ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.10.2012
ÎNSCRIS: 05.10.12
SEP-2012

Extrem de nemulțumit

Am fost acolo...

Hotelul este bine amplasat aproape de centru si de plaja, plaja este mica dar nu am avut probleme din cauza asta.Este considerata plaja publica pentru ca te lasa si fara sa platesti sezlong, dar mai vine si un domn pentru Diamond Beach si care pentru 10 euro/persona iti ofera sezlong umbrela suc si pepene.

Daca doresti sa te duci cu masina in bazar este un microbuz 2 care trece prin fata hotelului si trebuie doar sa-i faci semn cu mana sa opreasca si care vine des.

Kusadasi este un oras frumos curat, mi-a placut foarte mult.Vizite am facut la Efes si Pamukkale , le recomand (40 euro / persoana) in care este inclusa si masa de pranz (mancare buna).

Mancarea este bunicica la hotel Esat, nu faci foamea, ai de unde alege, am inteles ca la ei carnea este foarte scumpa cam 35 lire kg si cred ca de aceea nu prea ne-au dat dar eu nu prea manac carne. 2 seri a fost peste, si 2 seri carne.

Piscina este curata, iar intre orele 15 si 17 se ofereau hamburgeri, pizza si cartofi prajiti, sucuri la discretie, dar erau din acelea de dozator .

Camerele sunt mobilate modern, dar ce am sa le reprosez este faptul ca nu stau bine la curatenie.Femeile de serviciu au facut doar odata curat in camera ,cred doar ca au spalat in scarba pe jos, cu toate ca le-am tras atentia ca nu fac curat. Nu mi s-a parut ca spala nici la baie si mi-am cumparat eu domestos si mi-am facut singura curat.

Apa lor de la baie este foarte sarata, iti usuca pielea si cand m-am spalat pe cap am facut coji de care am scapat foarte greu cu sampon antimatreata.Nu numai mie mi s-a intampalt asta si alte fete s-au plans.

Personalul cam plictisit, nu mi s-a parut profesionist dar nu am stat sa-i bag prea mult in seama.

Faptul ca m-am distrat prea mult, mi-am dorit o vacanta frumoasa, nu am stat prea mult in camera, m-au facut sa trec mai usor peste aceste inconveniente.

Dar daca as trage linie dreapta peste toate, daca ar fi sa mai aleg hotelul asta, doar din cauza curateniei nu l-as mai alege.

Trimis de ileana r in 05.10.12 19:43:06
Validat / Publicat: 05.10.12 21:14:44
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 2557 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ileana r); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[05.10.12 21:14:26]

@ileana r: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

maria55 † CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA
    [05.10.12 23:31:13]

@ileana r., ma bucura faptul ca ai reusit sa petreci o vacanta frumoasa in Kusadasi, se pare ca esti o persoana fara mofturi, o persoana care apreciaza la justa valoare raportul calitate/pret. De ce spun asta? Pt. faptul ca acreciezi hotelul Esat ca fiind o locatie buna si "f. aproape de centru". Este relativa situatia pt ca dupa aprecierea mea, acel varf de deal nu este nici aproape si nici comod de urcat de la plaja aprox. 1,5-2km.

La aceeasi bani aveai si alte oportunitati de hoteluri de 3* chiar pe bulevard, vis a vis de plaja. Ex. Atinc, Derici, Surtel,

Acel domn, Mustafa, care invita si transporta turistii la Diamond Beach, o plaja extraordinara, noua n-ea luat doar 5/e/pers. Acesta era tariful si anii trecuti. Daca ai fost, e f bine pt ca merita chiar mai mult, daca nu, sa nu ratezi data viitoare, insa sa negociezi mai bine! Este valabil si pt Pamukkale, pt ca la toate agentiile din oras pretul de pornire era 32/e, iar la Sun Dial agentia de la Ladies Beach am reusit sa iau cu 28/e.

Te rog sa accepti cele spuse de mine, ca pe niste sfaturi colegiale, pt ca 29/e/zi/pers pt Esat este un pic cam mult. Noi am stat in centru, langa bazar, la Surtel cu 19/e/pers.

Toate cele bune!

maria55