ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.08.2009
DIN: Timisoara (de adoptie)
ÎNSCRIS: 10.03.08
JUL-2009

Vai, plaja cu palmieri

Sagapao

Singura plaja unde exista o padure de palmieri din Europa se gaseste pe aceasta frumoasa insula, Creta, la extremitatea sa estica. Am citit inainte de a merge acolo despre frumusetea acestei plaje asa ca am inchiriat o masina si o zi am dedicat-o acestei destinatii. Ne-a placut mult exotismul locului, dar si faptul ca plaja are steag albastru asa ca e curata, amenajata si are dotarile specifice. Tot pe plaja se gaseste un restaurant si o terasa, sunt sezlonguri cu umbrelute care pot fi inchiriate, am vazut chiar si un teren unde se juca fotbal... iar langa plaja exista o parcare cu plata, iar pe zona stancoasa de langa plaja sunt amenajate scari care te duc pe un platou de unde se poate admira plaja si padurea in toata splendoarea ei.

Drumul pana acolo, de la Hersonissos, a fost bun desi am mers pe strazi obisnuite, uneori relativ inguste, pe portiuni cu serpentine. Nu as putea sa spun cat timp dureaza drumul pentru ca ne-am oprit de cateva ori, pe unde ne-a placut si am facut pauze de cafea, de poze, de tigara, doar eram in concediu: -)

Daca as planifica inca odata, as pune 3 ore dus si 3 ore intors... cu tot cu pauze.

Acolo ne-am bucurat de frumusetea locului si ne-am incarcat pozitiv. Si pentru ca o poza face cat 1000 de cuvinte am sa incerc sa postez cateva poze.

Daca mergeti in Creta va sugerez sa va bucurati si de frumusetea acestei plaje si sa va scaldati intr-o apa placuta, intr-un cadru natural foarte frumos.

Trimis de Delight in 30.08.09 20:45:53
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Neos Marmaras, Halkidiki Laganas, Zakynthos

VIZUALIZĂRI: 5219 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Delight); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Plaja Vai - steag albastru

[30.08.09 20:47:30]

SUPER! sper ca ai ceva fotografii de pe-acolo...

Cristian_h* CONS. ONORIFIC AFA / GRECIA
[29.11.09 10:00:47]

e prag de iarna , ne incalzesc insa palmierii din imagini si poate si muzica )

webmasterXY*
[29.11.09 20:22:20]

Atunci sa ne incalzim cu un Sagapao.

DelightAUTOR REVIEW
[29.11.09 20:40:29]

super muzica - ce fain ar fi un dans acolo pe muzica asta :-) multumesc

Cristian_h*, Delight
Alte impresii din această RUBRICĂPlaja cu palmieri Vai: