ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.08.2012
DIN: ploiesti
ÎNSCRIS: 31.08.12
AUG-2012

Divin

Am fost la Corbu. Anul asta 2012. In vizita pentru ca auzisem prietenii vorbind de el... am vazut un reportaj la tv...

ce pot sa spun. ??? minunat, superb, fara cuvinte... nu puteam sa-mi imaginez ca vad marea... imensa... albastra, verde, uneori neagra... o splendoare, un loc singuratic unde nu au ajuns manelele, sezlongurile de fite, tarabagii, un loc al singuratatii si totusi un loc plin...

Nu am stiut de el pana anul asta... ma mir ca n-au ajuns acolo marile constructii... nu... nu nu au avut cum... e prea liniste... e prea ''altfel''...

sper sa ramana asa... multumim cerului ca avem asa minunatii!

mergeti acolo. Veti ramane impresionati cu siguranta.

Trimis de Claudia O. in 31.08.12 19:44:26
Validat / Publicat: 31.08.12 21:32:07

VIZUALIZĂRI: 3771 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Claudia O.); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

balasa violeta
[01.09.12 16:22:58]

Dumnezeu ne-a dat dar noi distrugem tot! Imi pare rau, nu sunt dura dar ma revolta lipsa bunului simt, sa-ti parchezi masina pe plaja?

Claudia O.AUTOR REVIEW
[01.09.12 16:26:27]

@balasa violeta: am fost in vizita doar o zi si crede-ma ca nu am vazut nicio masina pe plaja... sincer... asta a fost sapt. trecuta joi. poate ca sunt si masini, nu contest, eu am fost fix dupa acea furtuna de nisip de cu seara si era cam pustiu ceea ce mi-a placut enorm... oricum voi reveni acolo la anu'... mercic pentru ecou! toate bune!!

balasa violeta
[01.09.12 16:30:28]

Am spus in general, in poza 10 a @zangela69, am observat masina!

Va doresc o seara minunata tuturor!

krk_deea
[01.09.12 22:04:57]

va rog, nu mai faceti public acest loc...

sunt 2-3 locatii pe litoralul romanesc, care au ramas inca... neatinse de rautatea si proastia oamenilor...

daca se afla, o sa se ajunga la corturi peste masura, muzica tare, gunoaie... si lipsa de respect

ma doare sufletul...

cunosc corbu, f bine... dar nu mi-l doresc a fi mediatizat

Claudia O.AUTOR REVIEW
[03.09.12 20:25:04]

pozele mele sunt pe numele Claudia O.

ninaa
[18.03.13 19:23:13]

@krk_deea: Subscriu la ecoul d-rei krk_deea, va rog frumos nu mergeti la Corbu.

Argumentez:

1. Drumul este groaznic, cca 6 km drum de tara, cu hartoape si doar cu o singura banda de mers - pentru ambele sensuri. Am avut norocul sa nu vina nici o masina de pe sensul opus. Exclus sa poata intra pe acolo masinile de fitze!

2. Nu exista apa potabila, apa menajera sau orice fel de sursa de apa dulce, singura optiune pentru a te spala fiind marea.

Rog persoanele sensibile la apa sarata sa mearga in locuri civilizate, unde pot face macar un dus decent.

3. Singura bautura lichida ce se comercializeaza pe plaja este berea, deci daca nu vreti sa carati 100 litri de apa in portbagaj, nu va aventurati.

4. Alimentele sunt complet inexistente pe plaja, cea mai apropiata locatie fiind cherhanaua - pe care n-o recomand - si cu preturi prohibitive, sau satul Corbu la cca 6 km.

5. Nu exista toalete publice, persoanele delicate avand mari probleme in a gasi un loc in stepa din spatele plajei - de unde vin niste zgomote absolut infioratoare noaptea.

6. Nu exista punct de prim ajutor.

7. Aglomeratia este aproape ca in orice camping decent, mai ales dupa ce redusii de la Tv au supramediatizat acest loc si au invadat plaja diversi indivizi cu statii si boxe de ne-au cheunit de cap vreo 3 nopti.

8. Au aparut si pitzipoancele cu bosorogul din dotare si cu o javra de caine cat un vitel care lasa noroace pe plaja taman unde vor copiii sa adune scoici.

Concluzie: NU mergeti la Corbu si nu mai mediatizati acest loc ca fiind raiul plajelor. Fiecare individ are a viziune proprie a raiului, asa ca lasati-i sa descopere singuri care este raiul lor!

[18.03.13 20:43:36]

@ninaa: ne-am bucura să putem citi impresiile tale de acolo scrise ca articol (review) nou.

balasa violeta, Claudia O., krk_deea, ninaa
Alte impresii din această RUBRICĂDescoperă zona / plaja Corbu: