ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.01.2013
ÎNSCRIS: 07.07.08
DEC-2012
2 AD. + 2 COPII

ARTICOL ARHIVAT

Revelion la VB: superservicii, dezamagiti de mancare

Am mai fost la Vila Bran de multe ori si ne place. Ne place conceptul, ne plac oamenii de aici, chiar ne place sa venim. Chiar daca cazarea e mai scumpa compenseaza distractia, mai putin a adultilor, mai mult a copiilor.

Echipa de animatie este super si cu fiecare an care trece constat ca sunt mai bine organizati, chiar au fost 1,2 sau 3 animatori permanent cu ei la locul de joaca supravegheau sau se jucau cu ei, nu mai spun de baloane, picturi... tineri, veseli, antrenanti, pana si badea care ii plimba cu calul cu firea lui de mucalit iti facea ziua mai frumoasa. Si am apreciat ca pe parcursul petrecerii de revelion au animat si ringul de dans si au plecat oaspetii inaintea lor.

De camere nu comentez, frumusele, spatioase, dar mochetele sunt uzate, ar fi timpul sa faca ceva schimbari...

Dar sa revin la Revelion pentru ca m-am dus cu asteptari mari fiind practic de-a casei si am ramas dezamagita de petrecerea in sine. Masa de revelion foarte slaba calitativ. Ma asteptam sa inceapa cu o palinca, afinata ca doar e bucatarie romaneasca, ei bine nu, a fost lichior de cafea si whisky, antreul a fost ok, putintel dar gustos, prajiturile au fost foarte bune, iar intre... neinteresant, adica peste cod, friptura cu medalion de ficat, putin si slab calitativ dupa parerea mea si la sfarsit a venit afinata, care dupa prajituri n-a mai intrat deloc. Banuiesc ca au bagat banii in concerte si au facut rabat la mancare. Noi suntem un cuplu care dansam pe orice muzica, dar la Vank am renuntat, Hi-Q a fost cat de cat ok, in schimb fetele de la Etno au fost super, ringul era plin ochi. Si copii care au cantat si dansat muzica populara au impresionat.

In schimb mi-au placut foarte mult momentele dinaintea revelionului. Cu o seara inainte Gheorghe Gheorgiu a scos iar lumea la dans, iar in dimineata de 31 cine era dornic de actiune a mers la vanatoare cu mancarea inclusa, cu fripturi la tepuse, iar cine a ramas in complex a asistat la pomana porcului cu vin fiert si tuica fiarta, mamaliguta cu carne si varza murata, soric de pe purcelul proaspat taiat si dansuri populare. In rest obisnuitele activitati de divertisment de la VB. A fost interesant faptul ca fiind asezat mai sus pe munte in noaptea de revelion toate focurile de artificii din vale s-au vazut spectaculos.

Iar partea negativa e bucataria, preturi mai mari si calitate mai slaba, noi am tot incercat si am luat platourile cu care eram obisnuiti, dar... dezamagire pe toata linia.

Daca ne mai intoarcem? da, cu siguranta la vara, speram sa fie doar o intamplare si sa se remedieze, ne place amabilitatea personalului, chiar daca de-a lungul anilor am mai dat peste cate un chelner ciufut (reclamatiile au fost intodeauna rezolvate si conflictele aplanate), iar copiilor le place la nebunie.

Trimis de frumusata in 04.01.13 14:54:57
Validat / Publicat: 04.01.13 15:56:45

VIZUALIZĂRI: 2828 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (frumusata); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 19.00 EUR pe cameră

adryana [04.01.13 17:29:56] »

poti sa imi spui cat a costat strict masa de revelion si daca ati stiut dinainte meniul?

frumusata [07.01.13 08:29:12] »

@adryana: nu stiu cat a costat masa de revelion pentru ca am platit tot pachetul cazare+ masa rev, dar cu reduceri a fost aproape 2000 lei pentru 2 adulti si un copil mai mare de 3 ani. Meniul l-am aflat la cazare.

adryana, frumusata
    Alte impresii din această RUBRICĂClub Vila Bran: