ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.08.2012
ÎNSCRIS: 08.08.12
AUG-2012
2 AD. + 1 COPII -- v: 2,6 ani

Un concediu superb

vacanta in bulgaria la hotel Detelina a fost una foarte normala. nu va asteptati la ceva spectaculos, dar nici nu va luati dupa carcotasii de romani nemultumiti.

recomand cu placere tuturor celor ce vor sa isi petreaca vacanta la acest hotel, datorita curateniei, apei din piscina si chiar si din punct de vedere al bucatariei, care nu este una de talia turciei sau hotelurilor de 5*, dar este una destul de variata pentru cineva care poate sa-si foloseasca putin imaginatia in a-si prepara mancarea dorita.

Ca in orice locatie in care se gasesc romani, se gasesc si conationali care sa ne faca de ras, crezandu-se net superiori celor care vor sa ne faca sederea cat mai placuta (adica angajatilor hotelului) si dandu-se in spectacol ori de cate ori aburii bauturii gratis le inunda creierul. Altii care nu fac panarama ne fac de ras prin incalcarea regulilor hotelului, cum ar fi: umplerea sticlelor de 2 litri cu apa de la fantaninile din preajma piscinei, unde normal se bea numai cu paharul; caratul mancarii in camera dupa ce la masa s-au ghiftuit bine cu 2-3 farfurii cu mancare. aceste lucruri s-au intamplat in perioada in care am fost eu, deci nu vorbesc din stele. dar asa suntem noi, vesnic nemultumiti de altii!

Am cam deviat de la subiect, dar m-am enervat destul de tare cand vad numai nemultumiti.

Cateva inpresii despre:

PISCINA - foarte curata, destul de mare, cu loc de innotat si pentru copii, deci este ok

CAMERA - destul de mare, f. curata, iar in fiecare zi se facea curatenie, nu cum spun altii ca nu

MANCAREA - gustoasa, nici acasa nu mananci atatea feluri de mancare, si chiar daca nu sunteti multumiti ganditiva ca este un hotel de 3* si cam cat ati dat pe sejur. daca nu luati all, oare cat cheltuiati pe mancare si nu va placea ce aveati in farfie?

BAUTURA - am baut numai bere si rachie. berea ca la noi la draft, iar rachia destul de buna pt a servi un pahar inainte de masa

GAZDELE - f primitoare si f tineri, deci nimic de obiectat. probabil erau cursanti

STATIUNEA - linistita, fara pre multe lucruri de facut in afara de plaja si cateva chioscuri cu nimicuri; dar nu am mers la cumparaturi ci la mare si soare

PLAJA - curata, amenajata cu sezlonguri. nisipul nu f fin, dar asta e. duceti-va in sahara daca vreti nisip fin. am fost acolo deci va trimit unde trebuie

APA - foarte curata si limpede; nu ati vazut niciodata la noi asa o apa. se adanceste f repede dar asta nu a impiedicat pe nimeni sa se balaceasca.

In concluzie m-as duce in fiecare an la acest hotel dar eu merg pe principiul"niciodata de 2 ori in acelasi loc, atata timp cat sunt atatea locuri de vizitat in aceasta lume".

Am omis sa va spun ca fetita mea s-a simtit senzational si cred ca majoritatea copiilor care au fost acolo s-au simtit asa: si au fost destul de multi. RECOMAND TUTUROR CELOR FARA PRETENTII EXAGERATE FATA DE PRETUL PLATIT SI CELOR CARE SUNT REALISTI SI CARE VOR IN CONCEDIU SA SE SIMTA BINE SI NU SA STEA SA CAUTE NEMULTUMIRI IN LOC SA SE BUCURE DE MARE, SOARE SI PISCINA

Trimis de dcjordan81 in 08.08.12 18:28:47
Validat / Publicat: 08.08.12 19:33:26
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: nisipurile de aur, nessebar

VIZUALIZĂRI: 3222 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dcjordan81); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster [08.08.12 19:33:08] »

@dcjordan81: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

selenap [08.08.12 20:02:35] »

Ce numesti tu gratis, "... aburii bauturii gratis"?!... Bilete platite pentru all inclusive nu cred ca inseamna bautura gratis!... Mergi si in alte statiuni la hoteluri de 3* sa vezi ce inseamna mancare si bautura pentru all inclusive! Hotelul Detelina si statiunea Chaika sunt DEPLORABILE, DEPLORABILE!!!

dorgo [09.08.12 11:05:21] »

@all... bai oameni buni, nu stiu cum se face, dar am fost trei ani la rand la bulgari, s-o luam in ordine...

K-tin si Elena (Hotel Lebed-4 stele), Helios-Hilton (5 stele) si Detelina (3 stele) si de fiecare data m-am simtit bine, poate ca sunt eu asaaa... un tip mai putin pretentios...

poate ca vad eu doar lucrurile frumoase si le ignor pe cele rele, ca sa nu-mi stric viata...

poate compar prea mullt, adica ma gandesc c-am trecut prin perioada aceea gri cand mergeam la Marea Neagra, si noi, romanii primeam un singur fel de mancare la cantina si alaturi de noi, nemtii si scandinavii primea portocale si prajituri cu ciocolata si frisca si noi inghiteamn sec...

anul acesta la Detelina am primit pentru 20 de euo pe zi (90 de lei), hotel frumos, mancare buna "cat incape", plaje, apa limpede, sezlong, parcare, piscina, toate gratis... pai pentru 90 de lei pe zi ce primesti pe litoralul romanesc sau oriunde altundeva la noi? ... o camera si-atat... parerea mea e ca sa profitam de anii astia cat inca se mai da "olinclusivu" la bulgari si bilete ieftine la greci, ca viitorul nu stii niciodata ce-ti va mai aduce...

dorgo, selenap
    Alte impresii din această RUBRICĂDetelina Hotel: