ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.08.2009
ÎNSCRIS: 28.08.09
AUG-2009

Către satisfăcător

Hotel Iberostar Hipocrates

Insula Kos este ideala pentru distractii nocturne, sunt multe terase si cluburi pe gustul tuturor

----[Nota webmaster99: autorul a adus completari impresiilor initiale]

Completari la Hotel Iberostar Hipocrates pt Corinne si daca doreste webmasterul poate sa le includa in review (era primul review de incepator)

Hotelul Iberostar Hipocrates se afla la aproximativ 200 de metri de plaja cu pietricele si sezlonguri contra- cost 5 euro/zi.

Recomand plaja din Tigaki care beneficeaza de un nisip fin iar vantul nu bate cu asa putere.

Localitatea Tigaki se afla la aproximativ 25 de minute de condus cu masina fata de Psalidi unde se afla hotelul.

Camere sunt foarte spatioase, moderne si bine intretinute. Lenjeria curata iar schibul acesteia se facea odata la 3 zile.

Televizorul din pacate receptiona doar 10 posturi dar dupa o zi de plaja plus colindat statiunea chiar nu avea importanta.

Baia extrem de curata dotata cu cada cu perdea halat de baie, slapi de unica folosinta, prosoape curate.

Piscina este destul de micuta fata de pretentiile hotelului dar am evitat-o datorita binecunoscutilor englezoi zgomotosi.

In Restaurant am fost intampinati de un personal politicos, bine educat si mereu cu zambetul pe buze. In pretul biletului am avut mic dejun si cina, foarte bogate, pe toate gusturile.

La mic dejun se pot gasi multe feluri de branza, cascaval sunca prajita, crenwursti, oua, dulcata, cereale etc.

Cina de asemenea diversificata cu preparate de vita, pui si ocazional porc alaturi de salate gustoase.

In fiecare seara se organizau spectacole cu diferite teme si bineinteles cu participarea activa a publicului.

Langa hotel sunt o multime de centre de inchiriere masini biciclete, scutere la preturi convenabile.

Nu recomand acest hotel pentru familii cu copii mici datorita vietii de noapte agitate plina de urlete si muzica.

Trimis de david in 28.08.09 20:12:50
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 5244 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (david); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P03 Plaja Tigaki

mirelab
[28.08.09 22:53:19]

Greu sa ne convingi sa descoperim KOS doar printr-o fraza...maaaare economie de cuvinte ai mai facut , DAR noi suntem rabdatori cu cei care spun "AmFostAcolo" asa ca poate te razgandesti si ne mai spui una alta despre insula...

[28.08.09 22:54:11]

sau macar niste poze? : -)

sunt mai mult decat CONVINS ca ai avea CE sa fotografiezi pe acolo, slava Domnului.

corinne
[15.02.10 21:14:15]

Si hotelul ce conditii are? Este aproape de plaja ?

Este recomandat familiilor cu copii? Mai multe detalii despre hotel as dori...

davidAUTOR REVIEW
[01.03.10 13:12:12]

Hotelul Iberostar Hipocrates se afla [...Nota webmaster99: continuarea impresiilor o regasiti in cadrul review-ului de mai sus].

webmasterXY*
[01.03.10 14:41:21]

Multumim david pentru completarea impresiilor tale!

corinne, david
Alte impresii din această RUBRICĂDescoperind insula Kos: