ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.12.2012
DIN: giurgiu
ÎNSCRIS: 31.08.09
JUL-2012
2 AD. + 1 COPII -- v: 7 ani

Raport calitate/ pret: excelent!

Buna! Va salut pe toti cu mult drag!

De asemenea imi cer scuze pentru faptul ca postez asa de tarziu impresii, dar nu mi-a permis timpul.

Am ales pentru vara 2012 hotel Sofia si nu regret deloc. Am ajuns in jur de ora 13:00 la hotel, am fost cazati imediat si supriza placuta: parcarea a fost gratuita!

Camera foarte spatioasa, curata cu toate utilitatile functionabile.

1. Masa

Fara cusur! Variata, proaspata, bine pregatita! Nu am avut nici un fel de probleme de sanatate, chiar si baietelul meu a fost foarte ok.

In fiecare zi carne de porc, pui, peste, vita, bauturile ok.

D. p. d. v. cantitativ mancarea a fost peste suficient! Aveam ce sa mancam si dimineata-asta vis-a-vis de faptul ca s-au mai plans altii ca nu au ce manca dimineata. Restaurantul foarte curat (se aspira tot timpul! evident dupa ce terminau clientii de servit masa.)

2. Distanta fata de plaja-cu aproximatie 100 m.

Plaja foarte curata, intr-adevar cam putine locuri gratiute la plaja, dar se gasesc.

3. Comportamentul personalului

Civilizat si relaxat.

Un punct in plus pentru pentru barmanii de la barul hotelului-fooooarte amabili si nu au facut niciodata diferente intre noi si alte nationalitati.

Intr-un cuvant mie mi-a placut la nebunie si anul acesta voi merge din nou acolo!

Astept cu interes intrebarile voastre! Va pup si ne mai auzim!

Trimis de denisa75 in 06.12.12 15:17:08
Validat / Publicat: 06.12.12 15:53:54
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: hotel Erma, Nisipurile de Aur

VIZUALIZĂRI: 3344 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (denisa75); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Biliard for free in holul hotelului!

vasy4270
    [06.12.12 16:50:32]

@denisa75: incurajant ce spui! e o varianta de luat in seama! multumesc!

nelik
    [06.12.12 21:05:04]

@denisa75: Buna imi potu spune si mie agentia (prin mesaj privat - sa nu incalcam regulile site-ului - by webm) prin care ai luat biletele?

[10.12.12 14:57:52]

@nelik: da sigur! Scuze ca am vazut ecoul asa tarziu!

Cum iti trimit pe mesaj privat?

[10.12.12 15:03:03]

@vasy4270: Sa fii sigur(a) ca asa este!

Acum mai de pinde si de ce pretentii emiti! Subliniez: raport calitate-pret: excelent! Adica la banii dati eu personal nu am reprosuri.

Daca ai citit review-urile mele anterioare vei vedea ca apreciez calitatea serviciilor raportata la banii dati (am fost 3 ani la rand la hotel Erma).

Dar repet depinde de fiecare-sunt mult care emit pretentii exagerate pe bani putini.

Oricum ma pregatesc de pe acum sa-mi fac rezervare pentru vara 2013 tot acolo.

O zi buna!

[10.12.12 15:21:31]

@denisa75: mesaj personal poți trimite oricărui utilizator are activată această opțiune, printr-un simplu clic pe numele acelui utilizator, apoi acolo în dreptunghiul din stânga sus vei vedea cu siguranță link-ul "Trimite mesaj personal". (Am pus eu, mai sus, un link direct spre utilizatorul care ți-a solicitat un răspuns).

mumu
    [16.05.13 17:28:33]

@denisa75: Stimata doamna. Dupa review-ul asta pe care l-ati postat aici referitor la mizeria asta de Hotel, parerea mea este ca ori nu ati mai calatorit si prin alte tari ori alte statiuni ale Bulgariei ori sa am pardon si nu vreau sa va jignesc [...] - expresii potențial ofensatoare, eliminate de webmaster. Sa avem pardon. Dar mancarea pe care o servesc aia acolo e mancare ca la cantina ca daca zic ca e ca la bunica la tara, o jignesc pe bunica. Oricat de nepretentios ai fi tot e ceva in neregula cu masa acolo. Macar ca nu ai loc sa stai la masa si tot e o problema.

Si credeti-ma, chiar nu sunt pretentios avand in vedere ca am ajuns la Viena cu cortul si stiu ce inseamna si greul.

[17.05.13 10:32:23]

@mumu:

Stimate domnule, cu parere de rau va spun ca nu ma deranjez sa va raspund la asemenea pareri si eventuale ofense pe care le-ti notat.

Va recomand cu caldura (daca tot sunteti asa de priceput in ale turismului si aveti posibilitati financiare!) sa mergeti in Dubai, asta ca sa nu mai serviti mancarea care nu v-a placut la Sofia.

La momentul la care eu mi-am petrecut acolo sejurul hotelul era plin de nemti, danezi, olandezi etc. (nationalitati care chiar au posibilitati finaciare si pot foarte usor sa aleaga si alte locatii).

Totusi imi scapa ceva: nu v-a placut, citez: "mizeria asta de hotel", ce ati cautat sa mergeti cu cortul la Viena???!!!

Aaaa si inca ceva: nu cred ca bunica dvs. gatea la tara rechin pane!

Dar deh, stiti vorba cu vulpea...

mumu
    [28.05.13 14:49:57]

@denisa75: Nu inteleg de cand tre sa ti dea cineva raportul ce, unde, cu ce si de ce a ales ceva sau a facut ceva. Eu am zis ce am avut de zis in legatura cu hotelul, nu ca sa fiu judecat de [***] tine. Nu te am intrebat cu ce te-ai dus si ce masina ai. Cred ca incurci marfa cu ambalajul si uiti pt ce e forumul asta facut. Si daca vrei sa stii pot sa merg si la Paris cu cortul ca nu e treaba ta: Am cu ce! Si am si rulota sa stii. Si daca esti un pic obiectiv si ai sti niste criterii de evaluare a hotelurilor iti spun eu ca nici Hotelului Hilton nu poti s-a dai nota pe care tu ai dat-o acestei umbre hoteliere.

ramona_iasi*
    [08.07.13 10:35:49]

Am fost acolo in perioara 28.06-04.07.2013. NU RECOMAND SUB NICI O FORMA.

Am ales acest hotel "ignorand" impresile altor turisti "fitosi", doar ca la intoarcere am ajuns la concluzia ca si eu ma incadrez in categoria acelor turisti "fitosi ". Turistul "fitos" in cazul acestui hotel nu este decat o persoana care vrea sa se relaxeze si sa se odihneasca dupa un an de munca in limitele bunului simt.

Calitatea serviciilor All Inclusive lasa de dorit. Meniul oferit de hotel este putin diversificat, iar gustarile dintre mesele principale sunt practic inexistente. Hotelul este plin de grupuri de tineri nemti care il transforma intr-o JUNGLA (in adevaratul sens al cuvantului), la orice ora din zi si din noapte. Desi au fost facute nenumarate reclamatii la receptia hotelului, cei de acolo nu au luat nici un fel de atitudine. Nu recomand acest hotel persoanelor care vor un concediu relaxand si odihnitor si nici familiilor cu copii mici. Pare mai degraba o tabara pentru adolescenti decat un hotel de 4 ****.

Si cine zice ca romanul e marlan cand merge la All Inclusive se inseala amarnic.

Sunt alti campioni detasati!!!

denisa75, mumu, nelik, ramona_iasi*, vasy4270
    Alte impresii din această RUBRICĂSofia Hotel: