ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.10.2012
AUG-2012

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Foarte nemulțumit

Calitate-pret=ok

Al doilea an consecutiv ne petrecem vacanta pe litoralul bulgaresc, anul trecut am ales traseul pe la negru voda iar anul asta am mers pe la calaras mult mai bun, adica am ajuns la bac in jur de 6 dimineata am stat 2 minute si ne-a urcat pe bac, am traversat dunarea in jur de 20 minute (taxa este 35lei dar se merita din plin) drumul pana in sunny beach foarte bun fata de al nostru. Am ajuns la hotel pe la 12, am vorbit la receptie si ne-au primit pe la 12:30 ne-au pus bratarile la mana, si s-a inceput cu spaga, mentionez ca am fost un grup mai exact 4 camere, am avut surpriza ca receptionerul sa ne zica daca vreti camere cu vedere la mare trebuie sa dati 15euro de camera, am dat si nu am regretat pt ca ne-au dat in loc de studio ne-au dat apartamente foarte misto, in privinta camerei nu am avut ce comenta, ne-a schimbat prosoapele, ne-au facut curatenie in fiecare zi, ne-au schimbat lenjeria.

Cu un an in urma am fost la calimera si deaceea am facu si diferenta intre hoteluri, la calimera toata lumea iti zambea, te salutau cand te intalneai in schimb la marvel ne-am lovit de o atitudine foarte ostila ca sa nu folosesc alte cuvinte, la bar te duceai si luai un cocteil, daca il mai luai si pe al doilea erai catalogat alcoolic. Am ramas stupefiati cand am auzit barmanita ca ne-a facut alcoolici, animatiea la piscina lipsea cu desavarsire in schimb la calimera toata ziua canta muzica, se organizau jocuri, clar diferenta de la cer la pamant, iar daca la snack bar ne-au facut alcoolici la poolo bar ni s-a spus ca decat sa ne serveasca pe noi mai bine statea cu prietena in camera, deci una peste alta atitudinea lor fata de noi groasnica.

Am ajuns la mancare...

Dimineata aceeasi mancare timp de 7 zile adica: omleta, carnati prajiti, ou fierte doua felui de salam, branza si cascaval in fine, ceva ceva gaseai sa mananci

La prinj aveam doua, nu stiu cum sa le numesc, urme de ciorba sau apa cu teitei si ceva ramasite de legume groasnic, ceva mancaruri cu sos de nu prea iti dadeai seama ce sunt, au mai facu si ceva gratar dar mancarea de la pranz cam lasa de dorit, important era pepenele si prajiturile

La cina mai gaseai cate ceva adica o budinca de macaroane, mai faceau la gratar multe chesti

Am uitat sa mentionez ca in prima seara am crezut ca isi bat joc de noi, ne-am indreptat spre restaurant si am descoperit cu stupoare o coada imensa la intrare cam ca pe vreamea lui ceausescu cand stateai la rand la lapte, groasnic pentru un hotel de 4 stele! Totusi am avut noroc ca poveste nu s-a mai repetat.

Am ajuns la piscina: apa foarte rece, bucati de gresie lipsa de ne-am taiat la picioare, ca sa stai la piscina trebuia sa te trezesti intre 6:30 si 7 sa iti pui prosopul pe sezlong ca dupaia nu mai gaseai.

Este departe de centrul statiunii.

Cam asta este in linii mari ce am petrecut la marvel, pacat ca hotelul este frumos camere frumose aproape de plaja daca ar umbla putin la mancare si la personal ar fi foarte ok.

Pana la urma diferenta intre hoteluri o face cum era si normal banul, pt ca anul trecut am platit 600 euro si am avut un sejur foarte ok iar anul acesta am dat 400 de euro si s-a resimtit din plin diferenta, ma asteptam sa fie sub calimera dar nu atat de mult!

La anul ma voi intoarce cu drag la zvete (compex calimera) sau a doua varianta este evrica care la fel isi merita banii!

Trimis de manu in 04.10.12 22:34:58
Validat / Publicat: 04.10.12 23:57:23
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: sunny beach, complex calimera

VIZUALIZĂRI: 4135 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (manu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 rasaritul pe dunare

[04.10.12 22:55:29]

Te rog ca pe viitor sa eviti folosirea exclusiva a literelor MAJUSCULE (LITERE MARI), aceasta practica este nerecomandata si in general considerata lipsita de politete pe internet. In limbaj internaut, asta inseamna ca strigi la noi!!! Vezi aici

manuAUTOR REVIEW
    [05.10.12 00:48:58]

@webmaster: imi cer scuze nu am stiut

gheisa
    [05.10.12 14:13:45]

@webmaster: ati rescris textul gresit, arata groasnic )

Corina70
    [05.10.12 16:41:36]

WM, dar cum ati putut rata "prinj", "teitei", "animatiea", cireasa de pe tort fiind "evrica care"... : -))))

[05.10.12 16:59:39]

Contributia noastra in ceea ce priveste calitatea (de orice natura) a impresiilor este limitata la cateva reguli de baza (ce privesc in general punctuatia si greselile *neintentionate* - typing error - *disparate*). In rest, aportul autorului ramane exclusiv, fiind sanctionat doar de catre comunitate, daca merita

manuAUTOR REVIEW
    [05.10.12 23:53:02]

cum pot sterge un review?

[06.10.12 07:51:38]

Fiind deja postat nu se mai poate sterge. Insa se poate upgrada, daca autorul doreste acest lucru. Ne poti scrie intr-un ecou sau mesaj personal ce doresti sa modificam, iar noi o vom face cu placere.

Corina70, gheisa, manu
    Alte impresii din această RUBRICĂMarvel Hotel: