ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.02.2013
DIN: Baia Mare
ÎNSCRIS: 12.09.08
AUG-2007

Odihna si relaxare pe insula lui Hipocrate

Desi au trecut cativa ani de la vacanta noastra in Kos voi incerca sa descriu in cateva cuvinte experienta noastra din vacanta.

Am luat biletul de la o agentie din oras care era intermediar cu o alta agentie mai mare, cunoscuta, de serviciile careia am fost multumita; am plecat cu avionul din bucuresti, destul de departe de orasul nostru dar a fost ok, mi-a placut. A fost singura data cand o cursa charter pleaca cu 2 ore si un pic mai devreme de ora stabilita (in alte vacante am plecat cu 5-6 ore intarziere) si din aceasta cauza era sa ramanem acasa, am fost singuri in autobusul care te duce la avion.

Dupa aceasta scurta ,,peripetie" iata-ne ajuns pe aeroportul din Kos. loc de unde am fost intampinati de reprezentantul agentiei si dusi la hotel.

Acest hotel si personalul acestuia de la sosire - la 7 dimineata - ne-au primit foarte frumos, desi sejurul nostru incepea la ora 14 ne-au poftit la micul dejun si dupa ne-au pus o camera la dispozitie se ne pregatim de plaja pana se pregateau camerele pt. cazarea noastra. Grupul din seria aceea era de vreo 13-15 persoane.

Sositi la fata locului prima impresie a fost foarte buna. Pe la ora 11 ne-am cazat, camerele tipic grecesti, foarte curate, lenjeria de pat, prosoapele mari albe si pufoase se schimbai zilnic, eu mai luam si la plaja si ne puneau totdeauna la schimb cate trebuia nu cate gaseau. In camera la cazare ne-au pregatit o sticla cu vin, portocale si flori in vaza. A fost frumos si dragut. Acum toata lumea stie (am citit alte impresii) la greci si turci 4 stel nu sunt 4 stele de la noi sau din alta parte, la ei cand zici 4 stele trebuie sa stii ca sunt 3 -3 trei plus, depinde de loc sau...

Regimul de masa ,,all inclusive" - mi-a placut mancarea foarte mult, suficienta, diversificata, buna, Masa se putea servi pe o terasa la piscina si restaurant, noi si la pranz si seara stateam pe terasa la masa si micul dejun in restaurant. Bauturile erau autohtone, bune si ne-a placut sistemul de servire, te serveai tu cand si cat voiai.

Piscinele (ca erau doua dar in doua locuri) erau curate, la piscina nu era multa lume (intr-adevar era un loc pt odihna si relaxare), era liniste, multi nemti si veaneau destul de tarziu la plaja.

Au si o gradina frumoasa bine ingrijita si dimineata ne placea la prima ora aerul racoros de la pompele cu care irigau fiecare bucata de gazon, floare. Imi amintesc ca in incinta hotelului era si o mica capela.

Plaja era frumoasa, nisip mai maricel si la fel ca la piscina pe la ora 8-9 dimineata eram numai eu si sotul meu pe plaja, era intr-adevar un vanticel dar nu deranja era chiar placut ca nu era foarte cald.

La intoarcere de pe plaja cand intrai pe aleea spre hotel era un robinet ca sa ne limpezim picioarele de nisip.

Nu stiu ce suprafata avea tot hotelul dar stiu ca era o curatenie super, tot personalul era amabil si de cate ori te intalnea te saluta si-ti zambea.

Trimis de Ileana15 in 07.02.13 23:45:44
Validat / Publicat: 08.02.13 06:50:48
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: paralia katerini-hotel Acropole

VIZUALIZĂRI: 2880 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ileana15); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[08.02.13 06:46:56]

Aș vrea să-ți mulțumim pentru impresii, chiar dacă, fiind vorba despre un set de impresii de cazare şi un sejur mai vechi de 3 ani, în conformitate cu Regulamentul saitului (vezi Capitolul 1, lit. B], pct. 4), articolul se publică fără PMA std (fără "votul saitului"), el putând fi votat doar simbolic, cu +/-1.

[08.02.13 08:19:39]

• Alte impresii din această RUBRICĂPrincess of Kos Hotel [Mastihari]: