ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.08.2012

Extrem de nemulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Atitudine de bisnitari

Am fost in urma cu o saptamana in teambuilding, impreuna cu colegii, pentru o noapte. Totul a fost ok asa ca am decis sa merg impreuna cu prietenul si cu inca un cuplu in week-end-ul acesta. Am inchiriat o camera pentru 4 persoane, pentru o noapte. Cand am facut rezervarea si am intrebat cat costa o noapte, ni s-a spus: 220 RON si un voucher de 80 de RON.

Am ajuns acolo, inainte sa luam pranzul am intrebat daca mai e valabil voucher-ul si ni s-a spus ca da, si ca ce consumam peste suma de 80 de RON o sa platim. Cand a trebuit sa platim ne-am trezit ca de fapt voucher-ul insemna ca trebuie sa facem o consumatie de minim 80 RON. Nu era vorba de bani, consumatie oricum am fi facut dar a fost vorba de smecheriile tipic romanesti. Pe langa asta administratorul pensiunii s-a mai si purtat ca si cand ne-ar fi facut o favoare ca ne-a inchiriat camera doar pentru o noapte la acel pret, spunandu-ne: "Normal v-am fi luat mai mult pentru o singura noapte dar acum o lasam asa". De parca ne-ar fi facut o favoare sau ceva... Nici vorba sa imi zica atunci cand am vorbit la telefon de asemenea lucruri... Atitudine de [editat], lipsita de profesionalism...

Televizorul nu mergea, a durat 3 ore pana sa il faca si asta pentru ca uitasera de noi. La dus se infunda scurgerea de la cabina de dus si stateai cu picioarele in apa pana la glezna.

Cand am fost impreuna cu firma in teambuilding toata lumea s-a purtat foarte ok iar in camera in care am stat nu au fost niciun fel de probleme.

Acum nu m-as mai duce pentru ca atitudinea de jecmaneala ma dezgusta si consider ca in cei 220 RON pe care i-am dat nu intra doar camera ci si atitudinea angajatilor care in acest caz a fost groaznica.

Trimis de AdrianaGh in 19.08.12 21:16:28
Validat / Publicat: 19.08.12 21:36:33
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în VĂLIUG & CRIVAIA. A mai fost în/la: Parang - Hotel Rusu, Saturn- Vraja Marii, Craiova - Hotel Helin

VIZUALIZĂRI: 3373 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (AdrianaGh); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[19.08.12 21:35:53]

@AdrianaGh: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

vasi oros
    [10.09.12 22:29:09]

Eu asa cum am postat recent despre Pensiunea Sara (vezi impresii), am fost in luna august 4 zile cu niste prieteni, si chiar nu am vazut pe cineva din angajati sa aiba atitudinea despre care vorbiti.

Alex, ospatarul a fost un de nota 10! Cu Dani, administratorul, de cand am vorbit pentru rezervare a fost foarte amabil si noi am primit factura proforma pentru avans, in care au fost specificate exact preturile pentru, cazare pe noapte cat si voucherul separat!

Pacat ca unora le place sa arunce cuvinte asa de mari si otravite! Pacat.

AdrianaGhAUTOR REVIEW
    [24.09.12 21:52:19]

@vasi oros: Da, de aceasta atitudine am beneficiat si eu prima data, atunci cand am fost impreuna cu firma la care lucrez, si cand, evident a fost foarte avantajos pentru pensiune sa ne cazeze. Am senzatia ca aceasta atitudine este ajustata in functie de numarul de nopti pe care il stai si de situatia financiara aparenta pe care o ai. Am prieteni care au mers si au stat acolo 8 nopti si nu au avut probleme de genul. Ideea e ca am fost tratati ca niste persoane care vin si stau doar o noapte pentru ca nu isi permit mai mult de atat si in care nu merita sa investesti servicii pentru ca oricum nu e mare afacere pentru pensiune acea noapte pe care vin si o stau. Am scris in felul acesta si pentru ca sunt exigenta si pentru ca am exemple poztitive despre cum trebuie sa se poarte un anagajat al unei pensiuni cu un client. Nu am sustinut ca cei de la Sara se poarta cu toti clientii asa. Am tinut sa scriu acest review pentru ca persoanele care il citesc sa stie ca exista riscul sa fie tratati astfel nu ca o sa fie cu siguranta tratati asa.

AdrianaGh, vasi oros
    Alte impresii din această RUBRICĂPensiunea Sara [Crivaia, CS]: