ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 11.08.2009
DIN: Timisoara
ÎNSCRIS: 29.01.08
JUN-2009

La munte in Austria vara

Hotelul este situat in centrul statiunii este o constructie ff veche, de la inceputul secolului 19 fost spital in timpul celor doua razboaie. Bad Gastein se afla la o altitudine de 1000 metri si e o statiune renumita in Austria mai putin frecventata de romani.

Am mers in acest loc mai mult pt relax, tinind cont ca am fost vara si nu iarna la ski. Zona e plina de cladiri care amintesc de vechiul imperiu austriac, multe din cladiri fiind construite inainte de anul1900. In centrul statiunii f aproape de hotel e si o cascada un simbol al statiunii. Am facut in fiecare zi alt traseu, zona e foarte buna pt plimbare tinind cont ca statiunea e mare si sunt multe trasee prin statiune sau pe munte.

Serviciile in hotel au fost f bune, piscina interioara cu apa calda (aici am fost in fiecare zi) piscina chiar a fost de 4 stele inclus in pret. Referitor la masa dimineata bufet suedez f consistent si variat, seara meniu fix din 3 feluri la alegere plus salate, la prinz pachet. Bauturile incluse au fost vin de 2 feluri, bere de calitate si sucuri la dozator dar calitative. Barul era in o sala cu mobilier foarte vechi dar de calitate parca erai la castel cu muzica clasica. Toate aceste bauturi erau in sistem all inclusive de la ora 10-22. unde te serveai singur. Oricum nu era all inclusive ca la bulgari sau turci, dar ce era vin, bere era calitativ.

Nu as recomanda acest hotel celor ce cauta distractia si viata de noapte, dar e perfect pt familisti si cei trecuti de 40 de ani. Atmosfera din hotel e una de vechi palat. Preturile de cazare sunt mult mai mari in sezonul de iarna fata de cele din vara.

Ca si un mic comentariu despre punctualitatea germana__Ziua hoteliera incepea la ora 14, am ajuns mai repede cu 2 ore cheia de la camera am primito la 14 FIX. , nici un minut inainte sau dupa.

Zona e plina de hoteluri si f multe pensiuni.

Trimis de Nicu in 11.08.09 18:18:10

VIZUALIZĂRI: 6172 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

P01 Sigla hotelului hotelul e o cladire veche.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 900 PMA (din 1 vot)

Nicu
Alte impresii din această RUBRICĂWeismayr Hotel: