ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.08.2012
ÎNSCRIS: 29.08.12
APR-2012

Sub orice critică
Sub orice critică

Investitii bune cu administrare proasta

Am fost cazati la Nemira in vacanta de Paste, am facut rezervare pe 11 nopti, dar nu am stat decat 9.

La hotel am ajuns dupa-amiaza, am fot cazati imediat, rezervasem apartamentul VIP cu terasa mare de la et. 5. Initial am intrebat la receptie daca e posibil sa lasam masina in parcarea acoperita, tinand cont ca a plouat continuu, era mai comod cu picii sa urci prin garaj. Ni s-a spus - nici o probema. Uite ca incepand cu o doua zi am fost rugati (va rog frumos mai repede, dna directoare nu poate astepta) sa scoatem masina din garaj, vedeti voi ca DNA DIRECTOARE! cu masina ei nu are loc sa-si parcheze Audi-ul :( -- Sa va mai spun ca garajul era de 3-4 masini. Asa ca sa tineti cont in perioada vacantei sa n-o deranjati cumva pe dna directoare...

Restaurantul mai mult seamana a cantina cu mica deosebire ca la ultima ma gasesti ceva mancabil, aici totul era aiurea, fara nici un gust, uneori si ars, muschiuletul de vita nemestecabil. Micul dejun avea un aspect de parca a fost deja la alte ospaturi, bolnavicios si sarac, iar cafea mai oribila nu am baut niciodata. Mergem sa mancam seara la pastravarie, iar dimineata sau la pranz, la o pensiune in Tg. Ocna (am inteles ca nu pot sa fac recomandari catre alte unitati)

Bazinul era bun, apa calda, sauna nu functiona si prosoape ajungeau pentru primii 4-5 care intrau in sala respectiva, altfel nu avea nimeni grija sa fie schimbate. Daca s-a apropiat cineva sa ne intrebe daca dorim o apa sau suc-nici vorba!

Am lasat conditiile de cazare la sfarsit ca sa nu termin pe o nota proasta de tot. Apartamentul era bun, baile (doua) erau curate, ar fi trebuit sa schimbe prosoapele mai des, chiar si pe cele ude aruncate jos pt a fi schimbate le puneau fara nici o jena inapoi, au fost cateva discutii si cu fetele de la menaj, si cu receptia- n-i sa spus ca e plin hotelul si nu au destule pt a le schimba. Ordine (cu bacsis) se facea nu atat de bine cum ar trebui, chiar daca eu strangeam tot, ramanea numai sa dea cu aspiratorul si spele baile, se treceau multe cu vederea - iarasi rezultatul unei administrari proaste.

Statem mult la terasa de pe acoperis, la care se iesea din camera, daca ar fi numai pentru ea se merita sa stai acolo - in fiecare zi ploua si era f.comod sa stam afara, privelistea era uimitoare, iar aerul nu mai zic - cine stie cum miroase ploaia in munti - intelege.

Asi recomanda sau nu acest hotel? - da, daca ar schimba echipa in frunte cu dna dierctoare si terminand cu menajera. Dar pana atunci vom cauta sa stam in alte parti. Noi venisem incolo pt. salina si tb sa venim de doua ori pe an, chiar ma bucurasem ca am gasit ceva confortabil unde sa stam, nu ne-am intors niciodata din vacante mai devreme acasa din cauza hotelului, aici din 11 nopti pe care le achitasem prin agentie, am stat doar 9 (nu, diferenta nu s-a restituit).

Vacanta placuta!

Trimis de catara in 29.08.12 09:50:08
Validat / Publicat: 29.08.12 10:25:55
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în SLĂNIC MOLDOVA.

VIZUALIZĂRI: 3264 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (catara); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 Canapea extensibila in sufragerie, fotoliu, masa de birou si tv cu un singur canal pt copii, si putine alte, prea putine.

[29.08.12 10:24:46]

Bun, remarcabil review de debut.

@catara: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

[29.08.12 11:49:48]

(am inteles ca nu pot sa fac recomandari catre alte unitati)

Ai înţeles total greşit! dacă ar sta lucrurile astfel, nici acest articol nu ar fi trebuit să poată fi scris, nu?

Doar referirile către agenţii sau site-uri de turism nu sunt permise. În rest chiar rugăm utilizatorii să scrie despre tot ce au văzut, pe unde au fost. Altfel nu ne-am mai fi ales ca logo AmFostAcolo... Aşteptăm!

cataraAUTOR REVIEW
[29.08.12 12:21:00]

@webmaster0: ok, obisnuiam sa mancam la restaurantul de la Casa Creanga, gustos, proaspat, luam si la pachet pentru salina tot de acolo (foarte dragut din partea lor ca le imacheteaza cu foarte multa grija, sa se pastreze si cald- ca la mama acasa). Chiar recomand, noi faceam 16km ca sa venim sa mancam aici.

davidana
[02.09.12 23:19:41]

faza cu d-na directoare o cunosc si eu care mi-a marit pretul de la o zi la alta desi aveam rezervare facuta; intr-adevar, restaurantul nu e foarte ok, insa e scump; la noi micul dejun a fost bun, dar cam putin pentru cati eram cazati;

la piscina apa a fost foarte rece in februarie si prosoape nu erau decat cateva;

receptionerele sunt foarte necooperante si menejerele la fel, pacat de cum arata camerele si hotelul in sine; noua ne-a placut foarte mult cum arata dar restul strica mult din OAU-ul initial

catara, davidana
Alte impresii din această RUBRICĂNemira Hotel: