ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 14.08.2012
AUG-2012

Către satisfăcător
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Extrem de nemulțumit

Pozitia superba, conditii cazare medii, mancarea ingrozitoare

Hotelul este pozitionat chair pe faleza din centrul orasului, vis-a-vis de port. Pozitia este superba. Am avut camera cu vedere mare cu o priveliste nemaipomenita.

Hotel este putin cam vechi, cu mobila veche si unde predomina tot timpul un aer putin inchis. Camere sunt curate dar cu mobilier foarte vechi cu accentuate urme de degradare.

In camera s-a facut curat in fiecare zi, au fost schimbate prosoapele murdare. Intr-una din zile au fost schimbate si asternuturile. Camera avea aer conditionat care era foarte folositor mai ales dupa amiaza deoarece batea soarele direct in camera si era foarte cald.

Personalul era dragut, dornici sa te ajute.

Erau peste tot afise care te anuntau ca nu ai voie in hotel cu mancare sau bautura din afara unitatii. Inteleg sa nu stai in holul hotelului sa beai berea cumparata de la supermarket, dar sa se uite urat la tine ca iti iei o apa de la magazin sa bei in camera!!!

Acum parte care mie mi-a displacut cel mai mult, mancarea. Am avut demipensiune cu mic dejun si cina. Mic dejun a fost acelasi in fiecare zi. Un singur fel de salam, un cascaval si in rest numai branzeturi si salate si niste masline sarate de care nu se atingea nimeni. Aveau suc de fructe care se termina imediat, daca te duceai la 8 jumate nu mai prindeai.

La cina ei zic ca era bufet, insa felul principal care nu prea avea carne aproape deloc plus ca ti-l punea bucatarul in farfurie care se mai si uita urat atunci cand mai cereai o lingura de piure. In acest aceleasi vesnice salate din care puteai luat cat vrei. Poate sunt unele persoane care au apreciat genul asta de mancare insa mie mi s-a parut groaznic. Chiar si putinul fel principal pe care il dadeau cu portia era groaznic.

Per total nu va asteptati la mai mult de 2 stele, gen hotelurile acelea comuniste de la noi de la Neptun si Jupiter. Iar in ceea ce priveste masa daca sunteti genul care va place carne la masa si nu prea apreciati salatelele o sa vi se para groaznic

Trimis de chuck_norris in 14.08.12 10:50:26
Validat / Publicat: 14.08.12 11:59:35

VIZUALIZĂRI: 1622 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (chuck_norris); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[14.08.12 11:59:25]

@chuck_norris: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

adryana
[14.08.12 13:59:09]

ai vorbit mai mult despre mancare, problema vesnica a romanilor, iar despre plaja nu ai spus nimic ,dar ai dat 95%, despre ce plaja e vorba?

chuck_norrisAUTOR REVIEW
[14.08.12 15:01:54]

@adryana: Da, am vorbit despre mancare pentru ca asta m-a deranjat cel mai mult.

In fata hotelului este o plaja mai micuta impartita in doua. In partea dreapta e administrata probabil de o firma si are senzlonguri si umbrele parca 15 lire 2 sezlonguri. In partea stanga erau doar niste umbrele cred ca amplasate de municipalitate unde iti puteai pune prosopul sau cearceaful in voie. Pe bucata aceasta gratuita era destul de curat, apa era foarte limpede si linistita mai ales datorita digului de la port.

Am mai facut deasemenea plaja la Ladies Beach, la vreo 5-6 km. Luam microbuzele locale, 2,75 lire calatoria. Acolo nisipul era foarte fin si plaja mai lata, 5 lire un sezlong, dar plaja mult mai mare si mai frumoasa ca cea din fata hotelului. 95% am dat per total pentru ceea ce tinea de apa si plaja din Kusadasi deoarece hotelul nu are o plaja proprie.

adryana, chuck_norris
Alte impresii din această RUBRICĂSozer Hotel: