ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.09.2012
DIN: bucuresti
ÎNSCRIS: 27.09.11
SEP-2012

Nu este ''BLAT'' - nota 10

Pot spune ca a fost o minivacanta (6 zile) de nota 10. Fiind la a treia experienta in Turcia aceasta a fost aproape perfecta, nu spun perfecta sa nu creada lumea ca am ceva cu hotelul respectiv.

Inaintea plecarii am citit cateva review-ri despre hotel si pot spune ca nu am crezut ce se spune despre acest hotel.

Intradevar este un hotel de 5* si UAI cu adevarat (ma refer la bauturi spre ex. whiskey J&B, JIM BIM, JONNY WLK., vodka: ABSOLUT, SMIRNNOV si exemplele pot continua), mancarea la fel diversificata (peste, pui, curcan, oaie, vita) in fiecare zi, nu mai spun despre desert (baclava, tort, prajiturele, etc) la fiecare masa, fructe (pepene rosu+galben, nectarine+piersici, pere, smochine, struguri, mere, banane, ananas, prune, sper sa nu fi uitat ceva) o combinatie de 7/8 feluri de fructe la masa.

Camerele am apucat din amandoua si aici ma refer la cele din bungalouri (mari si spatioase) si din cladirea principala (mai micute). Aceeasi "problema"am avut-o si eu cu camerele, ne-a trebuit 3 camere (le vroiam in aceeasi cladire) si ne-a dat 2 in cladirea principala si una intr-un bungalou (foarte frumoasa cu vedere la mare, spatioasa pot spune un apartament un pat matrimonial intr-o camera +doua single in cealalta camera doua balcoane).

A doua zi am mers la receptie si le-am zis sa ne mute in cladirea principala langa celelalte doua camere invocand motivul ca sunt doi copii (frati) care dorm separat, fara isistente prea multe mi-a spus sa vin dupa ora 11. Sa nu o mai lungesc atata cu camerele, m-am dus la 12 si m-a mutat pe acelasi palier. Ce vroiam sa spun cu asta, ca cei de la receptie si nu numai, chiar tot personalul sunt amabili si respectuosi.

Aici functioneaza zicala"clientul nostru stapanul nostru" (ma repet este la a treia exp.). Faza cu tips-ul de la receptie din review-ul anterior nu am crezut-o, adica iti primeste bani la sfarsitul sejurului DACA ai fost multumit.

Piscinele, plaja sunt ok. Nisipul de pe plaja este fin ca si in apa, este o intrare lina de 25-30 m apa 2m adancime dupa care se adanceste brusc.

Baruri peste tot (la mare pe plaja, la piscina, in gradina, pe terasa). Ma surprins patiseria-cofetarie langa piscina olimpica.

Animatia ceva mai bine decat la celelalte doua hoteluri, muzica live la barul de pe terasa dupa ora 21. Intradevar MARTIN este criminal, fantastic (este unul dintre animatori cel mai bun de pana acum) dar si restul echipei.

Daca aveti intrebari sau doriti o informatie apelati, nu plecati indoiti la acest hotel; nu am mai facut asta pana acum dar va recomand acest hotel.

La anul ne vedem acolo daca doriti (de la 01.09.2013 sper sa nu se modifice pretul sau perioadele).

Poze si filmulete le pun mai incolo (nu le-am descarcat, nu este timp). Am uitat sa spun despre discoteca in aer liber pe plaja dupa ora 23 si minibarul din camera umplut zilnic (free) .

Trimis de cristicost in 18.09.12 10:21:08
Validat / Publicat: 18.09.12 10:50:56
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: ALANYA (Konakli-hotel SAPHIR, Turkler-hotel AYDINBEY GOLD DREAMS)

VIZUALIZĂRI: 5624 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (cristicost); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 67.50 EUR pe cameră

MCM
    [18.09.12 18:26:56]

Si noua ne-a placut.

Depinde ce-ti doresti de la un resort. Daca vrei lux, nu e prea potrivit, dar daca vrei servicii, distractie, mancare/bauturi de calitate si sa ai sentimentul ca esti important pentru ei, atunci e de mers.

Ati prins vreo seara festiva? In seria voastra au fost romani? Ca la noi n-au prea fost. Si voua vi s-a intamplat la fel cu bacsisul? Sa vreti sa dati si sa va zica sa-l dati la sfarsit?

Astept sa descarci pozele.

bobyrodin
    [18.09.12 20:53:04]

Te rog sa imi trimiti (in privat, bineinteles) agentia cu care ai fost.

[18.09.12 23:15:51]

@MCM: Asa este, te face sa te simti important sau mai degraba prezent.

Da, seara turceasca plus spectacole cu tematica sau seara cu zorro. Au fost vreo 6 familii de romani (calarasi, iasi, romani stabiliti in germania).

Cand am citit review-ul din Iunie despre bacsis am crezut ca este o gluma.

Dupa parerea mea este un hotel unde sa te intorci in raport calitate /pret

MCM
    [18.09.12 23:57:40]

@cristicost: De acord cu tine. Si noi ne gandisem sa ne intoarcem anul viitor. Ne batea gandul chiar sa facem Revelionul sau Pastele acolo. Avand in vedere ca sunt deschisi tot anul. Daca as fi citit si eu despre bacsis, as fi crezut acelasi lucru ca si tine, dar traind-o pe pielea mea, atunci este altceva.

Si mi-a mai placut ca au facebook, prin care tin legatura cu turistii si dupa ce pleaca de acolo, ca o mare familie. Am cunoscut o familie de englezi care venisera pentru a saptea oara. II stiau absolut toti.

Vacante la fel de frumoase va urez.

[19.09.12 06:23:17]

La mine personal nu a sosit facebook-ul spre rusinea mea folosesc internetul foarte putin mai ales facebook-ul sau mess-ul, noroc cu copilul ca alt fel nu stiam cu ce se mananca astea. Sa fim un pic seriosi nu prea este timp pentru ele si net-ul il folosesc foarte putin, doar atunci cand caut ceva

[03.10.12 11:08:59]

Scuze pentru intirziere a postarii pozelor dar cum v-am spus stau rau cu timpul; sper sa va foloseasca cumva aceste poze, am si cateva filmulete dar nu stiu cum sa le postez si pe aceasta cale intreb ADMIN-ul cum se poate sau daca se poate sa le postez (filmuletele)

[03.10.12 11:17:28]

@cristicost: Filmuletele trebuie sa le incarci pe un site de profil (gen youtube, trilulilu) si apoi ne trimiti linkul si le inseram noi in cadrul review-ului.

[22.01.13 14:10:45]

Salutare cristicost. Foarte fain reviewul tau, drept pt care l-am si punctat la maxim. Anul asta am pus si eu ochii tot pe acest hotel. E prima oara cand ajung in partea Antalyei, dupa alte 2 experiente turcesti foarte placute.

Te-as ruga sa-mi spui si mie care-i faza cu plaja "o intrare lina de 25-30 m apa 2m adancime". Sper ca ajunge la 2 m de abia dupa cei 25-30 m, nu?

De asemenea, te-as ruga sa-mi spui cum stau cu aerul conditionat. E ok?

Si daca barurile de pe plaja sunt free, ca nu am gasit specificat exact asta nicaieri.

In final, te rog, daca se poate, sa-mi spui si mie agentia prin care ai fost.

Multam fain si vacante minunate in continuare.

sandis81
    [22.01.13 23:58:40]

Buna seara!

Am si eu o intrebare cum este aqua park-ul, mergem cu copii de 4 ani au ce face acolo si ma mai intereseaza berea era la sticla sau draght (avem niste barbati mai pretentiosi)

Va multumesc frumos!

[02.02.13 06:34:06]

@PeterCook: Scuze ptr intirziere dar mai bine mai tirziu decit niciodata; referitor la intrarea in apa: abia dupa 25-30m apa este mai adinca 2-3m apoi adinca, este ca la noi la mamaia. Aerul conditionat ptr mine este vital mai ales in zonele acestea, (deci este un pion principal in a alege un hotel), stai linistit ca functioneaza chiar si cel centralizat (am fost cazat in doua tipuri de camere). Nu stiu vreun hotel cu plaja privata si bar propiu pe plaja contra cost, desigur ca sunt free (de fapt nu sunt free ca le platesti cand cumperi biletul), Sper ca am voie sa iti spun agentia fara sa am un motiv de publicitate [***] din bucuresti, Daca vrei sa pleci la acest hotel si vrei mai multe detalii poti sa ma suni [***], poti sa imi dai un mesaj privat - by WM

[02.02.13 06:41:55]

@sandis81: Salut, desigur ca au ce face: miniclub, 3 tobogane mari nu periculoase, piscina ptr copii. Te referi la berea de la baruri si restaurant-NU este la sticla insa minibarul alimentat zilnic FREE are bere efes la cutie (doua cutii pe camera+sucuri si apa) vedeti voi cum le impartiti sau faceti cu randul): . Sper ca nu te-ai suparat

[02.02.13 09:11:45]

@cristicost: Multumesc mult de rsapunsuri, din pacate, dupa cum vezi si tu, stimatii webmasteri au "cenzurat" numele agentiei si telefonul tau, drept pt. care, ii rog pe aceasta cale, sa ne spuna cum putem totusi primi aceste informatii?! Eventual sa-mi fie trimise de ei pe e-mail.

P. S. In ceea ce priveste baruri pe plaja contra cost, pe plaja privata a hotelului, desigur, te asigur ca am gasit destul de multe astfel de situatii (cel putin asa apare in descrierea hotelului pe site-urile de specialitate).

[02.02.13 09:15:31]

@PeterCook:

e mai mult decât simplu - îmi stă pe limbă să spun c-ar trebui să fie la mintea coocooșului .

Informațiile respective se pot transmite, așa cum s-a scris în MII de locuri pe sait, prin mesaje personale (private).

E incredibil să cu câtă nonșalanță continuați să vă expuneți inutil datele personale pe net, deși sunteți avertizați repetat despre această restricție (și despre rriscurile inutil asumate) -- în condițiile în care aveți la dispoziție o metodă civilizată prin care le puteți le transmite privat! În primul rând pentru protecția VOASTRĂ e implementată această restricție.

[02.02.13 13:13:20]

@Admin: sorry Admin, cocosul meu e cam bleg de la un timp. Hai ca am mai gadilat un pic problema si am vazut cum merge treaba, unde sunt mesajele personale. Si, DA, e foarte OK "cenzura", de-asta am si inghilimelit-o, doar am rugat sa ne ajutati cu un sfat. Ati fost prompti, sfatul bun, dau o tzuica la halba.

[02.02.13 16:59:29]

@PeterCook: Ce pot sa zic, plec de 6 ani in turcia si nu am gasit sau nu am vazut ca in cadrul resortului respectiv, barul pe plaja sa fie contra cost, de aceea ma-m mirat

[02.02.13 17:54:02]

Filmulet cu plaja belek, hotel Limak arcadia pe trilulilu:

trilulilu.ro/video-calatorii/m2u00961

trilulilu.ro/video-calatorii/m2u00963-1