ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.03.2013
ÎNSCRIS: 26.03.13
AUG-2012

Excelent!

Buna ziua!

Am ales sa mergem in vacanta in Bulgaria, Sunny Beach desi nu eram foarte convinsi de calitatea servicilor oferite de aceasta tara in general. Pot spune ca ne-a impresionat foarte mult in mod pozitiv.

Drumul pana acolo l-am parcurs cu masina proprie, a parut lung si obositor, dar a meritat efortul. Ca si calitate, drumurile au fost bune! Parcarea masinii a fost mai complicata, fiind nevoiti sa parcam la un alt hotel din apropiere, contra cost.

Hotelul este mare, curat si bine intretinut!

Camerele sunt spatioase, au terase proprii, cu vedere la mare sau la piscina, dotate cu aer conditionat. In fiecare zi se facea curatenie in camere.

Masa - bogata si variata, foarte ok. Daca nu te trezeai devreme si ratai micul dejun, la ora 11 dimineata se serveau hot-dog-uri si sandwich-uri foarte bune. De asemenea, serveau tot felul de bauturi precum bere, vin, votka, whisky, cocktail-uri (exemplu: bere cu cola sau sprite), sucuri, cafele, etc.

Pe parcursul sejurului puteai alege sa mananci (gratis) la restaurantele lor cu specific de pui sau pizza, o singura data (trebuiau rezervate cu o zi inainte).

Programul de animatie a fost super! Ziua se organizau tot felul de concursuri (tir, tenis de masa, volei pe plaja, tir cu arcul, darts, fotbal etc), iar seara existau diferite programe. Cei din echipa de animatori stiau engleza, printre ei erau si fete ce stiau maghiara (si noi stim maghiara, deci ne-a fost usor sa comunicam). Nu ne-am plictisit nici o clipa!

Statiunea este frumoasa, hotelul nu este situai in zona galagioasa (centrala).

In apropiere este o "roata" din se vede toata zona, iar mai incolo spre zona centrala (e ceva de mers pe jos) este un parc de distaractii (ce are si un fel de "ciocan" ce merita incercat!).

Plaja este foarte aproape si foarte curata! In primele zile marea a fost plina cu alge, dar spre finalul sejurului a fost ok.

Recomand acest hotel, noi ne-am intorce acolo in fiecare an, dar mai sunt multe locuri care inca asteapta sa fie descoperite!

Trimis de Crys_cristina in 27.03.13 02:05:29
Validat / Publicat: 27.03.13 09:03:53
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 3769 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Crys_cristina); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Hotel Nessebar Beach - Sunny Beach

olteanul2010
[27.03.13 15:43:40]

As dori cateva informatii suplimentare:

-cat a costat parcarea?

-Cat costau 2 sezlonguri si o umbrela la plaje?

-daca se gasea inghetata si fructe intre mese? (in Albena se gaseau la baruri de la ora la 22, dar in Nisipuri doar intre 15-17)

Cu multumiri pentru raspuns.

[27.03.13 16:22:53]

@olteanul2010:

Parcarea a costat aproximativ 50 leva pt 7 zile, dar a meritat. Este mult mai sigur asa. Cand am ajuns, am oprit pe strada, chiar langa hotel, pana ne-am scos bagajele din masina (dar la receptie ne-au spus sa nu parcam pe stradute si sa nu lasam masina acolo deoarece vine politia si o ridica imediat). In plus parcarea avea si un paznic.

Sezlongurile de pe plaja nu le-am folosit deoarece plaja era foarte aproape (nici 2 minute de mers pe jos), faceam o baie, mai veneam la piscina (unde erau gratis) si tot asa.

Inghetata si fructe aveau la mesele principale, iar intre mese de la 11 si pana incepea programul mesei de pranz aveau doar inghetata si sandwish-uri, hot-dog-uri (la barul de langa piscina).

alex1968
[28.03.13 00:56:15]

@loca_crys,

Te rog, spune-mi daca exista frigider in camera si, in cazul in care nu exista, daca se poate inchiria de la receptie. Multumesc

[28.03.13 15:12:29]

@alex1968:

In camera noastra nu exista frigider si fiind cu regim de masa all inclusiv nu aveam voie sa ducem mancarea din restaurant in camere.

Iar in legatura cu inchiriatul, imi pare rau, nu stiu mai multe, cum nu am avut nevoie...

alex1968
[28.03.13 15:41:28]

@loca_crys,

Multumesc pentru raspuns. Ma gandeam la bauturi, nu la mancare, pentru ca eu intotdeauna imi cumpar sucuri ca sa am in camera, sa nu fiu nevoita sa cobor daca mi se face sete. Dar, sigur, asta e o problema destul de mica. Multumesc, inca odata.

[28.03.13 17:17:48]

@alex1968: Bauturi poti duce in camera, nu e problema, iar daca merge chiar si pe minim aerul conditionat nu se vor incalzi chiar asa de repede.

Cu mare placere!

gasper_florin
[03.05.13 17:47:46]

Buna,

Urmeaza sa mergem in CO in Iulie la inceput, unde anume ai parcat masina? daca imi poti da mai multe detali sau un nr de tel sa te sun

[09.05.13 15:56:29]

@gasper_florin:

Am parcat la un hotel foarte aproape de la nostru, la o străduță distanță. Nu mai știu exact cum se numea, dar îți pot da numărul de telefon al hotelului Nessebar, dacă dorești să îi întrebi pe aceștia mai multe detalii: +359 554 227 55. Cei de la recepție ne-au îndrumat și ne-au arătat unde să parcăm.

alex1968, Crys_cristina, gasper_florin, olteanul2010
Alte impresii din această RUBRICĂNessebar Beach Hotel: