ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.01.2013
ÎNSCRIS: 04.01.12
DEC-2012
2 AD. + 2 COPII -- v: 3 ani - 14 ani

Restaurantul hotelui Sunny Hill // Un revelion superb

Împreuna cu soția mea am decis să petrecem revelionul 2012-2013 la un restaurant din Cluj Napoca dar unde să avem posibilitatea de a ne si caza în noaptea dintre ani având în vedere faptul ca eram împreună cu 2 copii- o fetiță de 3 ani și un băiat de 14 ani. După mai multe căutări şi solicitări de oferte am stabilit să petrecem revelionul la hotelul Sunny Inn care este situat în pe strada Făgetului nr 31a într-o locaţie superbă fiind înconjurat de pădure.

Am ales acest hotel deoarece a fost cel mai OK ținând cont de raportul preţ - calitate. Am plătit biletul la începutul lunii noiembrie totul fiind doar 600 lei iar în preț aveam inclus meniu complet de revelion pentru 4 persoane şi cazarea în cameră pe 31decembrie până pe 1 ianuarie 2013 la ce ora dorim să eliberăm camera. Hotelul este un hotel foarte modern de 4 stele iar camerele sunt foarte spaţioase, confortabile de o eleganţă si un gust rafinat de înaltă calitate. Personalul este deosebit de amabil, serviabil asa cum ar trebui să fie la toate hotelurile din ţară.

Am plecat de acasă la hotel în jurul orei 17 ajungând acolo destul de repede. La recepție am fost întâmpinați de o recepționeră foarte draguță care ne-a dat cartela de la cameră și ne-a urat distracție plăcută. Ajunși în cameră am fost plăcut impresionați de cele văzute. Am coborât la masa festivă la ora 20 unde am fost conduși la masă de un chelner. Aperitivul era deja pe masa frumos aranjat iar imediat după ce ne-am așezat am fost întrebați ce băutură servim. Toată noaptea un chelner avea grijă de 3 mese de cate 8 persoane pentru a servi băutură, suc sau apă minerală. Atmosfera s-a încins în jurul orei 22,00 când toți au început să danseze și totul a fost superb toată noaptea. Mâncarea a fost multă și gustoasă până la 5 dimineața când s-a servit ultimul fel respectiv ciorba de burtă. La miezul nopții a fost organizat un foc de artificii superb iar mesele de afară au fost umplute de cupe cu șampanie de unde te puteai servi. Totul a fost superb, fetița mea a stat şi a dansat până la 1 dimineața după care soția mea a culcat-o în camera de hotel și a revenit pe urmă la distracție. Atmosfera a fost superbă, lumea selectă şi la anul în același loc vom petrece revelionul dacă vom fi sănătoși, Doamne ajută.

Trimis de sorindezmi in 09.01.13 13:23:35
Validat / Publicat: 09.01.13 14:37:36

VIZUALIZĂRI: 1990 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (sorindezmi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 Baia din camera unde am fost cazaţi.
NOTĂ: Acest articol nu beneficiază de punctajul standard acordat automat.

[09.01.13 14:36:34]

Regulamentul AFA nu admite recomandări "de cazare" din localitatea de domiciliu (sau din imediata apropiere).

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Restaurante, terase clujene" (deja existentă pe site)

Notele acordate la "Cazare" au fost retrase.

[22.11.17 18:45:18]

Mutat în rubrica "Organizare nunţi, alte evenimente private în Cluj și împrejurimi, CLUJ" (nou-creată pe sait) - rubrică OFFTOPIC sau DE INTERES TURISTIC RESTRÂNS!

[06.08.18 19:51:58]

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Unde mâncăm în Cluj și împrejurimi, CLUJ" (deja existentă pe sait)

Conform regulamentului art. 14, secț. B

Articolele care descriu nunţi, botezuri, banchete, alte evenimente private — organizate, evident, în condiţii cu totul particulare — nu sunt acceptate în concurs = se publică fără PMA. În plus, articolele se publică FĂRĂ NOTE (notele nu sunt relevante pentru condiţii de cazare sau de servire a mesei etc din postura unui turist)

• Alte impresii din această RUBRICĂUnde mâncăm în Cluj și împrejurimi: