ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.02.2013
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 06.02.13
JAN-2013

Am ales bine!!!

Conditii de cazare super, camere mari si holuri generoase, foarte cald in camere (poate chiar prea cald), baia curata cu multe prosoape albe si fara intreruperi de apa calda. Nu am fost deranjat de zgomote in timpul noptii desi hotelul era full si formatia canta.

Amenajari cu bun gust si materiale de calitate (le recunosc pt ca ma ocup cu asa ceva). Sauna e la et. 1 si este functionala, destul de incapatoare.

Portiile de mancare sunt mari si fripturile groase, restaurantul este aerisit, cu plafon inalt. Formatia de muzica e ok si focul de la foisor cu tuica fiarta si sorici face toti banii.

Personalul atent si receptiv.

Pentru plimbari, hotelul e foarte aproape de padure, la 50 m.

Raport calitate/pret f bun

Trimis de mugur172 in 06.02.13 19:57:08
Validat / Publicat: 06.02.13 21:14:28

VIZUALIZĂRI: 2339 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mugur172); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

dananecula CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[06.02.13 23:09:07]

@mugur172

Bine ai venit in familia AFA!

Te rog, ai putea sa ne dai mai multe detalii: cat este pretul/camera cu DP sau pe pachetul de 3 nopti (ati avut vreo oferta speciala) ?

Ca pozitionare, unde este localizat acest hotel in Poiana BV?

Si ceva poze ar fi bine-venite. Multumesc anticipat!

[06.02.13 23:23:16]

mugur172AUTOR REVIEW
[07.02.13 09:21:34]

@dananecula: stimata doamna, pretul a fost de 260 lei/camera dubla cu mic dejun si cina + bonus gustare traditionala cu tuica si vin fiert langa focul facut in apropierea foisorului. Am beneficiat de oferta avand in vedere ca am mers in grup de 24 persoane. Am fost si fara grup iar preturile nu au fost mult diferite si am beneficiat de aceeasi atentie din partea personalului. Ca pozitionare este la 50 m de farmacia din poiana.

Michaell
[07.02.13 12:14:53]

@mugur172: vorbesti serios atunci cand spui ca amenajarile si materialele folosite sunt de calitate? daca privesc de ex. poza AF05 in care se vad dotarile din baie, ma indoiesc de acest lucru. cabina de dus pare cam subreda rau de tot si tare suptirica iar de sifonul de plastic de sub ghiuveta nu mai vorbesc. personal cu siguranta nu mi-as pune asaceva in baia proprie.

stiu ca in romania mai peste tot se pun aceste sifoane. n-am inteles niciodata acest lucru. si pe vremea lui ceausesc existau sifoane metalice, cromate.

[07.02.13 14:18:56]

@Michaell,

poza la care faci referire A05 este postată de un alt utilizator care a avut cutezanța să șadă aci, dar în 2011. De atunci au fost efectuate schimbări majore în sălile de baie, la capitolul consolidare și rezistență (la cultură și bun gust). Cabinele de duș au fost prevăzute cu stâlpi metalici la fundație, iar partea șubredă cum bine ai sesizat și matale, a fost ranforsată cu bare de oțel de 10 mm diametru. La fel și cu sifoanele, au fost înlocuite cu unele masive, dar necromate, întrucât s-a folosit plumbul. Pe timpul fostei conduceri multilateral-dezvoltate era un deziderat bine delimitat ca sifoanele să fie metalice pentru a nu tenta căutătorii iliciți de mase plastice în mare vogă atunci și care au fost precursori ai ăstora de azi cu metalele. Nici eu nu am la baie așa ceva, ar fi sub demnitatea utilizatorului de rând.

Michaell
[07.02.13 14:42:26]

@zapacitu: iti multumesc pentru mesajul tau informativ. de renovarile si imbunatatirile care au avut loc intre timp bineinteles ca nu am put sa stiu. in schimb faptul ca poza respectiva nu a fost postata de autorul acestui review, imi era cunoscut. mi sa intimplat saptamina trecuta la alt review, deci am fost pe faza... -

dealtfel nici nu stiu sa se fi gasit asemenea sifoane (din plastic) inainte de 89.

un asemenea sifon nu doar ca arat rau, mai grav este faptul ca, deobicei el este montat in asa fel incit curba / indoitura (nu stiu cum s-o numesc altfel) pe care un sifon din metal o are, aici, deci la cel din plastic, deobicei lipseste fiindca smecherii il monteaza cit mai scurt. rezultatul este ca, mirosul de canal intra nestingherit in baie, motivul fiind lispa apei care deobicei se afla in acesta curba si ca atare opreste mirosul.

[07.02.13 15:00:50]

@zapacitu: cred că e suficient off-topic pentru azi.

[07.02.13 15:02:33]

ok boss, mea culpa...

dananecula CONS. ONORIFIC AFA / ROMÂNIA
[07.02.13 20:47:23]

@mugur172

Multumesc frumos pentru detalii.

mugur172AUTOR REVIEW
[11.02.13 18:21:50]

@Michaell: @Michaell: Stimati Domni/Doamne, sejurul a fost de poveste, personalul hotelului e profi, au habar! Sifonul indoit si de alta culoare nu-l poti observa decat daca adormi in baie... de data asta am reusit sa ajug in pat, si cred ca face subiectul altor discutii.

Va pot ''recomanda'' locatii de 4 stele cu usa din hol care se deschide direct in pat, usi si geamuri subtiri ca o coala A4... dar nu voi arunca cu noroi. Prefer sa vorbesc doar de bine.

Pot sa va spun ca grupul compus din 26 de persoane, toti trecuti de 30 ani, motociclisti suficient de pretentiosi si umblati prin toata europa, au avut cuvinte de multumire, iar la plecare cativa si-au mai rezervat si pt luna feb ca nu stiu ce concurs e in poiana.

Pentru a avea o imagine cat mai clara a locatiei, ii voi ruga sa-si posteze impresiile.

Cu respect, Mugur

[11.02.13 19:46:33]

@mugur172,

O reacție binevenită...

M-ar interesa sincer și ”recomandările” la 4 stele la care faceți referire, niciodată nu poți cunoaște unde nimerești cu grupul, pe considerentul că un ”profan” atenționat face cât doi meseriași.

Considerațiile mele!

Mulțumesc și mai postați păstrând tonul din ecoul dvs.

Rara avis

das
[12.02.13 12:27:28]

Buna ziua!

eu sunt unul din cei 26 de motociclisti care a participat la intrunirea de iarna "vstromski 2013", mentionez ca am fost un grup de familisti trecuti de 30 de ani. In ciuda unor "ecouri" citite pe acest site am fost placut surprins de calitatea serviciilor si de locatie in sine.

Personalul a fost foarte amabil, camerele curate, baia super ok, camera in care am locuit aveea vedere spre parc si era foarte luminoasa si in ciuda faptului ca era pe colt era foarte cald.

In concluzie am petrecut un weekend foarte placut la hotel Miraj!!!

dananecula, das, Michaell, mugur172, neimportant
Alte impresii din această RUBRICĂMiraj Hotel: