ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.10.2012

Sub orice critică
Extrem de nemulțumit
Extrem de nemulțumit

Euro Vacanta - neseriozitate totala

Nu recomand deloc aceasta locatie. Am facut rezervare pt 5 nopti, dar am plecat dupa 2 la H. Teleconstructia (vezi impresii) chiar daca am dat dublu la pret la cazare.

Rezervarea la acest hotel am facut-o telefonic si am vorbit cu "patronul" / administratorul (care era foarte afectat ca l-am sunat si deranjat desi nr. de tel. l-am luat de pe site era public iar ora la care am sunat era rezonabila parerea mea, intre 9-16 - trebuia sa-mi dea de gandit acest aspect... dar...) hotelului cand am facut rezervarea si prima minciuna a fost ca piscina este super extra mega!!! restul nu are rost sa vi le mai spun - noi am vrut musai piscina pt copii, si asta am intrebat: daca e functionala, rece/calda, adancime, daca e curata apa ca venim cu copii, etc. etc.

Cand am ajuns la fata locului piscina nu functiona de ceva vreme... receptionerele spuneau ca ieri s-a defectat, azi o repara si maine e gata, ca sa auzim de la niste asistente medicale ca e inchisa de ceva timp, dar cand am inceput sa le mai intrebam daca maine se va da in functiune, daca stiu ce defectiune are, etc... au dat din cap a subinteles si nu au mai vrut sa ne spuna nimic, in schimb ne-au lasat sa intelegem ca nu vom face nici o baie in acea piscina. Si cat am stat in Slanic nu s-a dat in functiune piscina.

Camerele ciudate, mobilierul de lemn furniruit a fost frumos la vremea lui dar asta a fost odataaa, doar perdelele din voal si tamplaria schimbate. Baia... acelasi iz antic cu spoiala. Mocheta in dreptul usii de la balcon rupta pe aprox. 0,5mp de la apa ce trecea pe sub usa si de la faptul ca usa se freca de pardoseala deci va dati seama ce mizerie era adunata in mocheta, umezeala mucegai etc - gaura era acoperita cu draperia. Langa plinta mochetei erau gandaci morti cu picioarele in sus (ii am fotografiati, cand o sa am posibilitatea o sa atasez pozele cu mocheta+gandaci) oare cum au dat cu aspiratorul??

Paturile foarte inguste erau de 0,8 x1,90 m, abia doarme o persoana, cu copilul nu poti dormi relaxat nici daca lipesti paturile si daca nu dormi bine nu te relaxezi ce fel de sejur e... ? Lenjeriile cat salteaua - economie si la ele, păturile antice de la vreo unitate militara casate, cine stie cati acarieni or fi avut in ele.

Panze de paianjeni in mobila din camera si un praf pe rafturi de nu puteai sa pui nimic pe ele. Incuietorile de la usa aveau sildurile desfacute am chemat sa repare ca ne-am zgariat in holtsuruburile care ieseau cand invarteam cheia in yala, dar nimic... asa au ramas si dupa plecarea noastra.

Deoarece am fost cateva familii, am vazut si camerele lor, unele aratau mai binisor, dar nu stralucit, in toate mirosea a ceva, ori a umezeala, a mucegai, clor si fiecare avea cate cel putin un inconvenient diferit de al nostru :)) -diversitate dar aplicata prost. Paturile matrimoniale tot de dimensiuni minime erau 1.40x1.90m cu copil tot nu puteai dormi decat drept ca stiks-urile in pachet.

In fata liftului cand am ajuns era cazuta o bucata destul de mare de tencuiala, care 2 zile, pana am plecat, acolo a stat.

Nu se facea curatenie decat pospaiala, erau dimineata pe coridoare/scari cameristele care faceau curatenie dar mai mult vorbeau si marcau momentul.

Sigur am uitat multe sa va scriu dar cred ca e suficient pt o parere minima.

Sa nu luati in calcul relatia pret-calitate - la 90 lei/cam. fara mese e foarte mult la ce e acolo. Parerea mea e ca ar trebui sa le faca o vizita cei care "dau stelele", ca nu face mai mult de una si e cotat la 3!!!

Trimis de irina.ciobanu in 17.10.12 18:30:57
Validat / Publicat: 17.10.12 19:34:47
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SLĂNIC MOLDOVA.

VIZUALIZĂRI: 2822 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (irina.ciobanu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Biblioteca din camera, raftul plin de praf si mizerii - biblioteca era fara usi, doar rafturi praful se vedea de la intrare

[17.10.12 20:18:46]

Nici în octombrie 2012 nu funcționna piscina, exact în ziua în care întrebai urma să fie finalizată, geamurile de la lift erau tot necurățate, în baie un bec chior în loc de două, am solicitat un bec de la recepție, l-am primit dar când să-l montez fasungul era distrus; mocheta în dreptul ușii de la balcon - foarte uzată cu o ruptură de 25 cm diametru în care era doar betonul de dedesupt; ușa de la balcon, din aluminiu noaptea și dimineața erau pline de condens; fiind octombrie (7-14.10) și noaptea destul de rece (chiar și sub 10 grade) nu s-a dat căldură niciodată.

Camerele de la fațadă sunt mai mici, cele din spate (cu vedere la piscina acoperită) - mă refer la etajele inferioare, au un spațiu mult mai mare.

Micul dejun - standard (în cadrul unui meniu fix) foarte subțire (și la propriu și la figurat) și foarte puțin variat (o cutiuță de gem, un pliculeț de unt, două felii de salam, două felii de șuncă ambele sortimente foarte subțiri și o ceașcă de ceai), prânzul și cina erau acceptabile (calitativ și cantitativ), fără desert și nu s-au repetat niciodată.

Netul (wi-fi) funcționa (fără viteză și trafic de date mai consistent) numai în camerele din față dar nu era al hotelului ci al primăriei din imediata vecinătate, pus gratuit la dispoziția turiștilor.

Persoane destul de multe, vârstnice, venite la tratament.

Mai sunt destule de spus, am încercat doar să completez rw de mai sus.

[17.10.12 20:21:12]

@AK-AR de RUMÂN:

Mai sunt destule de spus, am încercat doar să completez rw de mai sus.

asteptam impresiile tale de acolo scrise ca review nou. Procedand astfel, ai ocazia ca prin notele si evaluarile proprii sa contribui la o medie mai reprezentativa a acestei destinatii. Daca doresti, copiaza textul de mai sus si reincarca-l - cu eventuale ajustari, completari etc - folosind linkul ADAUGA IMPRESII NOI (vezi imediat mai jos)

[17.10.12 20:34:54]

@webmaster:

Nu merită un rw nou, alte detalii ar fi în aceeași notă cu a rw-urilor postate despre această locație, nu ar aduce nimic nou.

Singura precizare - nu eu am ales locația.

[17.10.12 20:40:51]

@AK-AR de RUMÂN: te inseli. Notele acordate intotdeauna conteaza/merita (la MEDIE = un indicator sintetic F. IMPORTANT)

[17.10.12 20:54:55]

@Admin:

Media existentă (5,95) este corectă din punctul meu de vedere, deci nici pe asta nu aș schimba-o.

[19.10.12 06:53:39]

@AK-AR de RUMÂN: O argumentatie insuficient de inteleapta, ce tine cont doar de realitatea de acum. Ma suprinde superficialiatea abordarii.

Daca maine, prin absurd, ne scapa unul sau mai multe reviews-uri laudative (ale unor angajati, de exmeplu ,,in calitate de falsi turisti), media se schimba semnificativ in crestere.

Daca insa tu - si ceilalti care gandesc la fel, ati fi incarcat un set de evaluari (inclusiv cu note), aceste manevre (teoretic si 'didactic' introduse in discutie, repet!) ar fi mult ingreunate.

[19.10.12 07:51:27]

@Admin:

Matematic ai perfectă dreptate, doar că matematica este o mică parte a "înțelepciunii".

ak-ar de rumÂn
Alte impresii din această RUBRICĂComplex Hotelier Euro Vacanța: