ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.08.2012
ÎNSCRIS: 19.08.12
AUG-2012
2 AD. + 1 COPII -- v: 3 ani

Multumitor

Am vazut postarile anterioare si nu pot fi de acord cu majoritatea parerilor negative. Intr-adevar exista si minusuri, dar chiar sa nu gasesti nimic pozitiv nu se poate. Cei care nu au gasit nimic pozitiv, consider ca au platit pentru 3 stele, pe cand ei au pretentii de 4-5 stele, astfel ca ar fi mai bine sa dea 200-300 de euro in plus si sa mearga acolo.

Acum despre sejur pot sa spun urmatoarele: camerele nu sunt foarte mari, dar ne/am descurcat destul de bine doi adulti si un copil. mobilierul e de generatie mai noua si baia este dotata cat de cat cu accesorii mai noi. Deranjant este faptul ca atunci cand faci dus, ai doar o perdea intre dus si baie, iar dupa dus n-ai decat sa stergi lacul din baie.

Mancarea este buna, 7-8 feluri la fiecare masa si este imposibil sa nu gasesti ceva pe placul tau. Fructe, pe intreaga durata a sejurului au fost: pepene verde, pepene galben, prune, nectarine, compoturi de piersici si capsuni. Nu va asteptati la cine stie ce specialitati de mancaruri pentru ca nu este cazul. Mancarea este buna aici, proaspata si are menirea sa te hraneasca pana la urma. Pentru specialitati va trebui sa optati pentru 4 stele.

Butura este din plin, atat sucuri (pepsi, 7up, mirinda si sucuri de dozator) cat si bauturi alcoolice (bere, vin, wisky, cocktailuri (fff bune) etc). Nu veti gasi sucuri naturale, ma refer la cele facute atunci pe loc din fructe. Personalul este amabil, cel putin eu nu pot sa le reprosez nimic.

Hotelul este dotat cu o piscina frumoasa care va poate determina sa nu mai mergeti la plaja, deoarece aveti totul langa voi, mancare, bautura. Programul este putin neconvenabil, piscina functionand pana la 17.30, dar va spun sincer ca nu am vazut sa fie nimeni scos din apa dupa aceasta ora.

Plaja este superba, destul de curata, apa excelenta, peisajul frumos. Nu exista cersetori, cei cu porumb, namol sau alte "specialitati". Exista sezlonguri si umbrele pentru toata lumea, dar saltele s-ar putea sa nu mai gasiti in cazul in care ajungeti la plaja dupa ora 10, dar va spun plaja este frumoasa si spatioasa.

Sa trecem si la aspectele pe care eu le consider negative:

1. Plaja este destul de departe de hotel, nu exagerat, dar este. Exista autobuz care face drumul pana la plaja, dar el functioneaza pana la ora 16.30. Eu din fericire m-am deplasat cu masina si am trecut peste acest aspect (in 3-4 minute esti la plaja cu masina, pe jos iti ia cam 15 min)

2. Barul de pe plaja unde exista sucuri, bauturi si mancare are un program cam aiurea 11.30-16.30, astfel ca daca intentionezi sa mai bei ceva dupa ora 16.30 ar fi bine sa mergi acolo si sa te blindezi de bauturi inainte de ora inchiderii.

3. In camere femeile de serviciu ar putea sa curete mai bine, avand in vedere ca de pe plaja se aduce nisip, dar cred ca fiind relativ putine pentru capacitatea hotelului nu au timp sa stea prea mult intr-o camera. Totusi am avut prosoape curate in fiecare zi.

In concluzie, consider ca pentru un hotel de 3 stele ofera destul de multe, iar daca vii aici pentru mare si relaxare, vii la locul potrivit, nelipsindu-ti nimic din ceea ce ai acasa. Daca vii sa incerci mancaruri alese, bauturi extrafine, spa-uri etc, locul tau nu este aici.

ps Incercati cocktailurile de la "Lobby bar" din hotel sunt f bune si bramanii stiu sa le prepare la cel mai inalt nivel.

Trimis de shady in 19.08.12 16:02:49
Validat / Publicat: 19.08.12 18:39:25

VIZUALIZĂRI: 1642 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (shady); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[19.08.12 17:07:31]

@shady, esti inca la hotel, sau ai ajuns acasa inapoi in Tg Mures?

[19.08.12 18:38:15]

@shady: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo.

shadyAUTOR REVIEW
    [21.08.12 01:11:04]

@webmaster: eram inca in hotel la ora postarii. in seara asta am ajuns acasa.

m3liss01*
    [25.08.12 10:25:48]

daca zici ca ai mers cu masina pana la plaja inseamna ca nu stii cat faci exact pe jos... noi mergeam pe jos de ne-au intrat picioarele undeva... si faceam cam 25 de minute minim in niciun caz doar 15.

in alta ordine de idei, ati fost norocosi ca vi s-au schimbat prosoapele in fiecare zi... noua nu ni le-au schimbat o singura data in 5 zile.

Apoi... nu mai vorbiti aiurea daca nu stiti cum sta treaba cu hotelurile de 3 stele si pretentiile. Toti ziceti ca vai pt banii astia nu ar trebui sa avem pretentii. Da uite ca pt aceeasi bani (care pt mine nu sunt putini poate la banii altora ca voi e o nimica toata) altii la alte hoteluri tot de 3 stele aveau conditii mult mai bune. Totul, incepand de la masa, restaurant, piscina, curatenie in camere. Asa ca nu e problema ca avem noi pretentii e problema ca nu-si merita banii si te simti tras pe sfoara.

Alta informatie gresita este ca BARMANII CHIAR NU STIAU SA FACA UN COCKTAIL si mai ales "la cel mai inalt nivel"... stiu ce zic si de ce zic.

In fine. Nu mai induceti lumea in eroare ca nu e asa roz situatia cum o vedeti voi. Nu-si merita banii si punct.

shadyAUTOR REVIEW
    [30.08.12 13:06:38]

@m3liss01: Fiecare cu parerea lui. Nu am spus ca nu putea fi mai bine si crede-ma nici eu nu/mi permit sa arunc banii. Subiectul mesajului meu era "multumitor". Nu am fost impresionat de conditii, insa fata de ce ofera altii, mi s/a parut acceptabil. Am fost la 4 stele si a fost deplorabil, asa ca eu conisder ca depinde de fiecare hotel in parte.

La aprecierea mea referitoare la drumul pe jos, spuneam ca faci 15 minute pe jos, deoarece prima data cand am mers la plaja am mers pe jos, apoi am zis ca nu merita si a doua zi am luat masina. Referitor la cocktailuri consider ca din bauturi "no name" nu va iesi un cocktail deosebit, dar erau 2-3 barmani care stiau sa se descurce destul de bine la majoritatea cocktailurilor. Nu am vrut sa induc in eroare pe nimeni, mi-am spus parerea si gata, iar cine vrea sa mearga sa se gandesca foarte bine ce-si doreste.

m3liss01*, shady
    Alte impresii din această RUBRICĂ.COM Hotel: