ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.08.2012
ÎNSCRIS: 21.11.11
AUG-2012

Extrem de nemulțumit

ARTICOL ARHIVAT

Pensiunea Dracula. Ieftin dar de evitat.

Buna ziua tuturor celor de pe AFA. Imi cer iertare fata de voi fata de eventualele stangacii in ale scrisului, fiind si prima postare aici.

M-am intors de cateva zile din concediul petrecut cu familia mea si a cumnatului meu prin Romania. Anul asta, ne-am decis sa facem TRANSFAGARASANUL si sa luam cazare la pensiunea Dracula.

Mentionez ca initial am vrut sa stau cu cortul, eu fiind un pasionat al "sforaitului" in cort. La fata locului, ne-am decis sa inchiriem o camera cu 5 paturi si o baie. 100 lei/noapte.

Pensiunea nu este pentru cei mofturosi. In 3 nopti, cat am stat acolo, niciodata nu s-a facut curat in camere. Niciodata. Baia, daca se poate numi asa, era o incapere mica, in care nu aveai loc.

Dupa ce platesti pretul camerei esti lasat in voia sortii.

Nu sfatuiesc pe nimeni sa mearga acolo, decat, repet, daca nu sunteti mofturosi. In zona se poate gasi cazare, la acelasi pret, aceasta "pensiune" avand noroc de a avea "site" pe internet.

Mentionez ca aceasta pensiune este intinsa pe doua locatii: in partea stanga a soselei, cum mergi spre Cetatea Poienari dinspre Curtea de Arges este pensiunea, iar pe partea dreapta a soselei este campingul, in care este construita inca o pensiune. Noi am stat in partea dreapta. Pana nu vor face si ceva investitii, nu va duceti.

Am uitat sa spun ca, pensiunea fiind la sosea, este foarte multa galagie. La parter, este si un magazin cu o carciuma... Galagie dimineata, nu te poti odihni. Pacat de zona. Pacat.

Trimis de gabibrb in 22.08.12 16:50:58
Validat / Publicat: 22.08.12 17:23:06
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TRANSFĂGĂRAȘAN.

VIZUALIZĂRI: 6886 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (gabibrb); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 33.00 EUR pe cameră

[22.08.12 17:21:52]

@gabibrb: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

Am mutat rubrica pensiunii in sectiunea TRANSFAGARASAN - este una mai aparte pe site, nu tine neaparat de oeganizarea geografica (criteriul principal al celrolalte sectiuni), insa grupeaza aici variante de cazare si recomandari de calatorie din zona TSF, in ideea de a fi ca mai utile celor care se documenteaza despre aceatsa destinatie (nu vor trebui sa caute in doua sau mai mulet sectiuni geografice, ci doar in una singura)

[22.08.12 20:04:02]

@webmaster: Multumesc mult pentru ajutor. Usor, usor o sa imi dau mainile pe scris si eu. Sper sa fiu de folos. O sa postez maine si un review referitor la inca 2 restaurante din zona Arefu, Capataneni, Cetatea Poienari.

[24.08.12 13:39:10]

Sunt curios ce servicii asteptai la 20 ron pe noapte de persoana? De ce nu ai cerut camera de 50 ron locul de persoana si acolo aveai si baie mare si frumoasa. Camparea la cort este 20 lei daca te duci la o zona amenajata. Mai bine ne uitam ce am platit sa vedem ce am primit. este usor sa arunci cu noroi. Din intamplace cunosc locatia foarte bine. Am avut foarte multe grupuri organizate aici si raportul calitate pret este foarte bun.

[24.08.12 14:57:19]

@stefanescu: Sunt curios si daca au fost plangeri referitoare la "linistea" din zona, mai ales dimineata, cand localnicii care pleaca la lucru se strang la crasma de jos. Am inchiriat camera respectiva pentru ca celelalte erau ocupate. La cort daca stateam era mai bine, macar wc-ul de jos era mai curat decat cel din camera.

Sunt curios daca le camerele mai scumpe se face curat. Punem pariu ca nu?

[24.08.12 15:45:35]

la 20 lei pe noapte ce pretentii aveti? Aveati camera curata? , asternuturi curate? acum ar fii trebuit sa goneasca toti oamenii de pe strada ca dormeati dumneavoastra acolo?

Eu din cate stiu sunt vreo 180 locuri si iata cum tocmai doar dumneavoastra sunteti deranjat de serviciile primite pentru 20 de lei. Nu vreau sa fiu ironic dar este vorba de calitate pret. 20 dai 20 face si ma repet am stat mult in pensiunea asta si in alta din zona si pentru banul platit calitatea este mai mult decat ok.

[24.08.12 15:50:47]

a ceva foarte interesant citez " Am inchiriat camera respectiva pentru ca celelalte erau ocupate''- INSEAMNA CA AVEAU 180 DE TURISTI - si culmea acum ca doar dumneavoastra spuneti - " ieftin dar de Evitat" - foarte curios

[24.08.12 16:34:37]

@stefanescu: Domnule Stefanescu nu vreau sa intru in polemici cu nimeni. Am spus ca am avut de spus si voi sustine fiecare cuvant.

Am scris ca am stat in DREAPTA, nu la pensiunea din stanga. La cea din stanga nu cunosc conditiile de cazare. Dar in dreapta, la pensiunea din dreapta, conditiile lasa de dorit. Ca nu am stat la 100 lei camera, ca nu am stat la 200, ca nu am stat la 500 e numai treaba mea. Am stat unde am vrut iar banii pe care i-am dat pe camera nu i-am gasit pe jos.

Cand m-am referit la zgomot, nu m-am referit la masinile ce merg pe strada, ci la localnicii ce se strang la carciuma dimineata la 5-6-7. Si nu am spus domnule Stefanescu sa goneasca oamenii de pe strada ca dorm eu. Am spus ce nu mi-a placut la acea pensiune. Sunt conditii mizere, bai mici, chiuvete infundate, scurgerile de la dus infundate, in wc este piatra (semn ca nu se face curatenie).

Dar, as zice ca e mai bine sa lasam oamenii sa decida daca vor merge sau nu acolo. Eu clar nu o sa mai calc pe acolo.

Am mai spus ca "pensiunea nu este pentru mofturosi", eu nefiind mofturos, va spun din start. Dar cel putin la camera 6, nu se merita sa stai.

filofteia
    [09.09.12 20:06:52]

@gabibrb: buna seara

am stat si noi acolo in iulie 2012

PENSIUNEA ESTE SUPER OK, RAPORTUL CALITATE PRET OK

cele scrise mai sus nu sunt reale

daca nu v-a placut, asa cum scrieti, de ce a-ti stat 3 nopti???

mai sunt pensiuni in zona, de ce nu a-ti plecat???

mare mister

NB filofteia este (sau a fost) reprezentant al unității
    [09.09.12 20:40:17]

@filofteia: Cred ca nu ati citit cu atentie ce am scris eu. Depinde unde ati stat, la pensiunea din stanga sau la cea din dreapta.

Am stat 3 nopti pentru ca am dat banii inainte, cum e si normal, e logic nu?

Nu am postat aici ca sa stau sa ma cert. Pur si simplu pensiunea din dreapta strazii nu merita banii. Clar.

[24.09.14 09:51:04]

[24.09.14 11:36:27]

@webmaster26: Buna ziua.

Da e corecta pozitionarea.

Eu am stat la cea din dreapta soselei, cum mergi spre transfagarasan. Proprietarii avand teren, au facut pensiuni si in stanga (cea care e mai frumoasa) si in dreapta soselei. Aceeasi denumire, camere cu preturi diferite, confort diferit.

[17.01.17 22:42:21]

Administratorul acestei pensiuni a solicitat - aici - arhivarea impresiilor mai vechi de 3 ani.

Constantând îndeplinirea condiţiilor prevăzute de Regulament, am decis arhivarea impresiilor de mai sus (în termen de 1-30 zile de la solicitare, cf Regulamentului)

CristinaSta
    [18.01.17 07:56:30]

@webmaster: multumim!

NB CristinaSta este (sau a fost) reprezentant al unității

Fir de discuție ÎNCHIS - nu se mai pot scrie ECOURI.

[pentru solicitari de redeschidere, scrieti-mi pe Feedback]
    Daca ai fost acolo si doreşti sa ne povesteşti experienţa ta: Scrie impresii

Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Dracula [Căpățâneni, AG]:

• pagină generată în 0.046180009841919 sec