ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 21.01.2013
ÎNSCRIS: 13.06.11
JAN-2013

Foarte bine

Daca pe timpul sederii la Passiflora (vezi impresii), nu am fost la partia de schi decat doar pentru a o vizita, am profitat de vremea buna si am plecat o fuga in Poiana. La Condor trag ori de cate ori am ocazia, m-am simtit bine o data, conservator sunt, asa ca nu schimb si pace!

Am luat unul din cele doua apartamente (41) pentru ca stim la ce sa ne asteptam, am lasat bagajele si fuga la " haiduci " ca imi era cam foame si se facuse de ora 2.

Aceeasi atmosfera frumoasa, nimic schimbat, preturile, fara exagerare pentru ceea ce stiam de acum doi ani, orchestra super pregatita, servirea la fel.

Ne-am intors la hotel si ne-am luat in primire apartamentul: un living, daca pot sa-i spun asa ,imens, pe putin 30 mp, unde se afla o canapea in forma de L cu o masuta, comoda pentru tv, un dulap si un cuier, in dulap este si seiful, apoi patul matrimonial cu noptierele aferente iar in partea stanga un mic birou. Baia, spatioasa, pana acum trei-patru ani a avut instalat un jacuzzi, insa, nu stiu din ce considerente a fost inlocuit cu o cabina de dus ultramoderna, cu telefon, radio, hidromasaj, etc. Cealalta camera tot cu pat matrimonial, noptiere si un dulap pentru haine, apoi baia cu dus normal si toate cele... La asa zisul living aveam un balcom foarte generos, care avea ca vedere spre partia Bradul. Foarte cald, curatenie impecabila, schimb prosoape in fiecare zi... Micul dejun se lua in mini restaurantul hotelului, de fapt numai micul dejun, altceva nu cred sa se mai poata manca pe parcursul zilei... Noi, intr-un din seri, fiind obositi si neavand chef sa mai iesim am facut comanda pentru pizza in oras, in Brasov si asa am rezolvat problema cinei.

Personalul tanar, amabil, doamna care cred ca administreaza hotelul foarte prezenta, atenta, nimic de reprosat.

Am sa revin la micul dejun, bufet, foarte bogat si fara vreo limita: ceaiuri, lapte cafea, 4-5 tipuri de mezeluri, la fel si branza, cascaval, iaurturi, gemuri, cremwursti, oua ochiuri si omleta, bacon prajit, si poate am mai uitat cate ceva, afar de rosii, castraveti, fructe...

Totul a fost foarte bine, iar distanta pana la partie foarte mica daca mergeti pe jos, cu masina se ocoleste mult. In dreapta hotelului sunt niste scari care duc direct in centrul statiunii, la baza partiei Bradul...

Pot sa va spun cum arata si o camera dubla, pentru ca am avut niste prieteni care au stat intr-una: sincer, cam micuta, cu dotari moderne dar... micuta, si baia la fel.

Una peste alta, desi, asa cum am spus, camerele nu sunt asa cum sunt obisnuit sa gasesc pe unde ma duc, la raport calitate-pret, fata de alte multe hoteluri din Poiana, consider ca merita. Recomandarea mea? Incercati unul dintre apartamente, va fi pe gustul vostru (pe care, desigur nu-l cunosc, insa stiu ce asteptari poti avea de la 4 *)

In incheiere, bazarul din statiune, fara cuvinte de scump, si parca numai prostii, de mancat puteti merge si la " Capra Neagra", foarte buna mancarea, si acceptabila la preturi, partia buna dar Copos (desi sunt rapidist) foarte lacom, vis-a vis de pretul practicat la teleski...

Cam atat... Si8 ca adaugare, la Coliba Haiducilor incercati tuica de Zalau ... dupa un paharel mancati si farfuria !

Trimis de iulian68 in 21.01.13 16:28:45
Validat / Publicat: 21.01.13 17:33:11

VIZUALIZĂRI: 1792 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P01 Partia, in stare buna, doar ca putin cam aglomerata la baza...

[21.01.13 19:21:54]

@webmaster, va rog sa faceti o modificare la pretul sejurului si anume: 100 euro / noapte, deci 200 sejur. Multumesc.

- -

Corectat.

[15.03.13 14:49:00]

@vlad230: După ce expiră sancțiunea primită (cartonaș galben pentru jignire și limbaj trivial) poți să scrii un articol în care să exprimi gradul tău de satisfacție în urma experienței personale de aici. Iar dacă ai ceva de combătut, încearcă s-o faci într-un mod civilizat, fără jigniri la adresa autorilor opiniilor cu care nu ești de acord.

PS evident, ecoul incriminat a fost șters.

[15.03.13 18:36:10]

@webmaster: spuneti-mi va rog, pentru ce a fost sanctionat vlad230, ca la ecourile scrise la review-ul meu nu gasesc nimic...

[15.03.13 18:50:35]

@iulian68: Cred că scrie foarte clar în mesajul meu anterior. Iar dacă te aștepți să colportez spusele sale „evaporate”, cu regret, dar nu e un lucru conform principiilor mele.

[15.03.13 20:00:39]

@webmaster: mesajul tau anterior era laconic, in sensul ca din el nu reiesea daca eu am fost jignit sau insultat, mai ales ca nu il cunosc si nici nu am dialogat niciodata cu acesta. Oricum, pentru cei care mai citesc, trebuie sa le spun ca in aprtamentul in care am locuit s-au filmat cateva episoade din doua seriale foarte populare in Romania. Nu le dau numele, nu e cazul, insa actorii care au stat in acest hotel nu cred ca ar fi acceptat sa locuiasca in mizerie, etc... In fine, nu am niciun interes referitor la aceasta locatie, pot spune ca sunt si altele mai bune la pret, dar imi pare rau ca nu am fost conectat ca sa vad ce debiteaza un necunoscut la adresa mea. Multumes, o seara placuta!

iulian68, vlad230
Alte impresii din această RUBRICĂCondor Hotel: