ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.04.2013
ÎNSCRIS: 07.07.08
AUG-2009

ARTICOL ARHIVAT

Mare atentie la rezervare

Am intentionat si eu sa ma cazez la aceasta vila, dar din pacate dezamagire mare.

Am facut rezervare telefonic cu o saptamana inainte, am verificat rezervarea cu o zi inainte si am anuntat ca ajungem mai tarziu, nici o problema ni s-a spus. Doamna cu care am vorbit mi-a spus sa o sun cand intru in Bran ca sa imi dea detalii exacte despre cum sa ajung.

Ajung in Bran in cele din urma pe la 11 seara (era vara, Vineri seara si veneam din Bucuresti, DN suprapopulat...), sun si telefonul inchis, ajungem in cele din urma la destinatie, totul luminat, animat, dar poarta incuiata.

Ma uit peste gard... o doamna uda gazonul, o rog sa vina sa-mi descuie poarta sau sa anunte pe cineva ca am venit si am rezervare. Doamna imi raspunde ca nu mai sunt locuri ca vila e ocupata in intregime.

Incep sa ii explic, ca trebuie sa fie o greseala... etc, la care raspunsul a fost ca: asta e! a venit un grup mai mare decat era preconizat si s-a umplut vila, ii pare rau dar nu are cum sa ma ajute (si si-a vazut mai departe de treaba, toata discutia purtandu-se peste gard).

Spune multe despre serviciile de aici...

Trimis de frumusata in 12.04.13 10:54:55
Validat / Publicat: 12.04.13 11:42:50

VIZUALIZĂRI: 2821 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (frumusata); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[12.04.13 11:41:22]

Articolul va fi publicat FĂRĂ NOTE, cf. Regulamentului - nu aţi fost cazat (ă) efectiv la această unitate.

În cazul în care puteți dovedi prin documente (inclusiv schimbul de email cu proprietarii/administratorii este admis ca făcând parte din această categorie) nerespectarea rezervării, rog să mă contactezi pentru includerea pe "Lista neagră a unităților care nu respectă rezervarea".

Reiterez, totuși, recomandarea AmFostAcolo de a nu se efectua rezervări bazate doar "pe cuvânt".

adryana
[12.04.13 14:07:09]

in cazul in care pensiunea urma sa se ocupe in totalitate si tinand cont de voi ca ati facut rezervare, corect si normal ar fi fost ca proprietarul sa va sune si sa verifice daca voi mai ajungeti in acea zi. Apoi dupa aceea sa stie daca da altcuiva camera voastra sau nu. Despre acest telefon nu se spune nimic mai sus, daca @frumusata a fost sunata sau nu. Credeti sau nu, eu m-am cazat de nenumarate ori doar ,,pe cuvant'' si nu am avut surprize (ex.pensiunea Karla-Ranca si nu de mult vila Colonial-Eforie Nord).(cam ciudat sa se ude gazonul la 11 noaptea).

frumusataAUTOR REVIEW
[19.04.13 10:21:38]

@Admin: Imi pare rau, dar nu am nici un document scris, totul a fost telefonic si singurul document scris pe care il am este raspunsul de la OPC in care se specifica ca s-au gasit niste nereguli, inclusiv la sistemul de rezervari. Oricum voiam doar sa avertizez potentialii clienti ca se poate intampla si asa ceva la aceasta pensiune. E o intamplare mai veche si momentele de furie si resentimente au trecut

@adryana: nu, nu m-a sunat nimeni sa-mi spuna ca s-a ocupat camera. As fi fost chiar tampita sa ma duc la ora aia la o pensiune ocupata... ca sa ce? sa ma cert pe acolo?

Nici pentru mine nu a fost singura data cand fac rezervare doar telefonic, dar marturisesc ca de atunci imi iau masuri de prevedere, si chiar in weekendul trecut am fost la Alunis (PH) si a fost totul ok, sunt oameni si oameni...

Si poate sunt eu mai ghinionista pentru ca acelasi lucru l-am patit si in Austia-Viena, am rezervat o camera la o pensiune doar prin email. S-a facut suprarezervare si cand am ajuns la fata locului era plin, dar erau constienti de greseala si imi rezervasera o camera la o alta pensiune pe aceeasi strada, dupa cum spuneam: oameni si oameni...

iar despre udatul gazonului noaptea... marturisesc ca nu mi-am pus nici o intrebare

adryana, frumusata
Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Casa Antonio: