ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.01.2013

Foarte nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Către satisfăcător

Tare obositor...

Incep acest review plecand de la titlu sugestiv pe care l-am scris. As putea spune in mod cert ca m-am intors mai obosit in Bucuresti, decat la momentul cand am plecat cu dorinta de relaxare, chiar si pt 2 nopti. Si am sa va explic ferm si la obiect de ce m-am intors mai obosit acasa de la acest hotel in cele ce urmeaza.

Initial mi-am dorit sa merg la hotel Dragului (hotel la care am mai fost in aceeasi perioada in anii trecuti si la care nu exista urma de regret sau repros) intrucat de data aceasta m-am hotarat mult prea tarziu sa-mi fac rezervarea, dorindu-mi totusi un hotel rezonabil care sa fie cat de cat aproape de partie, am gasi hotelul "Atelier"... nu suna prea promitator dupa numele sau nu prea inspirat si... chiar asa a si fost... exact zgomotul unui atelier :))))...

Ideea este ca acest hotel este construti pe 3 etaje, integral din lemn cu pereti interiori de rigips, de unde rezulta si faptul ca se aude absolut orice zgomot de sus, de jos, din stanga din dreapta... si nu exagerez... sus se auzea scartaitul parchetului cand mergeau vecinii de parca aveam impresia ca e cineva in camera cu mine... mi s-a intamplat de 2 ori intr-o noapte sa am impresia ca cineva a intrat in camera... ast ape langa faptul ca usa de la camera, foarte subreda, desi inchisa cu cheia, daca o impingeam putin o deschideam si fara... in plus in tot hotelul se face foarte mult curent pe holuri...

Noi am mai fost cu inca un cuplu, camera noastra avea vederea pe spate (unde privelsite nu exista o sa vedeti in poze de ce :)))) insa camera lor era pe fata la etajul unu exact deasupra unei boxe uriase la care canta "Voltaj" pana pe la 2,3 noaptea... deci in concluzie nu e un hotel in care sa te odihnesti... nu poti dormi efectiv decat daca nu ai simturi :))).

sa concluzionez cu plusuri si minusuri:

PLUSURI:

- partia super aproape (aprox. 2minute pe jos)

- reducere de 75% la locul de parcare (fara reducere 2 zile aprox. 1milion)

- mocul dejun... acceptabil (oua fierte, crenwursti, branza topita, unt, ceai, legume)

- camera foarte calduroasa (asta si fiindca sunt micute)

- curatenie, sa zicem satisfacatoare.

MINUSURI:

- mult zgomot (se aude orice scartait, orice stranut, orice...)

- camera destul de mica, baia foarte mica, hol ca si inexistent

- mobilier vechi, mobilierul in afara de dulapul de pe hol nu are sertare, nu exista niciun sertar nicaieri in care sa-ti poti pune diverse lucruri. Saltelele foarte neconfortabile, foarte putine locuri de depozitare.

- priveliste zero (daca sunt camerele cu vedere pe spate)

- raportul calitate/pret total gresit (noi am platit 200ron/noape. /camera)

Deci ca idee, nu recomand nimanui hotelul, din punctul meu de vedere, numarul corect de stele al hotelului este de 2. Singurul sau avantaj este ca partia de sky si sanius este foarte aproape, in rest praf.

Nu sunt pretentios din fire dar va spun sincer... nu merita!

P. S Despre mancare nu va pot spune prea multe fiindca nu am luat decat micul dejun acolo deci nu-mi pot da cu parerea. Personaul este ok.

Va doresc concediu placut!

Trimis de anschi in 14.01.13 12:58:51
Validat / Publicat: 14.01.13 13:40:51

VIZUALIZĂRI: 1840 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (anschi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 baia destul de mica

3milia25
[18.01.13 19:35:23]

@anschi: @anschi: Eu ma cazez la Atelier de patru ani si nu am intampinat problemele celui de mai sus. dar mi se pare ca a vrut sa promoveze un alt hotel enumerat la inceput.

COMENTARIU ESTE RAUTACIOS SI NEFONDAT

anschiAUTOR REVIEW
[19.01.13 14:42:21]

@3milia25: Buna ziua. In niciun caz nu am dorit sa promovez un alt hotel. In Predeal pana acum am stat la mai multe hoteluri (nu o sa le enumar ca sa nu le promovez asa cum sustineti dvs.); insa la Hotel Atelier mie unu nu mi-a fost bine (lasand la o parte suma de bani destul de mare pentru conditiile de cazare, pentru ca asta ar fi deja o alta discutie).

Cand lasati astfel de raspunsuri la reviewul meu as dori sa fiti mai concisa si mai obiectiva asa cum eu am incercat sa fiu eu in commentul pe care l-am lasat.

Ca dumneavoastra mergeti de 4 ani si va simtiti foarte bine, nu este problema mea insa ma bucur ca nu ati intampinat probleme mele.

Eu am lasat commentul pur si simplu OBIECTIV, efectiv acele lucruri s-au intamplat si asa le-am redat asta nu inseamna ca dumneavoatsra sau altcineva trebuie sa se ia dupa ce am scris eu si sa nu mearga acolo, fiecare este liber sa purceada dupa care sa ia decizia pe care o doreste privitor al destinatia de vacanta.

Credeti ca mie unu nu mi-ar fi convenit sa ma simt bine? Ce Dumnezeu, doar am dat niste bani pentru vacanta, nu m-am dus croit sa las commenturi rautacioasela la intoarcere.

Ma simt indreptatit sa imi spun parerea exact asa cum consider eu, exact asa cum am trait-o eu.

Nu cred ca dumneavoastra v-ati facut vacanta cu mine, nu cred ca ati dormit cu mine in camera ca sa puteti face afirmatii de genul "Comentariul este rautacios si nefondat" nu aveti nicio baza intemeiata din motivele enumerat doua randuri mai sus. FIECARE E LIBER SA MEARGA UNDE DORESTE (si as fi putut da si alte exemple de hoteluri unde lucrurile au fost excelente fara ca acest lucru sa insemne ca promovez ceva).

Faptul ca dumneavoastra imi raspundeti la commentul meu nu ma poate face decat sa ma gandesc ca ori sunteti angajata acolo si evident trebuie sa va aparati unitatea, ori pur si simplu nu ati fost si-n alte parti ca sa puteti face o comparatie simpla.

Ca o concluzie, cred ca era mai simplu sa scrieti cat de bine v-ati simtit dvs. (si de ce) decat sa-mi spuneti mie ca am fost rautacios si am facut afirmatii nefondate, repet, NU ati facut vacanta imrepuna cu mine deci nu vad de ce ar trebui sa afirmati lucrurile respective. Daca dvs. v-ati simti bine eu va doresc sa mai mergeti, pentru mine unul nu a meritat si am spus in comment destul de clar de ce nu a meritat. Eu sub nicio forma cand las un comentariu nu sunt subiectiv sau partinitor, pur si simplu sunt OBIECTIV, daca veti reciti comentariul meu veti vedea ca am spus despre hotelul Atelier ca are si bile alba si bile negre. Haideti sa fim pertinenti si sa ne dam cu parera doar despre vacanta noastra nu a altora mai ales daca nu am trai experientele lor.

3milia25, anschi
Alte impresii din această RUBRICĂAtelier Hotel: