ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.02.2013
    ÎNSCRIS: 20.09.10
    SEP-2012

Minunata plaja din Uverto alto

Hallo,

am revenit dupa 2 ani in zona cea mai frumoasa din Caraibe. Pentru mine nu este prima oara si sper ca nici ultima cand merg in aceasta zona. Recomand cu caldura in suflet sa vedeti aceste plaje minunate cu acesti oameni plini de viata.

In aceasta calatorie ne am propus sa nu mai mergem in Punta Cana si am ucract spre nord 60 km in zona Uverto alto.

Drumul de la aeroport (singurul din lume din stuf si fara geamuri), cu multa emotie. Am ajuns in jurul orei 17.30. Pana ne am recuperat bagajele si am gasit o masina sa ne duca acolo s-a intunecat. Deci pornim la drum doi doi, o bucata italian in jur de 45 ani si soferul dominican care era atat de fericit incat il banuiam ca fumase ceva. Muzica duduia in micul nostru buz, dominicanul canta de zor despre o iubirea e mult inecata in rom, italianul imi zambea atunci cand Cristi (me amore) nu era atent, iar moa eram paralizata de frica si imi doream sa ajung cat mai repede la hotel. Drumul era minunat, foarte ingust cat sa treaca doua masini, gropi ca in mijlocul Bucurestiului si un intuneric frate de nu se vedea om cu persoana.

Intr -un final ajungem la hotel. MINUNAT. Exact cu stiam, mirosul in aer era aceelasi, soparlele imi zambeau timid de pe perete, receptia la fel de draguta, bautura rece, a adiere minunata iar eu rupta de oboseala si de frica.

A inceput o vacanta pe care imi doresc sa o mai repet daca nu o data pe an... la doi ani. Eu cred ca o calatorie de genul acesta inobileaza sufletul.

Voi adauga mai multe poze pentru ca in acest caz cuvintele nu sunt prea ajutatoare.

Trimis de viviann in 21.02.13 21:14:27
    Validat / Publicat: 21.02.13 22:27:26
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în CARAIBE. A mai fost în/la: PUNTA CANA

VIZUALIZĂRI: 5048 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (viviann); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster15 [21.02.13 21:53:05] »

Mutat la rubrica "Descopera Republica Dominicana" (deja existentă pe sait); şters rubrica dublură creată de autor.

adri-nico [21.02.13 23:07:50] »

Draga Viviana, te lasam sa iti incarci bateriile si sa ne scrii mai multe.

De fapt, ce sa le incarci? (m-am uitat mai bine) Au trecut citeva luni de cind ai "patit" excursia, asa ca te rugam sa ne povestesti cu LUX DE AMANUNTE si cu sute de poze ce ai facut pe acolo, zi de zi... in cele 10 petrecute pe tarim caraibean.

Si eu recomand cu caldura petrecerea a cel putin unei vacante din viata, in acele locuri minunate.

Povesteste-ne despre excursii, daca ai mai fost undeva decit la Saona. Pestii aia din poze sint la Saona sau pe plaja resortului vostru? Despre resort ce ne spui? In afara de sopirle, de care eu n-am avut parte... nici macar impaiate...

Alex_Macedo [22.02.13 02:55:56] »

Personal... intr-un fel ma enervezi!

Hai ca nu vreu sa intelegi gresit... m-am apucat sa citesc si cand intru in atmosfera cititorului pregatit pentru un orgasm aventuriero-literar... te-ai... te-ai... oprit!!! Enervarea vine pe fondul talentului tau si cred ca, daca nu gresesc harul scrisului iti este la indemana (si stiu bine, ca nu gresesc !!!)... asa ca te las sa ne citesti ecourile... al meu si al colegei Adriana si intr-un final sa ne detaliezi un pic mai mult!

Oricum... felicitari!! Hai, vino cu talent, ca vom citi cu siguranta!!

adri-nico [22.02.13 08:39:07] »

@Alex_Macedo:

Faraoane, am crezut ca la mine te zburlisi asa...

Nu-i asa 'ca colega" are talent? asa zisei si io aseara spre noapte, cind tocmai ce ma pregateam sa ma delectez cu un review exotic.

Lasa, ca o sa ne satisfaca (nevoie de frumos), draga noastra colega.

MCM [22.02.13 14:57:50] »

Cei 1800 e au fost, banuiesc, fara zborul din tara pana la aeroportul de plecare spre frumos (Madrid, presupun), nu? Cand ai luat biletele?

Te rog sa-mi trimiti intr-un PM agentia de la care ai luat vacanta, daca este din Romania.

Draga @adri-nico, stiu soloofertas. Da' poate ca ea a luat din tara. Oleaca de off-topic, asa de gust: balaceala/distractie placuta

fighter [22.02.13 15:23:58] »

Frumoasa vacanta dar un review foarte scurt

Daca mai mergi in caraibe iti recomand statiunea Juan Dolio vezi impresii, cea mai noua si moderna zona din Dominicana situata la 15km de Boca Chica si la 55 km de capitala Santo Domingo, unde am descoperit niste peisaje minunate.

adri-nico [18.04.16 17:09:31] »

web, cum se face ca daca dau click impresiilor din ecoul de mai sus de deschide tot aceasta pagina?

webmasterX [18.04.16 17:43:07] »

@adri-nico -

Reparat link, mulţumim pentru sesizare. Te rog să verifici.

adri-nico [18.04.16 18:57:44] »

@webmasterX - acum e bine.

webmasterX [03.12.16 08:35:21] »

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Excursii opţionale din Punta Cana, PUNTA CANA" (nou-creată, între timp, pe sait)

adri-nico, Alex_Macedo, fighter, MCM
    Alte impresii din această RUBRICĂExcursii opționale din Punta Cana: