ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.08.2009
ÎNSCRIS: 28.08.09
AUG-2009
[?] AD. + 1 COPII

Extraordinar

Conditiile in hotel au fost excelente, oamenii super amabili, curat, lenjeria era schimbata zilnic, mincarea si ea multa si gustoasa, piscina gratis, spectacole gratis la doua zile in spatele hotelului, animatori prezenti permanent pe scena amplasata acolo, parcare gratuita care nu a necesitat rezervare prealabila si tot felul de alte facilitati... dau nota 10 acestui hotel. Pozitia excelenta - aproape de centru si plaja (50 m) deosebit de curata, la fel si apa.

Cat despre statiunea Sunny Beach, la fel. Totul numai la superlativ. Ce Grecia, ce Turcia!!! Sunny Beach va fi destinatia noastra ani buni de acum in colo. E relativ aproape, ... nu mergi ca boul 1000 km doar ca sa stai apoi la soare ca soparla, cand ai statiunile astea bulgaresti atat de aproape. Distractie, lux... apropo, am vazut sediul TUI in statiune... Se vede ca acolo a fost o puternica investititie nemteasca.

Amplasamentul statiunii de asemenea unul de vis, langa Nessebar. Ati fost acolo? E Sighisoara lor, are si o cetate, stradute mici si cochete, suveniruri, straini... Doamne, mii de straini... curgeau autocarele de la aeroport cu turisti din toata Europa si nu numai. Am vazut multi nemti, francezi, italieni, rusi, cehi, slovaci, polonezi, unguri, olandezi, arabi, indieni, evrei. (pe astia i-am recunoscut dupa costumatie). Foarte putini romani si tare bine mi-a parut. Pe mine si familia mea personalul de la hotel ne-a intrebat daca suntem din Olanda. Am raspuns ca din Romania si au zambit prieteneste. Trebuie sa recunosc ca in general umblam foarte bine imbracati, eram foarte politicosi, iar eu sunt blonduta cu ochi albastri. Probabil din acest motiv ne-au confundat. Apoi muzica, ... de la hotel si pana in centrul statiunii care e foarte aproape, numai muzica buna - hiturile anilor 80 si 90. Fara manele si tigani, fara gunoaie si apa murdara.

... ****

Trimis de mirelutza in 28.08.09 02:15:16

VIZUALIZĂRI: 8654 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mirelutza); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[01.02.10 20:56:13]

webmaster, vezi ca am pus din greseala de doua ori aceeasi poza si in felul acesta nu e corect sa fiu punctata de doua ori; e cea cu camera si copilul in fundal. Poate reusesti tu sa o stergi si totodata sa-mi tai cele 50 pucte PMA primite in plus pe nedrept. @@@#&^$^* (bodoganeam si eu).

webmasterXY*
    [01.02.10 22:23:02]

Sters foto, te poti opri din bodoganeala

mario 110
    [20.03.10 08:51:29]

am inteles ca ati avut all inclissive; cit au costat cele 10 zile/ pers?

[20.03.10 15:15:43]

Nu am avut all... ci demipensiune; d. a. p. d. v. am luat teapa... iti recomant doar cazare cu mic dejun si iesi fff ieftin, poti lua 10 zile, esti la 50 m de plaja, aproape de centru, distractie, plaja super... ; De ce doar mic dejun? (noi asa luam anul acesta)... pentru ca statiunea e asa frumoasa incat e pacat sa nu-i simti pulsul si prin prisma teraselor... ; bulgarii te roaga sa intri sa mananci pe terasele lor; te acosteaza cand te plimbi... !!! Si noi, fraierii, satui seara de la masa de la hotel ne uitam lung la desteptii de occidentali care umpleau terasele, chefuiau, luau tot felul de bunatati, alegeau restaurante de profil (am vazut si unul indian)... iar noi... oftam; CU BANII IESI MAI BINE DACA MANANCI PE TERASE! De ce? pentru ca la all PLATESTI TOATA MANCAREA EXPUSA, chiar daca voi abia ciuguliti din ea! Asa, cand alegi la o terasa ce poftesti, platesti doar acea mancare. Apoi, ... intrucat terasele sunt atractia serii, au si oferte - daca mananci la ei ai de ex. , bautura sau meniul copilului gratis... la hotel dai pe o bere 3 euro, cum a patit sotul meu!

