ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 26.08.2009

Sub orice critică
Extrem de nemulțumit
Extrem de nemulțumit

NU alegeti Golden Nest

Am fost si eu anu' asta in Corfu, cazat chiar la acest hotel Golden Nest. NU am nimic de comentat la adresa agentiei Christian Tour, ci legat de hotel si de cel care l administreaza. Am vazut ca foarte multi lauda curatenia din hotel, micul dejun etc. FALS. Haideti sa va spun eu cum au stat lucrurile.

Am fost cazat la Golden Nest 3-11 august 2009. Aici cand am ajuns bineinteles camera nu era pregatita, dar a venit cineva dupa cateva minute si a facut curat. Cel putin a vrut sa faca. Nu am comentat prea mult ca pe jos gresia era cam slinoasa, ca lenjeria desi era schimbata nu era curata.

NU am zis absolut nimic, desi prietena mea deja comenta, dimineata si n zilele urmatoare comentand si ceilalti turisti (ba ca nu e curat, ba ca mancarea e putina, ba ca ieri in excursie desi i s-a spus grecului sa puna cate 2 sandvisuri de om, a pus doar 1)... Sa nu aveti impresia ca vine cineva sa ia gunoiul si sa schimbe lenjeria zilnic, ci o data la 2 zile si repet, desi schimba lenjeria o data la 2 zile, tot nu este curata. Micul dejun, dezastru, cum am mai citit asa e, era un fel de sunca presata cu cascaval - feliat atat de subtire incat iti trebuia sa iei 4-5 felii ca sa simti ca manaci si altceva decat paine. Desi toti comentau pe la colturi, am zis sa trec cu vederea ca doar eram in concediu in Grecia -Corfu, sa nu ma impiedic de niste detalii.

In ultimele zile, mai precis antepenultima si penultima, am luat ceva mai multa mancare in farfurie, pe care nu am putut s-o mananc si am lasat-o acolo (mai precis mi-au ramas 2-3 felii de paine cu 2-3 de cascaval cu sunca). E si ca sa vezi, in ultima dimineata, cand ne pregateam de plecare, il vad pe grec de cand am intrat in living, ca se uita pe mine. NU am inteles ce vrea, mi-am pus mancare si dupa ce ma asez la masa vine la mine furios, ca iar mi-am pus multa mancare, ca iar mananc mult si unde iau eu atata mancare, ca zilele trecute i-am lasat mancare ca m-a urmarit special si el o arunca. In prima faza nu mi-a venit sa cred (m-a apucat tremuratul de nervi), apoi aproape instinctiv am inceput sa ma iau de el spunandu-i ca el e acolo sa ma distreze, nu sa ma urmareasca si i-am facut scandal. El o tinea pe a lui ca arunca mancarea (retineti 2-3 felii de paine si cateva de cascaval sau sunca presata). Bineinteles ca dupa ce m-am mai calmat, m-am ridicat de la masa, am luat un pahar, m-am dus sa pun suc, dar inainte am tipat la el si ironic l-am intrebat daca mi da voie sa beau suc. Credeti-ma imi venea sa ii arunc toata mancarea pe jos de suparare, venisem in concediu in Grecia sa ma simt bine si un avar de grec, ma ia peste picior pe banii mei.

Nu mai puteam de nervi, un nesimtit, care era platit si din banii mei, facea gat acum. Dar ca lenjeria era murdara, ca sucul era indoit cu apa, ca mancarea nu ti ajungea deloc si era aceeasi, ca gunoiul il lua o data la 2 zile, si ca la tv nu prindeai decat 5 posturi romanesti care oricum 3 dintre ele nu se vedeau, iar Antena 3, pe un program aveai imaginea, iar sonorul pe alt program, asta nu vedea. Unde mai pui ca au fost oameni care au plecat in excursii (se fac excursii cu vaporul la Laguna Albastra, Insulele Paxos si Antipaxos) si trebuia sa li se puna cate 2 sandivisuri/om, de unde ca a pus cate 1, sa nu saraceasca. Micul dejun a fost inclus in pretul biletului cumparat de la agentie.

Repet, recomand statiunea, e foarte frumos acolo, peisajul e de vis, dar fugiti de GOLDEN NEST nu are 3 stele cat se mentioneaza in pliante, nici macar nu sunt trecute stelele afisate, hotelul e jegos precum si personalul. Cam atat am avut sa le spun celor care tot lauda atata hotelul asta ca mancare e buna, curatenie etc. Si inca ceva, sunt foarte multi tantari noaptea, nu puteti sa dormiti fara pastile de tantari. Inca odata, NU mergeti la GOLDEN NEST, grecul e avar, ginitor pe voi cat mancati, cat beti, mancarea putina si proasta, sucul numai suc nu e (pune apa in el, desi el vrea sa zica ca ala e suc natural 100%), ce sa mai zic de lapte, e lapte praf, nu are pic de gust. Acum alege fiecare ce vrea, insa nu cred ca vrea cineva sa fie luat peste picior pe banii lui, asa ca NU alegeti sub nicio forma Golden Nest.

Am scris aceste impresii, ca sa nu mai pateasca si altii ce am patit eu acolo, + ca i-am promis grecului ca o sa-i para rau pentru atitudinea avuta si ca o sa i fac forum sa nu mai vina lumea la el, ca el traieste din banii nostri, si e acolo sa ne faca sa ne simtim bine nu sa ne indispuna. La hotelul asta sunt cazati numai turisti romani, asa ca, dragi compatrioti, nu mai aruncati banii pe geam si alegeti alt hotel daca vreti sa mergeti in Corfu. V-am salutat.

Trimis de Owen in 26.08.09 22:24:56
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 3413 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Owen); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Seara pe plaja - Corfu

kkkotto07 [27.08.09 02:41:14] »

Trebuia sa precizezi ca masa se lua totusi la restaurantul hotelului Alonakia, daca nu ma insel. Poate ca daca erai clientul hotelului Alonakia alta era situatia. Oricum considera-te norocos! Eu am stat la Aloha, imediat dupa Golden Nests, si in 8 zile ne-au dat decat paine, unt, gem si oua fierte. Nimic mai mult. Si asta la 70e/camera/noapte.

niccu [27.08.09 09:52:10] »

De ce trebuie sa te lasi umilit chiar daca esti in concediu?

crezi ca el (grecul) afost abuzat in copilarie s-au a suferit de foame?

Eu asta il intrebam.

Owen [27.08.09 10:00:43] »

Revin cu mici precizari, in urma "ecourilor" voastre. Micul dejun l-am luat la Golden Nest, nu la Alonakia, care e peste drum. Legat tot de ce a scris kkkotto07 vreau sa intelegi ca una e sa dai bani si sa ti se dea putin, ok asta e, si alta e sa vina sa ti faca scandal. Crede ma, e urat de tot, nu doresc nimanui sa pateasca asa. Cred ca daca eram cu prietenii, iesea urat, asa m-am rezumat doar la scandal si putin misto dupa ce m-am mai calmat. Prin aceste impresii, nu vreau decat sa pun in tema pe viitori turisti care vor sa aleaga Golden Nest!

kkkotto07, niccu, Owen
Alte impresii din această RUBRICĂGolden Nests Hotel: