ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.08.2009
ÎNSCRIS: 11.08.09
AUG-2008

Un hotel ideal

Hotelul este ideal. Desi in pozele de prezentare camerele apar foarte mari, e bine de stiut ca sunt 2 categorii de camere in hotel iar cele mai ieftine sunt destul de inghesuite; singurul inconvenient apare la plasarea bagajelor (dulapul are dimensiuni destul de mici). Curatenia este ireprosabila. Prosoapele sunt schimbate cam la 2-3 zile.

Serviciile sunt deosebite, chelnerii foarte amabili, iar mancarea excelenta. Atentie doar la silueta:).

Piscina este foarte curata, insa nu foarte mare iar atmosfera este relaxata si linistita. In perioada in care am stat acolo erau foarte multi rusi si nemti si nu a fost zgomot noaptea.

Pozitia hotelului este buna, foarte foarte aproape de o plaja BUNA (Marmaris-ul nu este tocmai renumit prin plaje, iar cea de langa hotel este de nota 10) si cam la 4-500m de centru.

Mai sunt puse la dispozitie tratamente (masaj, bai turcesti, etc. ) si jacuzzi, dar nu am incercat.

Recomand acest hotel pentru familii, grupuri de prieteni sau cupluri.

Trimis de crissu in 11.08.09 23:27:19
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 4471 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (crissu); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 vedere asupra restaurantului si piscinei
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS -1 PMA (din 1 vot)

Anele [18.11.11 12:48:34] »

Review-ul este foarte sumar iar faptul ca este recomandat de catre autor, pentru familii, grupuri de prieteni sau cupluri in contextul in care prosoapele se schimba la 2-3 zile, nu mi-a placut.

andrekuf [04.03.13 11:55:26] »

Buna ziua!

In ce perioada ati fost la Marmaris? Eu am mai fost acum 3 ani la un alt hotel, pe la sf lui august, a fost extraordinar de cald... Anul acesta, din cauza unor probleme, nu putem pleca decat la sf lui sept - inceputul lui oct.

Cum a fost vremea in perioada in care ati fost acolo?

Multumesc,

Andreea KUFNER

crissu [04.03.13 12:05:17] »

@Anele: Imi pare rau ca raspund atat de tarziu, insa cred ca am sters fara sa vreau mail-ul de notificare de la ecou

Inca imi sustin recomandarea, prosoapele nu se schimba zilnic la niciun hotel (nici macar de 5 stele si as putea spune ca am fost la un numar semnificativ de astfel de hoteluri) decat daca le lasi pe jos in baie. Ceea ce nu am incercat, dar promit ca de dragul tai voi testa daca revin la Marmaris Have fun!

@andrekuf: eu am fost la Marmaris chiar la inceputul lui August, parca de pe data de 02/08. Pot sa-ti spun ca a fost ingrozitor de cald si nu as recomanda perioada decat daca 40-43 de grade la ora 9 dimineata te incanta ca idee Am mai fost tot cam la fel de in sud (in Kemer) la mijlocul lui Septembrie si a fost foarte placut. Apa va fi cu siguranta foarte calda, insa cu cat va apropiati de octombrie, probabil vor fi serile mai racoroase. Altfel nu ar trebui sa va ingrijorati. Va tin pumnii, sa aveti o vacanta superba!

andrekuf [04.03.13 12:25:59] »

@crissu: da, in anul urmator am fost la Kemer (2-8 sept si a fost super ok si ff cald...) chestia e ca acum 2 ani am fost in Side in ultima sapt din oct si in timpul zilei era ff cald, apa f buna, o idee cam rece pt gustul meu... dar seara destul de frig... fara pantaloni lungi si hanorac nu mergea...

oricum, iti multumesc pt raspuns si sper sa fie ok si la inceputul lui oct.

o zi frumoasa!

andrekuf, Anele, crissu