Ca bani.... cauta pe net oferte , sau poti face rezervare direct la ei , ca hotelul are pagina web ; vb. in engleza cu cei de la receptie, dai avans..... primesti voucher.... , sau apelezi la o agentie de turism romaneasca... ; daca imi aduc bine aminte (la noi sotul e cu banii eu doar cu cheltuiala ) cam 12-15 mil lei vechi te-ar costa 10 zile ( 9 nopti ) ,cazare cu mic dejun , doi adulti si un copil ( care e gratis ) ; vezi cursul euro actual , ca e mai bun ca anul trecut . ; daca mai pui benzina , sa zici ca adaugi inca 5 milioane , bani de buzunar si mancarea acolo inca 10 .... cu 25-30 mil ( cca 700 euro ) ai un concediu de vis , spectacole seara , statiune super faina.... sigur reveniti, ca noi anul acesta , doar ca ne ducem la alt hotel , ca sa mai schimbam decorul ( acesta e singurul motiv ) .

Suntem jupani in materie de Sunny Beach; urmeaza sfaturile mele si o vei pomeni pe mirelutza! Vacanta placuta !

mario 110
    [20.03.10 19:46:45]

multumesc mult pt informatii si promtitudine. asta-i un ecou cu valoare de review.

tot respectul

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [07.04.10 18:51:03]

Acum pe timp de criza cautam un hotel ieftin pentru 1 august si acesta pare chiar bunicel la un pret excelent 70 Lv pe noapte cu mic dejun in plin sezon, in mijlocul statiunii, asa ceva gasesti cu greu.

Intrebarea mea e despre parcare, a fost gratuita si daca nu cat a-ti platit? Ati avut loc de parcare mereu sau ati lasat masina acolo tot sejurul?

Pt ca eu plec cu masina non stop in toate directiile posibile si as fi vrut un hotel cu parcare nu foarte, foarte aglomerata

[07.04.10 23:13:03]

Buna Nicu,

Au parcare gratuita si suficient de mare; no problem cu locurile.

Fiind hotel de 3 stele si nu 4 sa nu te astepti la topogane exterioare si marmura pe pereti... ; confortul este suficient cat pentru a te simti bine, fara sa ai vreo nemultumire majora. Singura "problema" ca sa spun asa e ca nu ai cabina de dus sau cada separata, apa curge direct in scurgere, dar camerele sunt complet renovate, baia are faianta, gresia si mobila aproape noua cu aerisire si se zvanta totul in 15 minute. Noi nu suntem pretentiosi/simandicosi sa "nu vedem padurea din cauza copacilor"; de felul nostru preferam ceva cochetel si cu mancare buna, dar LOCURI FAINE IN IMPREJURIMI! Distractia si voia buna nu sta intr-o cabina de dus...

Despre mancare la superlativ - mic dejun bogat, fara reprosuri! Personalul foarte amabil, peste tot curat... ai citit mai sus probabil...

Iti doresc sejur placut, noi ne-am simtit foarte bine, locatia e excelenta, pe plaja ajungeti repede, spectacole seara la scena din spatele hotelului... , e aproape de centru... ! Noi am stat 10 zile si nu ne-am plictisit! Si un amanunt esential - nici la cazare nici la restaurant nu am dat spaga; singurul cu care am fost draguti a fost baiatul de la intrare care are si telecomanda pentru bariera de la parcare (funct. si automat) si care totodata ajuta la carat bagajele pana in camera; un tinerel dragut si foarte amabil! Camerele nu sunt mari, repet - totul e renovat, zugravit... dar ai suficient spatiu de miscare, exista racitor (un fel de frigider), balconas cu scaunele si masuta... ; noi am fost f multumiti. Anul acesta am luat tot la 3 stele (cu mic dejun), dar ultracentral, in spatele unui hotel de 5 stele (o zona pe care abia am calcat-o ca zgamboiul de 3 anisori ne tot tragea inapoi la hotel).

Sper sa va placa!

Mirelutza.

P. S. O alegere excelenta cazarea doar cu mic dejun - o sa va aduceti aminte tot anul de terasele bulgaresti...

[08.04.10 00:16:31]

de cate stele este de fapt hotelul ca l-am gasit ba cu 2* ba cu 3*, puteti sa ne spuneti?

[08.04.10 00:34:45]

3 stele din 2006, dar amatorismul si superficialitatea sunt la ordinea zilei si in turismul romanesc... ; eu am gasit alta mai tare -> pliska din sunny beach prezentat ca fiind in nisipurile de aur si la 300 m de plaja... ; are aer conditionat, e renovat, ... costa putin si te distrezi in statiunea lor de TOP; ce mai vrem?

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [08.04.10 07:38:04]

Multumesc mult pentru raspuns, oferta e imbatabila hotelul e bun dupa mine care nici eu nu sunt pretentios si apreciez foarte mult raportul calitate /pret. In aceasta statiune si in Nisipuri conteza in primul rand parcarea si apoi ca hotelul sa fie in regula. Noi nu ne permitem hoteluri mai tari decat in capete de sezon, iar acum ar fi o iesire in plin august la un pret mai mult decat acceptabil.

Ieri am ramas si eu surprins, dar dupa ce am studiat un pic am gasit ca exista si un hotel Pliska in Nisipuri, nu stiu sa fie vre-o legatura intre cele doua. Oricum in Nisipuri nu-mi place deloc, n-as sta acolo mai mult de cateva ore, am fost intepat de albine, muscat de puricii de nisip, mi-am rupt picioarele in pietrele din apa si preturile mi s-au parut aberant de mari la comerciantii de la tarabe, eu obisnuit cu preturile din sudul Varnei. Sincer initial ma gandeam la un hotelas in Ravda, dar acum la pretul asta e clar unde vom merge. Multumesc inca odata Mirela.

[08.04.10 10:21:50]

Cu multa plcere Nicu,

As mai avea insa ceva de adaugat!

Si noi avem rezervare din 2 august a. c. , ne dam numerele de telefon pe privat si ne vedem seara pe la terase, restaurante, poate facem mici excursii prin zona (ex. Nesebar)... discutam. Ce zici?

Sau poate rezervati din 2 august si plecam impreuna , in coloana , si va ducem noi direct la hotel , iar apoi noi mergem la al nostru....

[22.04.10 11:16:56]

puteti sa ne detaliati cam in ce consta masa de seara in regim de demipensiune, sucuri, bauturi incluse? piscina este inclusa in pretul camerei? multumiri anticipate

[22.04.10 13:34:29]

Cred ca anul acesta hotelul se umple de romani

Sper sa va placa si nu sa ma trezesc cu "bastoane pe spinare"... ;

Deci, masa de seara consta la alegere din cca 5-6-7 feluri de mancare inclusiv garnitura si un fel trei care era de regula o inghetata, dar aveau si prajituri. Fara bautura - aia iti goleste buzunarele. Se mananca bine... comanzi seara acum ce vrei sa mananci maine seara pt. ca bucatarul nu sta in pozitie de drepti sa vada ce preferinte au turistii, chiar in momentul acela. Repet, mancarea e buna, dar... nu recomand demipensiune pt ca e mai scumpa decat masa la o terasa si... poate patiti ca noi... seara eram singurii cucurezi in local; istetii mancau pe terase. Restaurantul e micut, terasa cochetica, daca nu sunteti simandicosi veniti incantati, ca doar toti nordicii aceia (suedezi, danezi si norvegieni) nu au avut nici o obiectiune si n-o sa fim noi romanii mai cu mot!!

Sejur placut... dar n-o sa stati prea mult la hotel (apropo, piscina intra in pretul cazarii - e gratis) ca o sa bananaiti prin statiune ca niste iepurasi care au intrat in lucerna... e superba sunny beach, veti merge la nessebar (va recomand dupa amiaza, dupa 6-7) si multitudinea de lumini, tarabe, stradute medievale si cetatea impunatoare o sa va fascineze.

Noi abia asteptam sa revenim in statiune...

Pun insa o intrebare, oare de ce niciodata pe un canal tv romanesc nu am vazut nimic despre sunny beach? veti afla raspunsul singuri...

cibononi
    [22.05.10 21:05:10]

pana la urma sant doua hoteluri Pliska ?

unul in nisipurile de aur si unul in Sunny Beach ?

pepsi70ro
    [22.05.10 21:17:19]

@cibononi sunt doua hoteluri cu aceeasi denumire. Unul despre care ai citit aici in Sunny Beach si unul in Nisipurile de Aur tot de 3 stele.

Mai exista unul si in Sofia dar nu stiu sa existe vreo legatura. Acela are doar o stea.

[23.05.10 00:01:59]

mirelutza, voi cum ati facut rezervarea, pe pag web a hotelului sau printr-o ag. de turism? eu am facut rezervare direct la hotel, am platit avansul, mi-au confirmat pe mail primirea banilor, insa nici un vaucher. O fi de bine, o fi de rau?

[25.05.10 11:19:57]

Noi printr-o agentie am actionat; cereti voucher; vb in engleza cu ei... e posibil voucherul sa vi-l trimita mai tarziu; noi asa patim mereu inclusiv cu agentiile romanesti - acum rezerv si voucherul soseste dupa o saptamana cel devreme (pe mail).

[28.05.10 13:23:12]

In urma referintelor foarte bune, am facut o rezervare la hotelul Pliska. Am doua intrebari... 1) parcarea se plateste? 2) exista piscina? (nu am vazut-o in nici o fotografie si ala mic - 5 ani, va fi foarte dezamagit) a.r. multumesc, numai bine!

[29.05.10 22:43:40]

@sailerfilm; referitor la intrebarile tale raspunsurile sunt urmatoarele:

1. parcarea e gratuita

2. piscina exista si e gratuita (langa scena care apare in poze)

*** Fiind la 50 m de plaja recomand plaja marii nu piscina...

Sejur placut!

[30.05.10 01:04:02]

S-a rezolvat cu vaucherul transmis format pdf prin mail. Deci incepand cu 21.08 voi fi la Pliska si bineinteles voi reveni cu impresii si poze.

[30.05.10 08:56:05]

msc. ptr. raspuns, am remarcat acum piscina (mea culpa), undeva am citit ca hotelul ar avea si piscina interioara, asta in cazul in care apa marii ar fi rece. Apropo, stie cineva daca dupa 10 iunie se poate face baie in mare ? Cam cate grade ar putea avea apa ? msc. Numai bine!

[30.05.10 20:44:51]

Nu are piscina interioara...

vezi ca mai e un hotel la nisipurile de aur si sa nu-l confunzi cu acela!

apa cred ca e buna... atata timp cat noi in august anul trecut am gasit-o "ciorba"... se intelege ca ma refer la faptul ca era calda, nu murdara.

Apropo, daca vezi vreo frunzulita sa o fotografiezi caci... e eveniment... ; atat e de curata apa.

In plus, se anunta o vara torida nemaiintalnita de 130 ani, asa ca... cred ca ai ales bine perioada... !

[30.05.10 21:04:53]

msc. ai fost foarte amabila, numai bine intregii familii !

tyty1923
    [06.06.10 14:11:07]

am o rezervare la riu evrika in august 16 -- 2adulti + 2copii, crezi ca am facut o alegere buna?

[10.06.10 17:28:24]

@tyty1923 -> Nu buna , ci EXCELENTA !

[11.06.10 01:20:27]

fratilor, cumnatilor, "riu evrika" e in alta parohie!

webmasterXY*
    [11.06.10 06:54:16]

tyty1923 pentru Riu Evrika poti accesa acest link care te conduce in pagina destinata impresiilor impresii RIU EVRIKA sau poti folosi rubrica INTREBARI SI RASPUNSURI din aceeasi pagina accesand link-ul PUNE O INTREBARE din josul paginii.

tyty1923
    [14.06.10 20:18:32]

@mirelutza>iti multumesc mi-ai mai luat o piatra de pe inima, multumesc inca o data

@webmaster>multumesc frumos

[22.07.10 10:04:59]

Buna Mirelutza,

As vrea sa plec impreuna cu familia (sotia si baietelul nostru de 5 ani) la acest hotel in perioada 19.08. -25.08.2010. Pana sa iti citesc comentariile tale am fost informat de catre o colega de serviciu a sotiei de aceasta locatie ca fiind un foarte curata si ingrijita. Imi poti recomanda si mie cateva locatii unde se poate manca bine, deoarece nu am vrea sa mai recurgem la conceptul "all inclusive".

[22.07.10 10:08:08]

Inca ceva, ai cumva un telefon de la ei pentru a face rezervarea de camera si loc de parcare, deoarece vreau sa stau linistit in ceea ce priveste parcarea.

[22.07.10 10:15:33]

aditza @; da, la pliska e curat si un loc ingrijit... fara fitzele si sticlaria exterioara, marmura si mobila sculptata ca la 4-5 stele dar suficient cat sa-ti faci un CO minunat si mai ales linistit; totodata aici nu exista forfota aia de hotel mare unde mai ai si nervi ca nu gasesti loc de parcare... plus ca e mai ieftin; ati fost Super Inteligenti ca nu v-ati mai luat all sau demipensiune; dimineata e mancare destula si in rest TRAIASCA TERASELE. Cum pliska e aproape de centru si de faleza (cca 50 m de plaja) ai la terase MILIOANE. mananci mai ieftin daca te indepartezi putin de faleza si de centru si evident mai scumput daca esti in zona "de foc". seara mai ales o sa-ti placa. Asa cum scriam mai sus, noi ca fraierii mancam la hotel si strainii erau pe terasele alea superbe... Am invatat regula si peste o sapt plec tot in sanny beach (alt hotel de 3 stele) ca sa schimbam decorul evident (acesta e singurul motiv), si avem cazare cu MD, atat. Ai facut o alegere buna. Sper sa-ti placa... Nu sunt probleme cu parcare ( e mare si suficienta ) , dar ai site oficial cu nr de tel parca si suna ( vb engleza ) ...daca nu , caut acasa si-ti transmit pe privat.

[22.07.10 10:21:26]

Rezervarile se fac pe site-ul hotelului (google sa traiasca) pe baza de avans prin transfer bancar. Pe 21. 08 voi fi si eu acolo inpreuna cu alte 2 familii. Atentie costul transferului (swift) este in jur de 40-50 euro, suma care trebuie luata in considerare la analiza costurilor de pe site comparativ cu booking. com.

Mirelutza: Ai grija, daca totul va fi ok o sa ai podul plin de multumiri!

[22.07.10 10:25:21]

savin... eu asa am vazut lucrurile pentru ca nu sunt o fitzoasa, dar la cate sclifoseli am vazut pe site-ul acesta ca ba nu e aia, ba nu e ailalta, ba are statiunea nu stiu ce bube... desi litoralul nostru e aproape un gunoi... mai ca ma apuca teama, ca acest hotelut micut, linistit, aproape de plaja, curat, fara extravaganta mamutilor de 4-5 stele, ... sa nu fie pe placul unora si sa ma trezesc cu bobarnace! CO placut si... trec pe la plisca sa vad daca e ca anul trecut si scriu un ecou la revenire... ; intre 2-11 aug voi fi in statiune.

[22.07.10 10:43:54]

Mirelutza si Savin,

Multumesc de informatii, de obicei rezolvam rezervarile prin agentii dar voi suna la ei sa stabilesc totul de la inceput.

Anul trecut am fost la un hotel in nisipuri cu "all inclusive" in care se servea seara paste cu hot dog ramas de la masa de dimineata, mancare foarte proasta si bauturi numai din PRAFURI (cafea, ceai, sucuri, etc). Am reusit sa fac si o indigestie puternica intr-o noapte.

Camerele foarte murdare, curatenia acestora incepea pe la 14: 00 si se termina pe la 18: 00, si asta numai daca le spuneam noi sa faca curat, mancam mai mult la alte restaurante iar drumul de la plaja la hotel il faceam numai cu acele trenulete deoarece era foarte mult de mers iar hotelul era pozitionat pe un deal.

Anul acesta am fost de paste in Sunny Beach si am vazut aceasta statiune care mi-a placut foarte mult.

Una peste alta concediul de anul trecut a costat mai mult decat daca ma duceam la un hotel de 5 stele cu demipensiune, de pe plaja (cum am sta acum 2 ani).

[22.07.10 17:26:07]

Multumesc pentru informatii si felicitari pentru review si raspunsuri,

Vin si eu cu 2 intrebari:

Am cazare cu mic-dejun inclus.

1) Imi puteti spune va rog care sunt preturile aproximative pentru masa la terasele sau restaurantele din zona? Eventual si niste recomandari m-ar ajuta mult.

2) Eu am facut rezervare pe site-ul hotelului (http: //www. pliskahotel. com/) pentru 26 iulie - 2 august, iar la telefon mi s-a comunicat ca am rezervare si voi plati 560 leva pentru 8 nopti, la receptie. Nu mi s-a cerut avans sau transfer de bani.

Vi se pare ok?

Savin, imi poti spune te rog ce e cu cei 40-50 euro? Eu merg cu autocarul, plecand din Bucuresti (Gara de Nord).

Concediu placut tuturor!

Multumesc anticipat pentru raspunsuri,

Dany

[22.07.10 18:07:05]

Am facut si eu rezervare pe acest site si mi-au cerut un depozit de 200lv pentru 3 cam. duble pentru 6 zile. Cei 40-50 euro mi-au cerut cei de la banca din Bucuresti pentru a efectua transferul bancar prin swift. Nu stiu exact ce reprezinta acel swift.

Daca nu ai platit nimic in avans e ok.

Concediu placut!

[23.07.10 08:54:06]

mirelutza, hotelul Pliska e super, absolut nimic de reprosat, msc ffff. mult ptr. recomandare. Doar cu marea nu ai avut dreptate, a fost plina de alge, dar ne-a salvat din plin piscina. Numai amintiri frumoase din Sunny Beach. ! Concedii placute si numai bine intregii familii !

[23.07.10 08:55:22]

felicitari si ptr. site. F.F. util. MULTUMIRIRI si la mai mare !!!

[23.07.10 09:11:25]

@salerfilm - nici nu sti cat ma bucura randurile tale... ; posibil ca ploile astea nenorocite sa fi rascolit marea ......

[23.07.10 09:13:59]

Salutare,

Am cazare cu mic-dejun inclus.

Mersi!

Cu siguranta voi veni si eu cu impresii si poze la intoarcere

[23.07.10 11:48:49]

nu sunt nici gurmand, nici mancacios, sotia mea la fel. Seara mancam bine si suficient cu 25-30 leva ( 50-60 ron ), amandoi, cu bauturi cu tot. Dar cautam localuri ( oricum ne plimbam) si alegeam dupa nr. de oameni de la mese si dupa preturile afisate afara. Am fost la inceputul stagiunii si ospatarii radiu de fericire cand ne hotaram sa comandam. N-am fost niciodata dezamagit. Atentie unde schimbati euro !!! Faceti bine diferenta intre BUY si SALE. Cand cumparati de la sutele de tarabe, puteti negocia 10-20 %. Merita !

[23.07.10 11:57:22]

Salut sailerfilm,

Imi poti recomanda cateva terase? Nici noi nu suntem prtentiosi dar vrem ca cel mic sa manance mancare proaspata.

Am trimis cererea de rezervare pe site-ul lor si astept sa imi trimita confirmarea.

Noi ne-an facut un calcul de 75-80 euro pe zi pentru mese. Crezi ca ne putem incadra?

[23.07.10 12:52:34]

sunt sute de terase, nu se pot retine dupa nume. 75 de euro pe zi sunt mai mult decat suficienti, la banii acestia atentie la colesterol...

[23.07.10 12:54:13]

Multumesc foarte mult

[23.07.10 12:58:28]

vreme buna !!!

[23.07.10 12:59:44]

Sa fie.

[23.07.10 15:18:51]

Multumesc mult pentru raspunsuri.

Mai am o intrebare :

In Sunny Beach, cum e mai bine sa fac schimbul valutar ? Schimb lei direct in leva bulgareasca , sau schimb in romania lei in euro, ca acolo sa schimb euro in leva ? Care e diferenta intre casele de schimb si hoteluri ? N-as vrea sa ma pacalesc.

Mersi !

zoloft
    [25.07.10 22:10:55]

@mirelutza ne spui unde ai stat si in alt hotel in Sunny Beach ?

Asi aprecia daca poti recomanda si un hotel de 4* sau altul de 3* la fel de bun ca Pliska...

..tot spuneai ca esti jupaneasa in statiune

[26.07.10 22:34:22]

@zoloft, urmeaza sa ma cazez la un alt hotel in sunny beach incepand cu data de 02 august ; consider ca numai dupa ce esti cazat undeva poti emite pareri, deci vizavi de hoteluri iti recomand review-urile colegilor AFA..... ; sunt jupaneasa (cu minuscule)... dar stai sa vezi cum ma fac dupa ce vin in vara asta din sejur... caci anul trecut cand am postat cele doua impresii despre hotel si statiune eram cu coaja de ou pe fund iar acum dupa o a doua vizita plus experienta dobandita pe site o sa fiu JUPANEASA (cu majuscule). Am bananait insa suficient si anul trecut cat sa-mi formez o parere pertinenta si la obiect ! Personal sunt pentru hoteluri de 3 stele cu mic dejun .... din doua considerente : sunt mai ieftine si mai micute , adica neaglomerate.

gixi
    [16.03.11 22:35:58]

Exista Pliska si in Nisipurile de Aur(Pentru Mirelutza)

aditza68*, cibononi, gixi, hdany, ionescunic, mirelutza, sailerfilm, tyty1923, Visan125, zoloft
    Alte impresii din această RUBRICĂPliska Hotel: