ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.08.2012
ÎNSCRIS: 26.06.12
AUG-2012

Foarte nemulțumit

Teatrul de vara din Mamaia - Tara Tepelor

Teatrul de vara mamaia – o mare teapa

Toata saptamana se plimbau pe plaja diverse persoane facand o reclama intensa unui spectacol cu Doru Octavian si alte nume sonore, nu neaparat tentante (nu-mi plac manelele), dar cunoscute: Jean de la Craiova, Carmen Serban, etc.

Desi am auzit de mai multe ori de tepele care se dau prin mamaia, prin aparitia pe afise a unor persoane si prezenta pe scena a altora (mai putin interesante), am sperat ca nu va fi cazul nostru asa ca ne-am luat bilete.

Ajunsi acolo, surpriza... Unul din locurile noastre (3 bilete) era ocupat de o doamna, care isi pusese copilul pe locul dumneaei, iar ea ocupa locul nostru (copii sub 10 ani aveau gratis dar nu aveau loc). Desi am insistat sa se ridice nu a binevoit. Ea i-a dat baiatului de la bilete o atentie si acesta i-a zis ca poate ocupa si copilul un loc fara probleme (din spusele ei) iar noi nu avem decat sa ne cautam loc in alta parte. A trebuit sa mergem de 3 ori la intrare sa insistam sa se elibereze locul, iar rezolvarea lor a fost sa ne aduca un scaun de plastic pe care sa-l puna in fata scarilor. Bineinteles ca nu am cedat si pana la urma si-a luat doamna copilul in brate.

Aceasta nu era neaparat o problema, dar surpriza... in timpul spectacolului apareau diverse personaje, necunoscute sau foarte putin cunoscute si cu cariera ratata, care nici macar nu erau pe afis si „surpriza” serii Valii Vijelie. Asta din punctul lor de vedere surpriza, din punctul meu de vedere surpriza neplacuta, deoarece daca stiam nici nu mergeam.

Adevarata surpriza a fost faptul ca Doru Octavian nici macar n-a aparut pe acolo, dar nici explicatii nu au fost oferite in acest sens. Era motivul pentru care am venit la spectacol... Nu a fost nici Jean de la Craiova si nici alte capete de afis.

Asadar ne-am ales cu banii dati si o seara stricata.

Ca la noi... la nimeni...

Mare atentie daca va tenteaza vreun spectacol la Teatrul de Vara din Mamaia.

Trimis de andreea_c in 25.08.12 19:19:26
Validat / Publicat: 26.08.12 10:39:55
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în MAMAIA.

VIZUALIZĂRI: 2162 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andreea_c); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

sniga
[26.08.12 11:38:36]

Trist, dar cand am citit m-a umflat rasul, caci mi-am adus aminte de o teapa asemanatoate acum multi ani, parca in Saturn. Eram cu niste prieteni, el, mare admirator al Madalinei Manole, am cumparat bilete de pe plaja, omul fiind foarte fericit s-o vada. mai arau si altii pe lista. Dar noi mergeam pentru Madalina. Soc, incepea filmul ''Pururea tanar''. Dupa ce ne-am revenit din soc, am plecat, nevenindu-ne sa credem, nu ne mai trebuia nici macar sa vedem filmul, caci tot platisem niste bani. Dar cand una platesti si alta vezi...

andreea_cAUTOR REVIEW
[26.08.12 18:04:15]

@sniga: din pacate se intampla asa ceva, dar culmea e ca noi suntem de vina ca nu facem nimic sau nu avem ce face.

La terminarea spectacolului eram hotarata sa ma "cert" cu cineva dar nu am gasit pe nimeni. Au disparut toti cei care au fost acolo la inceput, la vanzare bilete, la control, etc si nici nu i-am mai vazut pe plaja zilele astea.

Oricum nu vreau sa las lucrurile asa. Nu am saracit din cei 20 de lei pe bilet x 3 bilete, dar e vorba de un principiu...

andreea_c, sniga
Alte impresii din această RUBRICĂLa pas prin Mamaia: