ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.08.2009
ÎNSCRIS: 26.07.08
JUL-2009
[?] AD. + 1 COPII

Un sejur reusit

A fost pt a treia oara cand am petrecut vacanta in Bulgaria, dar nu am ramas dezamagiti. Am ales acest hotel si cred ca am facut cea mai buna alegere (pt aceasta statiune). Ca statiune, este cam prapadituta... mai slaba ca Albena sau Nisipuri. Dar e liniste, familisti multi.

Hotelul este curat, ingrijit. Piscina interioara cu apa calduta si curata cu acces direct la un Beach Bar. Acces fara plata la sauna.

Arhitectura hotelului este deosebita, nu te saturi sa tot il privesti. Intrarea in hotel (de la sosea) se face de fapt la etajul 3 al hotelului, acesta fiind construit in panta.

La acest etaj este si Receptia. Restaurantul este un etaj mai jos, cu legatura directa din sala de lobby bar-receptie. Plaja nu este foarte lata, amenajata cu umbrelute, sezlonguri si saltelute -gratis. Intrarea in apa este un pic cam abrupta; apa marii curata, f putine alge. Nisipul fin.

Piscinele exterioare sunt o incantare. De asemenea, langa hotel, este si o piscina cu apa termala, contra cost-2 leva. Merita.

Mancarea a fost buna, la fel bauturile. Gustarile intre mese constau in sandvisuri, dulciuri, inghetata, fructe si fornetti.

Seara un mic spectacol si minidiscoteca.

Exista si sala de internet, gratis. De fapt, in lobby bar am observat multi turisti cu laptopul conectati la mess- stand pe canapea.

A fost un sejur reusit.

Pretul a fost de 1050 euro (inclusiv transportul cu autocarul).

Trimis de viorica c in 22.08.09 21:06:52
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena-Hotel Vita Park, Nisipurile de aur-Grifid Arabella

VIZUALIZĂRI: 2895 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (viorica c); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P38 PISCINE EXTERIOARE
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 35.79 EUR pe cameră

crima [22.08.09 21:42:42] »

Viorica, ce poti spune despre camere? Se face curatenie, prosoapele se schimba? Programe la tv pentru copii sunt? Utilizarea minibarului este gratuita? Pentru a avea o camera linistita si fara mult soare, ce parte/etaj ar trebui sa cer? Este nevoie de vreo atentie la receptie?

Am vazut ca ai mers cu autocarul, poate totusi ai sesizat cum stau cu locurile de parcare, sunt suficiente?

Toboganele de la piscina sunt gratuite?

Anticipat, multumesc mult.

viorica c [23.08.09 15:59:40] »

raspuns pt crima:

Referitor la curatenia din camere, eu una nu am ce sa reprosez. Nu am dat niciun fel de atentie nimanui, prosoapele din cate am observat s-au schimbat zilnic. Si lenjeria de pat o data, parca. Odata cu cazarea, in camera, in minifrigiderul existent, ne-a asteptat o sticla mare de vin si apa minerala. Cred ca nu am apucat sa le terminam. Era interesant ca odata cu iesirea din camera si scoaterea cartelei magnetice care asigura curentul electric in camera, minifrigiderul functiona. Adica am constatat ca apa lasata in el era la fel de rece si seara cand ne intorceam in camera.

Programe la tv pt copii, adica desene animate? Noi am gasit PROTV international, iar in putinul timp pe care l-am petrecut in camera am lasat pe acest post tv, astfel eram la zi cu stirile din Romania.

Tot ce se afla la mini bar este gratuit. Sunt dozatoare cu sucuri, bere, vin, apa minerala, apa.

Va recomand etajul 4, maxim 5. Exista aer conditionat insa in camera. Daca vreti, puteti sa fiti atenti cu fetele de la receptie. Noi insa, desi am avut o mica divergenta la cazare (au vrut sa ne dea o camera mai mica situata la etajul 9) nu am dat nimic; am insistat si le-am explicat ca am platit pt o camera mare si, in final au inteles si ne-au dat camera 409; a fost perfecta.

Cu locurile de parcare... ce sa zic... daca nu ai noroc sa gasesti unul... asta e... te invarti pe acolo pana gasesti unul. Nu dispun de o parcare larga. Depinde de bafta celui in cauza.

Topoganele de la piscina sunt gratuite si sunt atat pt copii cat si pt adulti. Din acest motiv, noi ne ocupam sezlonguri dimineata pe la ora 8 la piscina (lasam prosoapele), ne duceam la masa si apoi reveneam. Astfel, stateam mai mult la piscina decat la mare. Dar, daca aveai chef de mare, era doar in spatele tau.

VACANTA PLACUTA!!

crima [23.08.09 16:25:32] »

Multumesc foarte mult, maine dimineata plecam acolo!

nowyvio [19.02.10 15:35:25] »

Buna ziua !

Doresc sa plec in vara la acest hotel. Ma intereseaza daca sezlongurile de pe plaja sunt sau nu cu plata.

De ce recomanzi etajul 4 maxim 5 , nu inteleg?

Sa inteleg ca de la etajul 6 sunt camere mai mici?

spionul [19.02.10 18:38:10] »

Hotelul este construit oarecum in panta, iar intrarea practic la hotel de la sosea se face de fapt la etajul 3 (trei). Deci etajul 4 este de fapt un etaj unu (mai degraba mezanin). Noi am stat la etaj 4. Recomandam etajul 4 sau 5 pentru a evita statul la lift (care este destul de solicitat).

Cat despre sezlonguri, nicio grija sunt suficiente pt toata lumea si sunt gratis atat la plaja cat si la piscina.

Daca mai doriti alte lamuriri... oricand cu placere!

horatiu [30.03.10 12:29:36] »

Buna ziua,

Din relatarea facuta de dumneavoastra am inteles ca ati avut parte de un concediu reusit. Va felicit! Deoarece vreau sa plec in luna iunie (apropiata de perioada dumneavoastra de anul trecut), as vrea sa mai solicit informatii suplimentare si anume:

1. Am citit pe alte site-uri ca masa este ultra all inclusive (permite un meniu mai variat si cu bauturi de import). Ati avut parte de asa ceva? Puteti sa detaliati felurile de mancare de la pranz (se bazeaza pe tochituri mai mult sau nu...)

2. Faptul ca hotelul se afla pe plaja, s-a observat din punct de vedere al mucegaiului in camere?

3. Am inteles ca toate camerele au cam aceeasi suprafata, ati vazut sa fie diferente de suprafete intre etaje sau aripi ale hotelului?

4. Ce servicii ati platit si pe care nu.

Cred ca v-am solicitat multe informatii, dar sunt convins ca o rememorare a vacantei o sa va faca placere... !

Va multumesc anticipat.

crima, horatiu, nowyvio, spionul, viorica c
    Alte impresii din această RUBRICĂAzalia (Azaleea) Hotel & Spa: