ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.01.2013
ÎNSCRIS: 23.10.11
AUG-2012
2 AD. + 1 COPII -- v: 16 ani

Decent

Am fost la Fedra in perioada 23.08.2012-28.08.2012 - rezevare direct la hotel pe e-mail cu Dl. Nikos. Pretul pentru trei pesoane, camera la ultimul nivel cu vedere la mare (asa am cerut si asa am primit) + trei sezlonguri si umbrela a fost de 55 euro pe noapte negociat de la 65.

Hotelul este amplasat exceptional iar vederea din camera este de nota zece. Plaja din fata hotelului are un nisip foarte fin si este destul de lata iar intrare in apa (foarte curata) se face treptat.

Camera cam micuta, noi fiind trei, dar pentru doi este destul loc. Am avut un pat matrimonial si un pat de o persoana suplimentar. Frigiderul, aerul conditionat (inclus in pret) functionau foarte bine. Baia mica, cu geam de aerisire, apa calda permanent, presiune, totul ok. Curatenie probabil zilnic, n-am fost prea atent, oricum era foarte curat. Prosoapele schimbate zilnic iar lenjeria de pat chiar nu stiu, dar nu era cazul in cinci nopti.

In fata hotelului se afla terasa proprie, cu mancare foarte buna, dar in camera nu vine nici un miros si nici muzica tare sau galagie. Este deschisa cam pana pe la 11-12 noaptea.

Zona in care se afla hotelul este foarte linistita, chiar plictisitoare seara, sunt totusi destule terase - mai multa animatie este in Skala Potamia.

Am facut turul insulei cu masina insa aici mi-a placut cel mai mult: combinatia apa - munte - plaja lata, lunga -nisip fin - liniste.

Sunt intru totul de acord cu ce a scris Lyssys in review-ul prezentat mult mai detaliat - vezi impresii

Foarte frumos totul. Adorabila Grecia. Te face sa revii.

Mai sunt multe de spus, dar timpul...

Raspund cu placere la intrebari.

Trimis de Nicu V in 17.01.13 20:28:04
Validat / Publicat: 17.01.13 21:35:03
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 7023 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Nicu V); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P24 Golden Beach: am prins o zi cu valuri
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com

[17.01.13 20:52:18]

@nicu014: bun-venit pe sait şi în comunitatea AmFostAcolo.ro.

tirol
    [18.01.13 13:30:33]

un vot maxim pt un review util pt cei ce aleg aceasta destinatie; caut o cazare self caterinf pt doua familii; imi sugerezi aceasta cazare? exista posibilitate de self catering?

imi poti sugera o alta cazare pe care ai remarcat-o in vacanta ta si care s-ar preta la ceea ce caut?

multumesc si... vacante frumoase!

[18.01.13 13:52:49]

@tirol: nu exista self catering. hotelul nu este dotat cu chicineta. are doar frigider cu un mic congelator sus, fara usita, dar congeleaza bine.

ce cauti tu cred ca gasesti mai mult in Skala Potamia

tirol
    [18.01.13 13:57:11]

@nicu014: iti multumesc

initial am dorit Sithonia; acum sunt atras de ideea unei vacante self catering in Thassos

daca afli o recomandare de o locatie curate, pe malul marii, self catering, 2 bai, 2 dormitoare, bucatarie utilata... iti voi ramane recunoscator

wkd placut!

[18.01.13 14:05:40]

@tirol: cauta bine aici pe sait ca sigur gasesti ce-ti trebuie

in Sithonia vreau sa merg eu anul acesta

Lyssys
    [31.01.13 22:43:14]

@Nicu V: Mă bucur că v-a plăcut în Skala Panagia, la Fedra! Cum a fost vremea la sfârșit de august? Noi, la sfârșit de iunie n-am avut parte de așa valuri ca cele din P07! Era aglomerată plaja atunci?

Cei doi frumușei băieți mai erau la terasă, ca ajutoare? La fel de tineri, de frumoși, de zâmbitori?

Ați stat la camera 9?!

Mi-e dor de plaja aceea, de priveliștea care ne desfăta privirea de la balconul camerei! Cred că m-am îndrăgostit pentru totdeauna de acel loc!

Vă doresc vacanțe de vis!

[31.01.13 23:12:08]

@Lyssys: A fost destul de cald: 34-35 de grade cred, dar si in Romania au fost aproape 39 de grade in perioada aceea.

Valuri au fost doar intr-o zi si ne-am bucurat din plin de ele. Plaja nu era aglomerata, se vede si din poze.

Erau acolo baietii, insa pe noi ne-a servit o doamna, tot draguta.

Sincer nu mai retin numarul camerei, dar era cea mai din dreapta, (lipita de hotel Golden Sands), de la ultimul etaj, posibil sa fi fost 9.

Adevarat, frumoasa priveliste si plaja. Noi am facut si turul insulei, am vazut mai multe plaje (o sa scriu despre asta), dar Golden Beach e cea mai buna.

O sa mai pun curand cateva fotografii.

alina_suceava
    [12.03.13 13:53:20]

Buna ziua! Ati putea sa-mi spuneti, va rog, daca ati achizitionat vacanta printr-o agentie sau ati rezervat camerele direct la receptie? Am cautat la mai multe agentii din zona, dar nu am reusit sa achizitionez vacanta. Va multumesc si astept cu interes raspunsul dvs!

[12.03.13 14:15:41]

@alina_suceava:

Am rezervat prin email cu proprietarul, Dl. Nikos. Intri pe saitul hotelului, setezi limba romana, si la rubrica de contact ii trimiti email cu ce te intereseaza sa afli. Iti va raspunde, apoi mai poti negocia putin pretul, cu toate ca e cam tarziu acum. Oricum ce-ti promite asa ramane.

Nu stiu daca gasesti la agentii hotelul, dar iesi la un pret mai bun daca rezervi direct cu Nikos.

Daca mai ai intrebari, astept.

alina_suceava
    [12.03.13 14:27:14]

@Nicu V: Va multumesc foarte mult pt raspuns!

Lyssys
    [12.03.13 20:26:35]

@alina_suceava: Da, e mai convenabil așa cum vă spune @Nicu V- anul trecut eu găsisem la o agenție cu 665euro, 10zile, BB. Contactând direct hotelul, am solicitat cameră cu vedere la mare, exclus parterul, și am avut și oferta șezlongurilor + umbrela gratuite, pe când la agenție, dacă nu apare explicit în oferta agenției, nu vă pot garanta vedere la mare.

Eu una, consider că nu merită luat și micul dejun, pentru că la 5-6 euro se mânca de exemplu, o omletă grozavă sau orice v-ar fi îmbiat din lunga listă a meniuului... Plus că în principiu, după 9 apare cineva la micul dejun.

PS Noi am avut cameră dublă, 45euro/noapte.

[15.05.13 14:14:04]

@alina_suceava: Buna, Alina!

Si noi vom merge anul asta in iulie la Fedra si tot asa am rezervat, pe mail direct cu Dl Nikos...

Am trimis avans, dupa cateva zile mi-a confirmat Nikos ca a primit banii... sunt sigur ca totul o sa fie perfect!

Vacanta placuta sa aveti!

[15.05.13 14:31:41]

@little_john: O sa va simtiti foarte bine la Fedra.

Sa mancati si la terasa hotelului pentru ca au mancare foarte buna.

La ce pret ati luat camera, cate persoane, cu vedere la mare sau nu si in ce perioada din iulie mai exact?

V-a dat si sezloguri gratuite in pretul total?

Multumesc, vacanta placuta!

[15.05.13 14:44:19]

@Nicu V: O sa mancam, multumim de sfat!

Perioada e 13-20 iulie, 2 persoane, 7 nopti, 420 de euro total (60 euro / noapte / camera).

De sezlonguri nu stiu ca am uitat sa intreb, dar eu sper sa fie incluse in pret...

[15.05.13 14:49:06]

@little_john: Camera are vedere la mare?

De regula sezlongurile sunt incluse in pret, dar n-ar strica sa intrebi.

[15.05.13 14:52:39]

@Nicu V: Da, camera e cu vedere la mare, camera 9, recomandata cu caldura de Lyssys!

Nu mai are rost sa intreb acum in legatura cu sezlongurile, nu mai pot schimba nimic acum si oricum nu o sa ma cramponez de asta... daca nu sunt inluse in pret, le platim si gata!

Oricum, nu stiu cat o sa stam la plaja acolo... mergem cu masina si probabil ca o sa mergem la o alta plaja in fiecare zi... poate seara o sa stam mai mult la plaja hotelului...

[15.05.13 19:54:24]

@little_john: anul trecut pe plaja din fata la fedra era un panou unde era mentionat ca sezlongurile sunt gratuite pentru clientii fedra

[16.05.13 09:10:22]

@iuhas: Buna dimineata!

E perfect atunci, abia astept vacanta!

O zi buna tuturor!

[08.06.13 23:19:16]

Salut,

Merg in iulie in Skala Panagia, cu 3 copii (mari). Ce taverne imi recomandati?

[09.06.13 15:20:40]

@angelique73: in golden beach am mancat la: fedra-mancare buna, preturi... hmmm putintel mai mari; la vigli-bunicica mancarea, preturi ok; la ultima terasa de pe plaja (ma refer la zona intre fedra si vigli) dar nu-i retin numele-mancare bunicica, preturi ok; pefka-dpmdv e nerecomandabil

de neratat in schimb taverna korali din skala potamia

[09.06.13 16:04:25]

@iuhas: @iuhas: Multumesc pt raspuns! Merg pentru prima data in Thassos si am emotii. Orice informatie e binevenita. Sper sa ne descurcam!

[09.06.13 16:28:43]

@angelique73: mergeti fara emotii. miscati-va pe insula, incercati sa vedeti cat mai multe locuri, bucurati-va de vacanta. drum bun si concediu placut

[09.06.13 17:06:27]

@iuhas: Multumesc!