ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 09.08.2009
    ÎNSCRIS: 09.08.08
    AUG-2009

Foarte nemulțumit

Servicii si manancare nesatisfacatoare

Am plecat spre hotelul Tropical pe data de 31 iulie si am ajuns sambata, 1 august pe la ora 10. 30.

La prima vedere a fost ok hotelul, la receptie ne-au predat cheile de la camere si telecomanda de la AC destul de repede si fiind 4 persoane au aranjat sa avem camerele una langa cealalta.

Am stat la etajul 1, vederea fiind la strada principala. Nu a fost zgomot de la masini, dupa cum ziceau alti turisti cazati la acest hotel. Din contra, asezarea a fost perfecta pt noi. Puteai sta linistit in balcon fara sa te vada nimeni si sa fii deranjat de galagie.

Ceilalti turisti care au fost cazati in camerele cu vedere la piscina, mai exact la parter au fost nemultumiti de galagie.

Camera destul de spatioasa, cu un sifonier, o noptiera cu oglinda si 2 noptiere mici langa pat. Am avut 2 paturi unite, si nu unul matrimonial.

Baia micuta, cu cabina de dus. Ce m-a deranjat la baia a fost in primul rand lipsa de curatenie, in prima zi wc-ul era ud tot, cred ca doar au pus dusul pe el, nu l-au spalat cum trebuie si in al doilea rand nu aveam suport pt gelul de dus in cabina. Am tinut pe jos samponul si gelul de dus. Si usa de la baie nu se inchidea.

Balconul a fost cel mai ok. Spatios, cu 2 scaune si o masa.

Am avut pachetul cu demipensiune. Cina se servea de la 19.30 la 21.30 si micul dejun de la 7.30 la 10.00.

In prima zi cina a inceput la 19.45 si a fost cam groaznica. Niste spaghete aproape fierte cu o urma de sos, orez fiert, mancare de cartofi si pui prajit.

La cina te servea o "doamna" care se uita urat la tine daca vroiai mai multe feluri de mancare si iti numara dumicatii pe care ti punea in farfurie.

Timp de 8 zile micul dejun a fost acelasi: cascaval, 2 feluri de salam (parizer), catraveti, rosii, smantana, margarina, gem, cereale cu lapte (intr-o zi laptele a fost acru), chec, finetii, suc la dozator (nu e grozav). Te serveai singur.

Spre sfarsit nu am mai manancat micul dejun. Motivele sunt evidente.

In fiecare zi la cina am avut mancare de cartofi, ghiveci de legume (dovlecei, rosii), orez fiert sau orez fiert cu spanac (nu cred ca a gustat nimeni chestia aia verde), carne, rosii, castraveti, branza, masline uscate si cu un gust oribil (acesta este parerea mea despre masline), salata de varza cu morcovi, rondele de ceapa, un fel de salata orientala (doar cartofi fierti cu ceapa). Si ca desert niste "prajituri" nu tocmai stralucite. Prajiturile erau limitate, daca coborai la 20.30 nu mai gaseai. Nici pepene nu mai gaseai. Aduceau doar o tava.

Bauturile nu sunt incluse in cina. O apa plata la 500ml costa 50 centi, la 1l -1 euro, o bere la halba 2.50 euro si un suc 1.5 euro. Te servea Alex, care este roman. Daca ai intrebari legate de statiune nu o sa iti fie de folos.

Daca stiam dinainte ca manancarea o sa fie asa groaznica alegeam pachetul self catering.

Nu mi-au placut nici serviciile personalului hotelului. "Doamna" care servea la masa era foarte plictisita si se uita si urat la tine cand te servea si in ultima seara cand am coborat la cina am asteptat vreo 7 min dupa ea. Nu asa se trateaza turistii.

Marti seara au fost seara gratarului si au asezat mesele la piscina. Alta catastrofa. Ne-au chemat la ora 20, probabil ca sa facem consumatie de la bar pt ca masa a fost gata tocmai la 21.30 si nici macar nu s-au simtit, nu sa ne serveasca ei, dar sa puna in farfurii si sa te ridici pe rand sa iei una. Cand a fost gata manancarea s-a format o coada imensa. Nu asa se procedeaza. Stai la coada 15 min ca sa mananci. Si daca te duceai si ultimul iti punea mai putin in farfurie.

Mi-au facut o impresie foarte proasta.

Statiunea este destul de mare, agitata noaptea, cu multe terase si magazine. Nu ai cum sa te plictisesti seara.

Plaja nu este aproape de hotel, ai ceva de mers pe jos.

Piscina, daca nu stii sa inoti, mai bine nu intrii ca este adanca, pana la 2.90m.

Curatenie in camera s-a facut aproape in fiecare zi. Asternuturile o singura data au fost schimbate.

Niste turisti erau nemultumiti ca intrau femeile de serviciu peste ei in camere. Ca sa eviti chestia aceasta trebuie doar sa pui semnul cu DO NOT DISTURB pe manerul clantei.

Exista si o chicineta in camera si un dulap prevazut cu castron, farfurii si tacamuri. Chicineta nu am folosit-o si n-am incercat sa vedem daca functioneaza.

Nu trebuie sa fii pretentios la manancare ca sa nu iti placa ce ti se servea.

Daca nu aveam demipensiune, cel mai probabil ca nu aveam mare lucru de obiect in privinta hotelul.

Trimis de tzesti* in 09.08.09 22:33:12
    • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Halkidiki, Fourka, Australia

VIZUALIZĂRI: 1184 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (tzesti*); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
    PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 100 PMA (din 1 vot)

• Alte impresii din această RUBRICĂTropical Hotel: