ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.09.2012
LUNA
JUL-2011

Unde mâncăm în zona Râșnov

Restaurantul Intim - cu terasa

In centrul Rasnovului pe strada Ion Creanga (daca-mi amintesc corect) se afla restaurantul Intim.

Au si gradina de vara frumos amenajata (stilul rustic mai aerisit) dar intrarea nu e imediat vizibila din strada.

Aveau si televizor (aviz amatorilor de meciuri de fotbal urmarite la terasa cu prietenii).

Noi am luat masa de vreo 2-3 ori la ei si am stat in gradina. In acea perioada erau foarte putini turisti.

Serviciile au fost foarte bune, lumea amabila si deschisa.

Am savurat acolo deliciile unei horinci alaturi de o salata de hribi murati precum si un vin bun rosu sec.

Am fost atat de incantati de hribi incat ii comandam la inceput, indiferent de ce mancam dupa aceea.

Tot ce am mancat in rest a fost bun, preturile acceptabile.

De revenit.

Trimis de nadiaandreea in 16.09.12 14:37:56
Validat / Publicat: 16.09.12 14:57:03
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în RÂȘNOV.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (nadiaandreea); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

nadiaandreea

pagină generată în 0.067941904068 sec