ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.12.2012
DIN: galati
ÎNSCRIS: 30.10.12
SEP-2011

-Visuri in culori-

Am fost ceva timp in urma in Delta Dunarii la Murighiol. Drumul pana acolo a fost minunat. Am trecut Dunarea cu bacul pe la Galati, am mai oprit pe drum deoarece peisajul este minunat. La Tulcea ne-am plimbat putin prin oras, am mai facut niste cumparaturi apoi la iesirea din oras, spre Murighiol sotul meu a facut aprovizionarea cu tot felul de chestii scarboase pentru pescuit (sunt niste magazine speciale cu asa ceva).

La Murighiol ne-am cazat pe un vaporas, se numeste Energia (este al unui prieten de-al nostru). Nu este lux dar poti dormi civilizat intr-o cabina, pat matrimonial, chiuveta iar grupurile sociale si dusul sunt comune. Avand in vedere ca eram doar noi putem spune ca nu ne-a deranjat lucrul asta. Nu mai tin minte cat ne-a costat cazarea, oricum a fot foarte ieftin fata de preturile din delta.

Au in dotare si 2 salupe rapide cu care ne-am plimbat pe canale... este mirific... atata liniste (cand oprea motorul) si atata frumusete la un loc... Parca ma simteam vinovata ca deranjez vietatile, ca mergem pe langa nuferi...

Baietii s-au tot chinuit cu prinsul de peste, nu au reusit mare lucru dar s-a prins bine tare la portofel la o cherhana din apropiere.

Ca de obicei am fost imopreuna cu baiatul nostru si prietena lui. Bucuria noastra cea mai mare este ca le place compania noastra.

La vaporas s-a mancat tare bine, tot felul de preparate din peste.

Vaporasul este deschis non stop, iar iarna este folosit pentru cazarea vanatorilor.

Asa ca... nu ratati ocazia de a merge in delta, este un loc minunat.

Trimis de doricuta in 14.12.12 14:18:57
Validat / Publicat: 14.12.12 15:35:23
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în CROAZIERE în #DELTĂ. A mai fost în/la: MULTE LOCURI

VIZUALIZĂRI: 3327 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (doricuta); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

ak-ar de rumÂn †
[14.12.12 16:02:05]

Unele poze sunt cu vegetație, altele nu; sunt din două sejururi diferite?

Cred că ar fi bine de cunoscut costul oficial al sejurului cu vaporașul, pentru alți doritori.

[14.12.12 17:18:46]

@AK-AR de RUMÂN: d

DA, POZELE SUNT DIN DOUA SEJURURI DIFERITE.

o SA-L INTREB DE COSTURI PE SOTUL MEU DEOARECE EL MERGE MAI DES LA MURIGHIOL.

[14.12.12 18:13:53]

@doricuta: te rog să eviţi pe viitor folosirea exclusivă a literelor MAJUSCULE (LITERE MARI), această practică este nerecomandată (îngreunează citirea) şi în general considerată lipsită de politeţe pe internet.

În limbaj internaut, a scrie cu LITERE MARI înseamnă că strigi la noi!!!

Vezi, de exemplu, aici

[14.12.12 18:17:09]

@webmaster: ok dragilor, n-am stiut, scuze...

[14.12.12 18:25:48]

Mi-au plăcut pozele, cu adevărat spun mai mult de o mie de cuvinte, m-am gândit că doar privindu-le şi ascultând muzica postată, vom avea o poveste despre Delta Dunării!

[14.12.12 19:07:33]

@webmaster13: multumesc, este ca o rasplata deoarece am postat cu mare drag pentru voi...

[14.12.12 19:10:53]

@AK-AR de RUMÂN: 125 pe zi - include masa si cazarea

200 pe zi cu masa, cazare, pescuit cu barca cu motor ori plimbare pe canale si ghioluri

tuica gratuit

ak-ar de rumÂn †
[14.12.12 21:14:35]

@doricuta:

Mulțumesc, e tentant. Dacă va fi cazul, pot cere detalii?

[14.12.12 21:32:51]

@AK-AR de RUMÂN: cu mare placere

adresa mea de mail este ro*****@yahoo.com

[13.07.13 19:04:57]

@ak-ar de rumÂn: http://www.vaporulenergia.ro/