ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.03.2008
ÎNSCRIS: 15.03.08
SEP-2007
[?] AD. + 1 COPII

Prima impresie puternica, atenuata insa destul de repede

In general este un hotel bun, dar suprafata de care dispune este mica raportata la numarul de oaspeti. Locatia este deasemenea cam nepotrivita pentru un hotel de 5*.

Piscina este in schimb suficient de mare dar cu toate astea in general aglomerata si datorita distantei fata de plaja (pasajul acela nu cred ca se va realiza vreodata, este inceput doar ca sa dea sperante).

Camerele sunt intr-adevar zgomotoase. Mancarea a fost buna si in 7 zile nu s-a repetat. Bauturile suficiente si bune.

As da 4* conditiilor in general, dar fiind optiuni clar mai bune in zonele apropiate, nu ma voi intoarce.

Trimis de argus in 15.03.08 04:49:55

VIZUALIZĂRI: 2096 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (argus); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

pepsi70ro [19.11.09 20:10:26] »

Frumos...

crima [19.11.09 20:30:15] »

)))) Se platesc politze...

Nu-i chiar frumos, dar e scurt, clar si la obiect.

ASTA vrea sa afle un potential turist de la locatia respectiva (pentru alte amanunte, eventual, le solicita, punctual), si NU cati locuitori are Kemer-ul, sau ce orientare politica are primarul...

Dom'le... parerea mea!

argus [19.11.09 21:22:14] »

Mr. Pepsi te-ai apucat sa aduni PMA si din ecouri? ; ) E o gluma evident. Daca o sa cauti o sa gasesti si posturi mai mari scrise de mine, iar pe cele mai multe nu le vei gasi deloc deoarece ma pregatisem sa le postez in perioada asta insa turnura pe care au luat-o evenimentele m-a facut sa ma razgandesc. Am scris si voi scrie despre fiecare loc atat cat cred eu ca merita, insa va fi strict ceea ce am simtit eu nu ce am citit pe wikipedia.

Admin [20.11.09 01:27:40] »

pepsi70ro: ma dezamagesti si ma faci sa ma gandesc daca nu cumva m-am inselat intuitia in cazul au, daca o sa continui astfel.

@crima: de gustibus non disputandum est, iti respect parerea, dar pot sa mi-o spun si eu, cred, in calitate de simpu turist, nu? Personal prefer reviews-urile care contin SI asemenea cifre ("numarul de locuitori ai Kemerului"), pentru ca ma intereseaza aceste date - daca nu altceva atunci pentru setea mea de informatie diversa. Si sunt multumit sa le pot gasi impreuna cu celelalte fara a fi nevoit sa merg/caut pe un ALT site. Asta nu inseamna ca nu ii reprosez in continuare lui pepsi70ro ca nu a delimitat textele copiate si nu a indicat sursele.

@argus: imi dai voie, sper, sa privesc cu rezerva urmatoarea ta afirmatie: "iar pe cele mai multe nu le vei gasi deloc deoarece ma pregatisem sa le postez in perioada asta insa turnura pe care au luat-o evenimentele m-a facut sa ma razgandesc". Cel putin pana la proba contrara -- chiar sper sa am ocazia sa recunosc ca m-am inselat

argus [20.11.09 05:53:50] »

Din partea mea poti privi cum doresti afirmatiile mele. Dar nu prea inteleg care e rezerva sincer sa fiu. Pana acum am postat exclusiv experientele mele din Turcia pentru ca am vazut ca asta se poarta, dar la 180000 mile zburate pana acum si app. 250000km by car crezi ca asta a fost tot? Poate ai vrut sa spui ca oricum nu as fi scris nimic? Sau?

PS: Nu e necesar sa raspunzi. Si ca tot mai postai ceva si am ocazia sa scriu, te rog sa redistribui linistit eventualul meu premiu. Nu vreau sa fiu parte a circului care a iesit, asa ca daca ma poti scoate din topuri ti-as fi recunoscator.

crima [20.11.09 08:32:18] »

@wm, sigur, "de gustibus non disputandum est"...

Am vrut sa spun (si cred ca ai inteles de la inceput ca un review scurt, clar si la obiect (parerea mea nu trebuie malusat/blamat/aratat cu degetul (cum a patit argus, de data asta, dar nu numai), pentru ca nu are informatii colaterale. Iar cine are timp/chef/cunostinte, dar si talent, sa bage mare. Posturile "marca" cristinadumitru (mare pacat ca s-a retras), stancosty, edith simon, (chiar si) pepsi70ro, etc., dar si alex_macedo si, mai nou, mili'83, le-am citit (si le voi citi) cu mare placere.

Admin [20.11.09 08:39:21] »

@argus: daca nu iti este necesar un raspuns, nu vreau sa-l fortez cu orice chip. Desi nu am nici o retinere sa-mi explicitez si argumentez parerea.

Cat priveste retragerea: am notat, daca in curs de trei zile nu te razgandesti (pana luni dimineata), ti-o voi respecta, facand sa nu mai apari in clasament.

Am in aceasta privinta un anunt in premierea de facut: in editia din anul viitor, se va putea opta explicit de fiecare utilizator daca doreste sau nu sa apara in clasament. Insa aceasta decizie trebuie luata in primele 2 luni ale anului (sau in prima luna dupa inscriere).

Optiunea se va exprima bifand sau debifand o casuta in sectiunea SETARI a CONTULUI MEU

argus, crima, pepsi70ro
Alte impresii din această RUBRICĂTransatlantik Hotel & SPA (ex Queen Elisabeth) [Goynuk]: