ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 30.08.2012
DIN: Oradea
ÎNSCRIS: 21.08.12
AUG-2012
2 AD. + 1 COPII -- v: 7 [ani]

Relaxare, liniste si confort. Raport calitate-pret foarte bun!

Acum o saptamana am fost cazati la aceasta pensiune din Sinaia... sa zicem... desi e ceva de mers pana in centrul statiunii Sinaia. Dar nu e un inconvenient major deoarece pana in DN1 faci cam 5 min. de mers pe jos, lejer. Este acolo o benzinarie Lukoyl parca... si statia de maxi-taxi. Cu 8 lei (dus-intors) te plimbi pana la Busteni sau chiar Azuga. Deci pensiunea e ok amplasata.

Imediat cum am ajuns (ora 9:30) d-na de la receptie ne-a aratat 3 camere din care am putut alege! Mai rar asa ceva nu? :)

Camera aleasa de noi era la et. 2 cu vedere spre aleea principala. Superb. Era curata, mocheta noua iar baia impecabila. Mi-a atras atentia intr-un mod f. placut TV-ul LCD Samsung HD. Mai rar asa ceva la o pensiune fie ea si de 5 margarete. Nu aveam frigider in camera dar jos in livingul imens, era un frigider foarte mare in care turistii cazati isi pot tine alimentele fara nicio problema. Si credeti-ma ca este loc suficient.

Bucataria de jos este utilata cu absolut tot. Aici ne-am putut face cafea, ceai, incalzi lapte pt. copil si ne-am putut pregati masa asa cum am dorit noi.

Afara este un foisor f. frumos iar langa el sunt 2 gratare bine amplasate pt. doritori. In imediata apropiere a pensiunii, langa acel lukoyl de care va spuneam mai sus, se poate servi masa iar preturile sunt f. bune.

Iar in directie inversa, este o mica piata si cateva magazine si supermarketuri de la care iar ne-am putut face provizii.

Asadar, cu bani putini cheltuiti pe mancare si avand liniste si confort am petrecut 3 zile de vis la aceasta pensiune superba.

Personal amabil, locatie pe masura si raport calitate-pret (am achizitionat un voucher de pe un site de reduceri) foarte corect.

Recomand aceasta pensiune! Mergeti si nu veti regreta. Concediu placut!

Trimis de Roko in 30.08.12 09:14:59
Validat / Publicat: 30.08.12 10:00:28
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SINAIA.

VIZUALIZĂRI: 2678 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Roko); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Pensiunea Lucy. Front view :)

[30.08.12 10:00:11]

Interesante recomandarile

@Roko: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

[15.09.12 21:23:08]

Am si eu un voucer cumparat la aceasta pensiune pe care va trebui sa-l valorific pana la sfarsitul lunii octombrie. Sper sa fie OK, asa cum descrii tu. Ideea e ca ma cam sperie distanta pana in centrul statiunii Sinaia. Ati mers doar cu microbuzul pana in Sinaia? Pe jos cam cat timp ar lua? Poze nu ai facut?

Multumesc anticipa pentru raspunsuri!

RokoAUTOR REVIEW
[21.09.12 11:26:55]

@Clotilde: Asa este. Distanta pana in centrul Statiunii Sinaia este destul de mare. Noi am fost cu copii (7 si 4 ani) si pe jos mers lejer faci cam 30 de min. Stiu ca e destul de mult, dar a doua zi am luat microbuzul

Incerc sa atasez si cateva poze.

Concediu placut!

[02.10.12 16:37:22]

@Clotilde: @Clotilde: am fost si eu cu un voucher, bine, am fost 12 adulti si 2 copii. am rezervat camerele cam cu 2 luni inainte. ne-au sunat cu vreo 2-3 saptamani inainte sa venim sa confirmam, toate bune si frumoase. ajungem acolo, ni se spune ca nu ne pot da toate camerele pe care le-am rezervat pt ca au venit nu stiu ce procurori si domne, a trebuit sa li se dea lor camerele noastre. ne-au dat 4 camere in pensiunea lucy, iar 3 camere ni s-au dat la alta pensiune, care inca este in constructie (!!!), conditiile de aici fiind groaznice, o baie de 1m pe 1m, camera mirosea ingrozitor, la fel si asternuturile, dusul era pur si simplu un furtun bagat in perete, n aveai loc sa te speli, ORIBIL! nu pt asta am platit! plus ca distanta dintre pensiuni este de vreo 10 minute. la pensiunea lucy, toti vecinii se plang ca este zgomot, ca oaspetii fac galagie. distanta pana in centru NU este de 5 minute, asa cum ni s-a spus, este de vreo 30-40, depinde cum mergeti! fata care ne-a dat camerele era destul de tupeista, dupa ce ca s-a intamplat asa cu camerele, mai avea si niste glumite total neadecvate. in concluzie, nu voi mai reveni la aceasta pensiune! scopul acestor vouchere este sa revii acolo si fara ele!

[02.10.12 16:41:21]

@nicole147: ca sa nu mai spun ca wc-ul era efectiv JEGOS, cu fire de par pe el.

[02.10.12 16:59:00]

@nicole147: asteptam impresiile tale de acolo scrise ca review nou. Procedand astfel, ai ocazia ca prin notele si evaluarile proprii sa contribui la o medie mai reprezentativa a acestei destinatii. Daca doresti, copiaza textul de mai sus si reincarca-l - cu eventuale ajustari, completari etc - folosind linkul ADAUGA IMPRESII NOI (vezi imediat mai jos)

[02.10.12 23:33:42]

Vai de mine! Mai bine renunt la voucer decat sa-mi plang in pumni pe acolo!

[02.10.12 23:41:20]

@Clotilde: nu renunta, pensiunea lucy este ok, doar sa nu aveti ghinionul sa va cazeze in cealalta pensiune! la baie am inteles ca au fost mici probleme cu apa, nu prea era calda si curgea pe la wc si cada aiurea, dar per total este ok.

octopusu
[05.10.12 09:04:41]

Am vazut ca ai fost cu 2 copii (7 si 4 ani). Poti sa imi spui si mie cum ai procedat? Ai platit in plus pentru ei la cazare sau au avut gratuitate? Multumesc!

RokoAUTOR REVIEW
[09.10.12 15:27:36]

@octopusu: @octopusu: Nu, nu am platit nimic pt. copii. Cred ca doar daca soliciti pat suplimentar se plateste. Nu stiu sigur. Noi am avut o saltea pe care am umflat-o si a fost super ok.

Am vazut mai sus ca spunea cineva ca a rezervat mai multe camere si ele au fost date altcuiva - prin urmare au fost cazati in alta parte la alta pensiune. Nu stiu ce sa zic... e urat daca s-a intamplat asa. Noi nu am avut ghinionul asta.

Dar ar fi interesant sa scrie mai multa lume care a fost ca doar asa ne putem face o impresie corecta despre aceasta locatie.

Toate bune!

[16.10.12 16:27:34]

Am rezervat camera incepand cu data de 2 noiembrie. Patronul (cred ca era cel cu care am vorbit la telefon) a fost foarte amabil si mi-a spus ca-mi poate prelungi voucer-ul cu maxim 1 luna. E vorba doar de cateva zile, pentru ca nu pot pleca in octombrie.

Pana acum am avut parte de amabilitate, sper sa am parte de asta si atunci cand voi ajunge acolo.

Revin cu detalii la intoarcere.

Da Doamne sa fie bine!

Clotilde, nicole147, octopusu, Roko