ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.08.2012
DIN: Tirgu Mures
ÎNSCRIS: 15.07.11
JUL-2012

Frumos dar putea sa fie si mai frumos...

Plecarea a fost de pe aeroportul din Mures (eu de acolo am plecat) ca maxi taxiul...

A venit avionul (fara intarziere) au coborat cei din Egipt - Bucuresti prima data au facut vama si check in pt zbori intern ne-am urcat noi cei din Mures catre Egipt dupa aceea iarasi cei din Bucuresti si am pornit catre Bucuresti

Acolo aceeasi poveste am coborit noi pt Egipt primii dupa aceea cei pt Bucuresti au cobarat si au plecat dupa care ne-am urcaTT INAPOI DUPA O ORA de plimbari check-in etc si la urma cei din Bucuresti pt Egipt

Dupa 2 ore 40 min de zbor am ajuns la destinatie noaptea pe la 1-2, am avut 35 km pana la hotel ne -o dus cu ceva microbuz din anii 98 (avea clima) pe un drum de total intuneric am ajuns la hotel

Din start ghidul de la [agentie] ne-a sfatuit sa dam bacsis la receptie (nu stiu daca nu avea si el comision acolo) ne a cazat in camere si la 3 eram cu totul cazati

Prima impresie proasta... fetita mea plangea sa vada marea am dus la ora aceea la mare sa-i arat plaja cand am ajuns la apa cineva tot striga sau comenta sa ne caram de acolo (noaptea cred ca nu e voie)

Am lasta balta oricum vorbeau pe limba lor asta e...

Hotelul in ansamblu e ok, curat, aer conditionat ok, curatenia cum nimereai... apa aveai prima zii in frigideri dupa aceea daca dadeai ciubuc primeai daca nu era dozatoare de apa peste tot in hotel si iti luai

Ce nu mi-a placut de loc

DUPA 10 DIMINEATA CAND SOARELE INCEPE SA ARDA LA ETAJUL SUPERIOR NU PUTEAI SA FACI BAIE, DUS APA ERA F FIERBINTE

Am inchis robinetul de apa calda in baie tot vinea am crezut ca e vreo defectiune dar nu era. Fiind la etajul 2 era o niste trepte care urcau in sus am ajuns pe acoperis si mi-am dat seama ca defapt conductele de apa rece trec pe acoperis si sant din PVC negre deci nu ai cum sa ai apa rece

Deci dus seara dupa intuneric dupa 6.30 sau la plaja, piscina acolo e ok conductele mergeau in pamaint

Nu era grav nici problema aceasta dar daca erai putin rosu de la soare te cam deranja apa...

Restaurantul e ok, ospatarii nu sunt cei mai curatii ma refer la haine, mancare variata nu foarte multa dar suficienta, sucuri la dozatori, sau COLA, Fanta, Sprite original din sticla de 2 l te serveau.

Ce era interesant dimineata aveau fresh de portocale se plimbau in restaurant pe o tava daca cereai era 2 $???!!! . Plaja curata sezlonguri bune era 2 baruri acolo gaseai dupa 10 inghetata buna, si dupa 12 pizza si Shaorma mica. Am avut all inclusiv dar la masa de pranz nu mai mergeam mancam un ceva acolo dupa care mergeam cu fetita in camera pana trecea caldura pana 4 ora lor. Ce ma mai deranja la 6 fix te scoteau din piscina (cica sa curate) dar si din mare, asta chiar nu puteam intelege

Seara minidisco pt copii si tot felul de spectacole (c-am slabuti)

Marea frumoasa apa calda sunt si niste corali chiar in apa, daca duci pe furis dimineata ceva mancare in apa vezi pesti ce nu vezi nici pe Discovery

Din restaurant poti sa duci orice nu zice nimeni nimic numai la plaja nu te lasa sa hranesti pestii

Ce nu am vazut la restaurant sunt fructele, am primit niste boabe de struguri, pepene rosu la portie in farfurie, in rest mere si ceva portocale decojite

O nota de 1 la 10 cam 7.5, nu e rau dar ar putea si mai bine mai ales ca noi initial am vrut sa mergem la Imperial Abu Shoma care era 1100 2 adulti si un copil 3 ani si am mers aici unde era 1400 eur

M-as mai duce inapoi in septembrie in Egipt ca e cel mai ieftin, hotelurile aproape de aeroport nu pierzi mult timp cu transferurile...

Mentionez ca nu sunt foarte pretentios am fost in multe locuri dar cum era de asteptat hotelul nu se ridica la 5*.

Umblam si noi peste tot a mai fost un prieten cu noi si el circula mult in Austria, Mallorca, Ibiza, le-a placut...

Neavind termen de comparatie din Egipt nu stiu cu ce sa compari, dar poate altundeva era mai rau. Pt intrebari va stau la dispozitii, salutari tuturori.

Trimis de levicnx in 27.08.12 22:47:50
Validat / Publicat: 27.08.12 23:50:43
  • A fost prima sa vizită/vacanță în EGIPT

VIZUALIZĂRI: 2554 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (levicnx); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 900 PMA (din 1 vot)

• Alte impresii din această RUBRICĂPrima Life Makadi Resort & Spa: