curatenie in camere zilnic, se schimbau prosoapele zilnic si lenjeria la 3 zile. A fost un sejur perfect-la anul voi merge tot acolo, dar voi alege all inclusive.

Trimis de denisa75 in 01.09.09 12:06:56
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 3348 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (denisa75); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

picu
[01.02.10 22:13:16]

Buna seara

Va rog sa-mi spuneti cum era cu sezlongurile pe plaja? Se plateau?

[02.02.10 08:44:16]

DA,ERAU INTRE 7-10 LEVA.AM AUZIT CA LA HOTEL DE 5 STELE SUNT GRATUITE PE PLAJA.LA PISCINA HOTELULUI ERAU GRATUITE.

engelina
[04.02.10 16:46:46]

Buna denisa75

Am gasit si eu o oferta foarte buna pt la vara la hotel erma si am tot cautat impresii despre hotel... dar nu prea am gasit. Esti draguta sa ne spui mai multe despre hotel, camera, parcare, piscina, masa... etc?

Eu am incercat sa intru pe site-ul lor dar nu merge, si alte oferte la acest hotel nu am gasit decat pe karpaten. Pretul e destul de mic fata de alte hoteluri sper sa nu fie o tzeapa...

In oferta lor spun ca au camera de 3* (mai mica si fara aer conditionat) si de 4* (putin mai mare si cu aer conditionat)... iar la noi la Mamaia au aer conditionat si la 2*... Ai si niste poze? ar fi fain sa le vedem

o seara placuta!

[05.02.10 08:57:06]

IN PRIMUL RAND SINGURA OFERTA PENTRU ERMA O VEI GASI NUMAI LA [agentie stearsa de webmaster] -SCRIE IN DREPTUL OFERTEI "EXCLUSIVITATE [agentie stearsa de webmaster]". HOTELUL ESTE IMPECABIL LA FEL CA TOATE SERVICIILE PE CARE LE OFERA. STAI LINISTITA CA NU E NICI O TEAPA! TE SFATUIESC SA IEI LEGATURA CU D-L ALEXANDRU MARGINEAN (AGENT DE TURISM) CARE ESTE O PERSOANA DEOSEBITA. DECI, PARCAREA E SUFICIENT DE INCAPATOARE SI PAZITA. NOI AM AJUNS PE LA 12 SI NE-AU CAZAT IMEDIAT-NOI AM FOST 4 FAMILII. LA RECEPTIE RESPECT DEOSEBIT, ZAMBETE PERMANENTE. PISCINA LA FEL-IMPECABILA-APA FFF CURATA, PISCINA PT. COPII DE 50 CM, SEZLONGURI GRATIS SI UMBRELE LA FEL.

MASA E TIP DEMIPENSIUNE (DIMINEATA SI SEARA) SISTEM BUFET SUEDEZ. MENIU DE DIMINEATA: ROSII, CASTRAVETI, CASCAVAL, BR. TOP. , PATE DE FICAT, OUA FIERTE, OCHIURI, OMLETA,

CARNATI, UNT, GEMURI (5-6 FELURI), IAURT, CEREALE,

LAPTE, PRAJITURI, 6 FELURI DE PAINE CARE SE POT PRAJI, TELEMEA. MASA DE SEARA: CIORBA, SALATE MULTE, CHIFTELUTE, FRIPTURI LA TAVA, PESTE, FRIGARUI DE MIEL (NU SE SIMTEA GUSTUL), MAZARE, SARMALE, CARTOFI PRAJITI SI NATUR SI NU MAI STIU CATE. O CURATENIE DE NEDESCRIS LA SALA DE MESE, OSPATARII FFF AMABILI, FETE DE MASA CURATE-CONDITII CIVILIZATE. CAMERA-E DE 3 STELE CEA CARE E DUBLA STANDARD-MAX. 2 ADULTI SI DE 4 STELE CEA CARE E DUBLA DELUXE-2 ADULTI SI UN COPIL.

INTR-ADEVAR E DIFERENTA LA SUPRAFATA DAR POTI SA-TI INCHIRIEZI DUBLA DELUXE CHIAR DACA NU AI COPIL DIFERENTA E DE 5 EURO PE ZI PARCA SI ITI MAI PUN UN FOTOLIU EXTENSIBIL. IN CAMERA DUBLA DELUXE (4 STELE) E CLIMA NU AER CONDITIONAT! O CURATENIE IREPROSABILA,

SIFONIER CA CEL DE ACASA, O BAIE EXTREM DE CURATA. SE FACEA CURATENIE ZILNIC, NI SE SCHIMBAU PROSOAPELE-AM AVUT CRAJ SA LE FOLOSIM! DAR ATENTIE-SA LE PUI JOS IN BAIE CA ALTFEL NU TI LE SCHIMBA! PE BALCON MASA DE PVC CU SCAUNE, TELEVIZOR, FOEHN LA BAIE, O OGLINDA IMENSA. DECI SUPER OK. ANUL ASTA AS FI VRUT SA MERG LA ALL INCLUSIVE DAR S-AR PUTEA SA MERG TOT LA ERMA. CAM ASTA AR FI. DACA MAI AI NELAMURIRI ASTEPT INTREBARI. DACA IEI LEGATURA CU D-L MARGINEAN TE-AS RUGA SA-I SPUI CA L-A RECOMANDAT CINEVA DIN GIURGIU-DENISA PAUN! NE MAI AUZIM!

[05.02.10 08:59:37]

AM UITAT SA-TI MAI SPUN CA SEARA ERAU 5-6 FELURI DE PRAJITURI SI DIMINEATA ERAU SUCURI.SEARA DOAR APA PLATA SI NU SUNT BAUTURI INCLUSE DAR SE MERITA.

[05.02.10 09:11:20]

denisa75, te rugam pe viitor nu mai folosi litere mari! Este foarte greu de citit! Multumim.

[05.02.10 09:14:10]

denisa75 cartonas galben & doua zile suspendare pentru nerespectarea cerintei exprese, "INROSITE", de a nu face reclama agentiilor.

NOTA: Daca nu se intampla sa scrii si in exclusivitate cu majuscule, poate primeai si tu o a doua sansa. A scrie folosind in exclusivitate majusculele mi se pare un semn de evidenta lipsa de respect fata de ceilallti cititori, personal ma simt extrem de iritat vazand astfel de texte.

zangela69
[09.02.10 15:53:46]

multumesc pentru informatiile detaliate despre hotel erma. anul asta am luat bilete acolo, speram ca si-au pastrat standardul ridicat si impresia mea la intoarcere sa fie la fel de buna ca a ta.

[10.02.10 11:52:39]

pentru zangela69

Sa nu mergeti cu indoiala pentru ca va fi super ok.

Sunt convinsa ca si-au pastrat standardele pentru ca vor sa-si pastreze clientii. Veti vedea in holul hotelului (si nu numai) numai drapelele tarilor nordice. Sunt puse in semn de respect pentru ca se duc la acest hotel din 1999 (ne-a spus unul dintre ei). Acum nu stiu cat de pretentiosi sunteti voi - dupa parerea mea 4 stele de la ei nu exista la noi.

Iar eu cred ca cine e fff pretentios ar trebui sa mearga la 5, 6 stele sau la Burj Al Arab in Dubai!

Concediu placut! In ce perioada mergeti? Va pup!

zangela69
[10.02.10 12:01:06]

intre 01 si 07 iulie. am luat bilete printr-o agentie care are exclusivitate. stii care este dar nu vreau sa ma taxeze web. am spart gheata cu bulgaria abia anul trecut desi auzisem ce diferenta este intre ei si noi. asa ca prima statiune unde am explorat a fost albena. si nu pot sa zic ca ar fi fost ceva sa nu-mi placa. asa ca anul asta ne-am propus sa mergem mai departe un pic, de unde sa putem macar vizita si celelalte statiuni.

N-as spune ca suntem niste pers pretentioase, vreau doar sa fim respectati ca turisti si sa nu-mi para rau dupa banii cheltuiti.

[10.02.10 14:06:37]

din ce am vazut pe internet (camerele) sunt mult mai mici la albena decat la nisipuri si sincer nici statiunea nu mi se pare grozava-anul trecut am fost acolo sa facem plaja. Nisipurile sunt o statiune care seara arata occindental si e fff curata si ai ce sa vezi si unde sa te plimbi. Si pe mine m-a taxat web. desi mie nu mi se transmisese mesajul de mai sus (sau nu am fost atenta). Eu cred ca va veti simti respectati si nu o sa va para rau dupa bani. Va pup si mai vorbim!

Dragoș_MD
[10.02.10 14:16:08]

@ denisa, daca tu ai o statistica de unde sa reiasa clar ca afirmatia de mai sus (despre marimea camerelor) este corecta si adevarata, te-am ruga sa ne-o impartasesti si noua; altfel, daca e doar o impresie subiectiva, bazata doar pe observarea unor poze de la cateva camere (deci nici macar vazute cu ochii tai, la fata locului!), atunci ar fi bine ca - pe viitor - sa te limitezi la impartasirea unor informatii VERIFCABILE. altfel, din punctul nostru (ca turisti) de vedere, nu au nicio valoare...

PS: daca ai sti cate "artificii" privind dimensiunile unei camere poate face un fotograf profesionist...

[10.02.10 15:32:37]

Chiar ma faci sa rad! La Erma camerele aveau o dimensiune considerabila (asa cum se vede in fotografii) iar la hotelurile din Albena se vad micute. Care ar fi interesul unor fotografii artificiale pentru micsorarea suprafetei? Zau nu se leaga! Eu mi-am dat o parere si atat, fiecare se duce unde vrea. Imi sustin parerea despre Erma pentru ca am fost acolo si am fost super incantata. Despre statistici... O sa postez si niste poze cat de curand. Va pup!

Dragoș_MD
[10.02.10 16:06:20]

as fi vrut sa te fac sa intelegi ca pozele sunt _inselatoare_!!! cu un obiectiv grandangular (google it!) si dintr-un unghi de poza bine ales, poti faca o camera de 10mp sa para de cel putin 2 ori mai mare! nu vorbeam despre micsorare in mesajul anterior, ci despre posibilitatea ca niste poze sa fie 'usor imbunatatite'. si - in plus - despre necesitatea de a posta impresii reale, nu pareri personale fara un temei solid.

daca doar am reusit sa te fac sa razi... ma rog, nu cred ca de aia suntem aici, ca sa radem unii de altii. parerea mea...

catula
[07.05.10 15:04:37]

buna zangele 69 o sa fim vecini de hotel eu plec pe 2 iulie daca vrei sa mai vb am id-ul catalinbucuresti-@-yahoo-. [com]

webmasterXY*
[07.05.10 15:12:42]

@catula, am modificat un pic adresa ta de mail, pentru a nu te trezi cu o multime de spamuri in casuta de mail.

Pe de alta parte am observat ca ti-ai activat posibilitatea de a primi/transmite mesaje, eu cred ca este calea cea mai buna de a face schimb de informatii.

Apropo, bine ai venit la noi pe site, te asteptam, si cu impresii din vacantele tale.

Turist10*
[15.06.10 23:06:02]

Buna.

Mi-as dori sa-mi petrec concediul la acest hotel, dar inca stau in dubiu. Am vazut cateva mesaje, de la Paste si Rusalii din anul 2010, in care turistii nu aveau o impresie buna despre hotel.

Imi poate spune cineva, dintre cei care au fost, daca au dreptate sau nu?

Si m-ar interesa daca fotografiile postate vi s-ar parea ca ar fi facute in hotel (in sensul ca recunoasteti mobilier, usi, etc) .

A nu fi inteles gresit, nu consider ca le-au trucat, vreau doar sa-mi petrec un concediul linistit cu familia, mai ales ca avem si un copil mic. Nu mi-as dori sa fiu cazat intr-o astfel de camera, precum cea din fotografii.

Multumesc si concediu placut oriunde veti merge.

[17.06.10 06:30:09]

pentru turist10

Pozele sunt de acolo,dar camera in care am stat era ok,clima si usa de la baie nu erau asa.La hotelurile de la noi unde se da mancare cu portia si proasta si scumpa,cum arata camerele oare?

Noi ne ducem din nou pe 21.08.Concediu placut si mai vorbim!

[17.06.10 06:30:15]

pentru turist10

Pozele sunt de acolo, dar camera in care am stat era ok, clima si usa de la baie nu erau asa. La hotelurile de la noi unde se da mancare cu portia si proasta si scumpa, cum arata camerele oare?

Noi ne ducem din nou pe 21.08.

Concediu placut si mai vorbim!

catula, denisa75, engelina, picu, Turist10*
Alte impresii din această RUBRICĂErma Hotel: