ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.04.2013
  • --- M ---
    DIN: Baia Mare
    ÎNSCRIS: 03.04.13
    JUN-2012

Un hotel superb, sevicii ireprosabile

Am vrut sa ajungem undeva, cat mai aproape de Gibraltar si am nimerit aici, pe coasta Benalmadena, la hotelul Best Benaldena, la recomandarea agentiei cu care calatorim de fiecare data.

Ca o paranteza, nu stiu de ce, dar ne place sa ne facem toate concediile cu o agentie de turism pentru ca, asa ne-a intrat noua in cap, ca agentia stie ce sa faca si ce sa iti recomande ca sa te simti foarte bine. Cred ca s-a ars cineva care si-a facut rezervari pe internet, fara intermediari, adica fara agentie, doar pe ce a gasit online, cu plata la destinatie, si cu rezervat de bilet de avion direct la compania aeriana, si tot a iesit si cu multa bataie de cap si cu o gramada de bani aruncati.

In fine, tot asa, cand am mers la agentie si le-am spus ce vrem ne-au recomandat mai multe variante, insa aceasta ni s-a parut cea mai ok. Asa ca intr-o zi de vineri ne-am imbarcat la bordul avionului Blue Air de pe Otopeni si in aproximativ 3 ore am ajuns la Malaga. De acolo ne-a luat un microbus care ne-a dus exact pana in fata hotelului.

Ce pot sa va spun este ca la intrarea in hotel am fost impresionati de comportamentul fara cusur al angajatilor si de curatenia care domina tot hotelul. La receptie ne-am intalnit cu reprezentantul agentiei, aceasta fiind acea asistenta turistica in limba romana de care se spune la fiecare agentie si de care beneficiezi, bineinteles, doar daca apelezi la o agentie ca sa iti faci concediul. Oricum, domnisoara ne-a ajutat, nu ca nu ne-am fi descurcat, cu receptionerul si s-a asigurat ca am primit exact camera pe care am solicitat-o la agentie. Camera a fost superba, cu vedere la mare, ca sa ne bucuram de ea si din camera de hotel. Dimineata era o placere sa vezi rasaritul, asa ca a meritat sa platim putin in plus pentru ea. Intr-o dimineata am iesit si pe plaja la rasarit, iar in alta dimineata rasaritul ne-a prins pe plaja pe drum inapoi de la club. Ne-am incapatanat sa ramanem treji pana la rasaritul soarelui ca mai apoi sa mergem in camera si sa dormim pana la masa de pranz.

Oricum, sederea la hotel a fost superba, iar de acolo am putut sa facem o vizita la Gibraltar. Un domn se tot plimba pe plaja cu oferte pentru excursie, dar am fost dezamagiti sa aflam ca acesta nu era exact cel mai sudic punct, ci doar un oras-port superb, in care ne-am simtit foarte bine, de altfel.

Azi nu mai am alte cuvinte la mine, insa pot sa va spun ca totul a fost superb.

Trimis de Adi Curiuc* in 16.04.13 10:15:05
    Validat / Publicat: 16.04.13 11:06:37
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SPANIA. A mai fost în/la: in Torrelavega, la prieteni

VIZUALIZĂRI: 4145 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Adi Curiuc*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    P03 Cum se vedea, in jos, de pe balcon

[16.04.13 10:57:59]

De asemenea am setat pagina oficială a hotelului: besthotels.es/en/hotel-co ... l-benalmadena/4. Este cea corectă?

danamandache
    [16.04.13 16:49:45]

Despre distractie ce imi poti spune? As vrea sa fac o surpriza sotului meu de ziua lui in august si sa-l duc intr -un loc frumos, linistit dar in care sa nu ne plictisim. Crezi ca ar fi potrivita aceasta zona si hotelul acesta? Cum e vremea in august?

[19.04.13 08:34:45]

@webmaster69: Da, sunt corecte ambele

[19.04.13 08:39:27]

@danamandache: Drept sa iti spun, am iesit doar intr-o singura seara, pentru ca ne place mai mult sa ne relaxam, insa si atunci am intrat in primul bar pe care l-am gasit. Ne-am imprietenit acolo cu barmanul, care ne-a umplut paharele constant

Cat despre vreme, in iunie a fost foarte cald, iti dai seama cum e in august...

danamandache
    [19.04.13 11:52:31]

Ma refer la posibilitatile de distractie din hotel exista echipa de animatori, biliard, tenis, spectacole?

[22.04.13 11:22:27]

@danamandache: Animatori am prins doar doua grupuri de copii foarte draguti in doua seri diferite, nu am vazut teren de tenis, iar despre biliard nu m-am interesat.

loreda
    [17.01.16 20:52:01]

Buna seara!

Imi poti da te rog un pret al excursiilor?

In caz ca ai servit masa la vreun bistro sau restaurant care sunt preturile pe acolo? Merita sa iei pensiune completa sau doar DP, ca sa nu irosesti mesele de pranz cand mergi in excursii?

Adi Curiuc*, danamandache, loreda
    Alte impresii din această RUBRICĂBest Benalmadena Hotel: