ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.08.2012

Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit
Către satisfăcător

Hotel Bisser - camera 206

Dupa ce am primit oferta de la booking, in care se afla un discount aplicat la acest hotel pentru 15-18 august, si lungi cautari de cazare pe litoralul romanesc, am decis sa facem un sejur la Balcik.

Am mai vizitat Bulgaria anul trecut la Nisipurile de Aur, dar am ramas cu un gust amar dupa serviciile holeliere, mancarea proasta, gustul diferit chiar si la Coca Cola si o zi de ploaie torentiala la inceputul lunii august.

Hotelul Bisser se afla aproape de intrarea pe strada ce duce la restaurante, respectiv gradina botanica si intrarea in Castelul Reginei Maria. Inainte sa intrati pe strada cu restaurantele o sa vedeti o bariera. Exact la bariera veti observa in partea stanga a acesteia intrarea in hotelul Bisser. Este situat in apropierea falezei Balcik si la aproximativ 5 min. de Castelul Reginei Maria.

Hotelul figureaza cu 2 stele, are un corp nou si unul vechi nerenovat, o piscina, un restaurant, locuri de parcare, internet wireless free si un mic spatiu de joaca pentru copii.

Receptia mi-a displacut cel mai mult din cauza mirosului de mucegai si a peretilor scorojiti. Doamnele de la receptie mi-au oferit o harta a Balcik-ului, un cupon cu discount de 5% pentru un supermarket si explicatii despre cum pot ajunge la Cap Kaliakra.

Camera 206 se afla in corpul vechi la etajul 1 al hotelului. O camera destul de mare cu un mic balcon amenajat, doua paturi single, un televizor ce prindea canalelor lor si cateva in engleza si o baie.

Balconul era micut, amenajat cu doua scaune si o masa din plastic. Vederea nu era una tocmai interesanta. Avea o vedere la o magazie parasita si cateva tomberoane de gunoi in care scormonea in fiecare seara o femeie.

Cea mai mare problema a fost ca langa pat erau 2 prize de curent. Nu stiu daca functionau sau nu, dar erau gaurite in tablia de la pat si daca erai mai agitat in somn ajungeai cu mana intr-una dintre ele. Asta m-a speriat si am dormit toata noaptea stresata de faptul ca ma pot curenta.

In baie nu aveau articole sanitare dar asta era mentionat si pe booking. Baia era mare si spatioasa, cu o oglinda mare si un dus obisnuit. Am avut mereu apa calda si rece, precum si 2 seturi de prosoape oferite de hotel.

Aer conditionat nu am avut dar ne-au ajutat draperiile groase si pozitia camerei, deoarece soarele nu batea direct in geamuri.

Piscina avea doua niveluri: unul pentru copii si altul pentru adulti. Apa era curata si desi erau cateva sezlonguri nu am dus lipsa de locuri. Noi am stat decat in prima seara la piscina deoarece nu gasisem plaja din Balcik.

Restaurant ne-a fost prezentat de o domnisoara de la receptie in prima zi, deoarece aveam inclus micul dejun, El se afla in corpul nou renovat, cu o vedere la mare fiind situat la parterul hotelului. Mancarea a fost ca de obicei, cea de la bulgari, fara gust. Am avut oua fierte, crenvursti fierti, salam, putina branza, branza topita, ceai, cafea, suc cu praf dizolvat, gem, unt, cornuri, fructe si cam atat imi amintesc. Vesela era veche si pe oricare puneai mana era patata si murdara cu cate ceva.

Loc de parcare am gasit in fiecare zi chiar daca erau destule masini in hotel. Noi am plecat a doua zi in Albena si a treia zi in Constantin si Elena. De fiecare data cand ne intorceam am gasit locuri de parcare.

Internetul nu stiu cat de bine functiona pentru ca nu am avut laptop-ul cu mine, dar am observat prin hotel oameni cu tableta sau laptop.

Locul de joaca pentru copii era format din 2 leagane si cateva cadre amenajele pentru acestia.

In total am platit 80 de euro pe 3 nopti de cazare, intre 15-18 august. Un pret pe care nu il gaseam nici in Romania in sezonul acesta aglomerat. Din acest motiv, am ales aceasta destinatie si acest hotel, lucru care m-a facut multumita de alegerea si economia facuta.

Trimis de lucyana1000 in 22.08.12 20:19:32
Validat / Publicat: 22.08.12 21:35:42
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 3919 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (lucyana1000); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 privelistea balconului la camera 206

[22.08.12 21:34:56]

Se vede treaba ca un pic de critica pica bine cateodata - oamenii de o anumita factura stiu sa o priveasca *constructiv* si sa actioneze, eventual, in consecinta.

Vad in acest articol un mare pas inainte din partea autoarei (comparativ cu alte reviews-uri), o felicit si o incurajez sa continue pe acest drum. Multumim pentru impresii.

Dragoș_MD
    [22.08.12 22:42:52]

Când am fost eu acolo, pe frigider se plătea 'extra' şi nu era în dotarea standard a camerei. Văd că şi-au pus TV LCD şi tâmplărie termopan, deci ceva-ceva s-a renovat şi pe partea asta, unde ai stat tu.

Cât a fost preţul pe noapte, pe camera dublă, acum?

lucyana1000AUTOR REVIEW
    [23.08.12 08:48:21]

@Dragos: 27 de euro/noapte, dar am primit oferta last minute de booking.

ionescunic CONS. ONORIFIC AFA / BULGARIA
    [23.08.12 09:32:34]

De data asta ai scris un articol bun, felicitari si te astept si cu altele la fel de bune sau mai bune!

lucyana1000
    Alte impresii din această RUBRICĂBisser Hotel: