ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.04.2013
ÎNSCRIS: 10.05.10
AUG-2012

Extrem de nemulțumit

Pret pentru cazare de 4 stele, conditii de 2

Nu a fost prima data cand mergeam la Susai. Numai ca ultima data fusese cu mai mult de 2 ani in urma, cand lucrurile aratau cu totul altfel.

Cand am sunat am rezervat 3 nopti de cazare pentru doua camere duble. Numai ca la ce conditii am gasit acolo, dupa prima noapte de cazare, dusi am fost!!!

De data aceasta, tot ce a tinut de conditiile de cazare (camera, aspectul fizic al resortului in general, terasa si restaurantul) poate fi descris doar "invechit". Susai Mountaind Resort are OBLIGATORIU nevoie de o renovare generala, din temelii.

Asta deoarece inca de la intrarea in camera ne-a lovit un miros de canalizare destul de greu de suportat (cu atat mai mult cu cat eu eram insarcinata). Din pacate, la atmosfera generala au contribuit si zecile (ca sa nu fiu rautacioasa si sa spun sutele) de muste care isi dadusera sfarsitul pe parchetul camerei si pe cearsafuri.

Baia - alta poveste urata: tot ce insemna accesoriu de metal era coclit sau ruginit. Prosoapele - horror! Demult, nici macar intr-un hotel de 3 stele, nu am mai gasit prosoape atat de imbacsite, pe alocuri patate. Am incercat sa-l cautam pe cel mai curat dintre ele si pe acela l-am folosit, intrucat cele doua prosoape aduse de doamna care se ocupa de curatenie erau la fel de imbacsite ca si celelalte. Ele fusesera spalate, se vedea acest lucru, insa nu bine!

Cersafurile - aceeasi poveste. Fetele de perna, murdare si ele de fond de ten sau machiaj negru (poate dermarograf, rimel, habar n-am!).

Cert este insa, ca la capitolul lenjerie, resortul o duce tare prost in ceea ce priveste curatenia.

La piscina lucrurile s-au prezentat putin mai bine. In sensul ca prosoapele erau la fel de imbacsite, insa apa parea a fi curata si mai era si calduta, ceea ce a spalat destule din aspectele care nu ne-au placut acolo.

Pe holuri insa destul de rece, in momentul cand ieseai de la piscina, diferenta de temperatura era uriasa, o tineam tot intr-un stranutat pana in camera, unde ne bagam sub dusuri ca sa ne incalzim. Imi imaginez ca daca un hotel ofera acces la piscina cu apa incalzita, isi poate permite totusi sa incalzeasca si holurile (care la Susai nu sunt dintre cele mai mari) pentru a le asigura clientilor un minim confort. Dar poate eram eu cam carcotasa, tinand cont ca femeile insarcinate sunt destul de dificile.

Terasa are pe alocuri sipci lipsa sau care se misca puternic in momentul cand treci peste ele. Necesita si ea o interventie rapida, fiindca nu cred ca va mai rezista prea mult...

Sala de jocuri a ramas cum o stiam, cu dartzul pe care l-am folosit intensiv, cu cele doua mese de ping-pong si cu masa de fotbal.

Oricum, cert este de in niciun caz, nu se merita sa dai 80 de euro pe o noapte acolo, pentru conditiile pe care le ofera!!

De mancat am mancat destul de bine, mancarea a fost proaspata si gustoasa. Dar desi au pastravarie la doar cateva zeci de metri, daca soliciti un pastrav proaspat esti refuzat pe loc, pe motivul ca nu are cine... sa-l pescuiasca :)). Cumva, mai in gluma, mai in serios, ni s-a spus ca daca vrem pastrav proaspat, trebuie sa ne aducem unditele cu noi.

Pacat ca resortul se afla intr-un loc atat de frumos, de salbatic si de linistit! Pacat ca nu stim sa pastram ceea ce construim!

Mi-am aruncat acum ochii pe portiunea din pagina in care scrie daca as recomanda aceasta destinatie unui prieten/ cunoscut. Pai doar daca as vrea sa-i fac vreo nefacuta unui om pe care am pica, l-as trimite la Susai.

Trimis de spezam in 28.04.13 03:50:02
Validat / Publicat: 28.04.13 07:43:48
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în PREDEAL.

VIZUALIZĂRI: 2605 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (spezam); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂLa Susai Mountain Resort: