ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 07.08.2012
ÎNSCRIS: 24.07.09
AUG-2012
6 AD. + 2 COPII -- v: 5,11 ani

Restaurant Pescaresc [Kitten] - cina la malul marii

La acest sfarsit de saptamana, fiind cazati la un hotel din statiunea bulgareasca Kiten, am fost sa servim masa la un restaurant situat chiar pe malul marii. Prietenii bulgarii l-au recomandat iar noi am acceptat sa mergem.

Am gasit aici un restaurant deschis, situat direct pe plaja, cu o servire foarte rapida, un gratar amplasat chiar la intrarea in acesta, precum si o formatie de muzica life. Ne-am simtit foarte bine, am mancat bine si am platit putin. Astfel, in poze o sa vedeti ca pretul a fost foarte bun. Am servit asa: 2 buc tort cu inghetata, 2 buc tort simplu, 2 platouri mari cu scoici si lamaie, 2 limonade (acreeeee), 2 ape minerale, 2 carafe de vin, 1 peste la gratar cu lamaie (fara garnitura) si cred ca atat. Pretul total 62.23 leva adica aprox 13.53 eur.

Langa ultimele mese am gasit un balansoar care a fost incercat din plin de copii.

Problemele cele mai mari aici au fost tantarii care ne-au zapacit tare de tot.

Servirea a fost foarte buna, la peste ni s-a adus pe o farfurie 5 servetele parfumate (din partea casei). Bonul fiscal a fost adus pe o farfurie (vezi foto), intr-o prezentare originala (noua ne-a placut).

Ceva probleme ar avea la wc-uri unde miroase putin dar in rest... curat.

Una peste alta, o mancare foarte buna, la fel si pretul... RECOMAND CU PLACERE.

Trimis de droniucm in 07.08.12 12:28:15
Validat / Publicat: 07.08.12 13:31:06
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 3131 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (droniucm); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 la intrarea in restaurant (situat chiar pe plaja) gasiti aceste pancarde cu preturile practicate

[07.08.12 13:30:29]

Foarte buna recomandarea, multumim pentru impresii.

Dragoș_MD
[07.08.12 14:00:56]

Pretul total 62.23 leva adica aprox 13.53 eur.

Scuze, dar 62,23 leva / 1,95 leva pt. 1 euro = fix cu 31.91 euro. Ceea ce mie personal mi se pare putin cam mult, pentru o terasa pe plaja si la ce ati mancat acolo. Dar e doar o opinie...

Si ca sa fiu si on-topic - numele restaurantului (din poze) este "fishbone"; cred ca e exact amanuntul cel mai util, nu de alta, dar cred ca nu e unicul cu specific pescaresc de pe faleza din Kiten!

PS, tot on-topic, insa: tortul (cf. bonului fiscal) era tort de biscuiti.

[07.08.12 14:03:48]

@webmaster10: multumesc frumos... am o gramada de impresii, nu prea exista timp... am sa va mai povestesc... printre picaturi. Numai bine!

[07.08.12 14:14:15]

@Dragos: daca cauti nod in papura gasesti oriunde. Se poate sa fi gresit (nu intentionat) la socoteli dar ca terasa pescareasca, sigur este doar una. In 3 zile cat am umblat pe acolo nu am vazut alta. "Terasa pescareasca" este foarte bine descrisa, mie asa mi-a placut sa ii spun. Daca nu iti convine, da o fuga pana acolo, tradu denumirile de pe toate pancardele, stai 3 zile si fa si tu impresiile tale. PROMIT CA NU O SA COMENTEZ.

Nu am nevoie de rautatile tale. Nu iti place, NU CITI

Dragoș_MD
[07.08.12 14:29:37]

@droniucm: nu am scris nicaieri ca ar fi vreun nod in papura. Si nici nu mi se pare sa fi spus ceva cu rautate. Mi-am exprimat doar opiniile mele, civilizat, fata de ceea ce ai scris putin mai sus.

Si nu stiu daca un sofer de taxi ar sti sa mearga la "restaurant pescaresc" dar daca aude "fishbone", cu siguranta nimereste. Asta daca vreun coleg de site citeste articolul de fata si vrea sa dea o fuga. Nu crezi nici acum ca am dreptate? (in caz negativ, iti spun sincer: nu ma supar!)

Poate o sa merg si eu odata acolo, dar anul asta am fost deja, la Varna. Iar de citit, citesc si ce nu-mi place (si nu ma refer aici la presa - pe aia n-o mai citesc de mult!) si incerc sa ajut, pe cat ma tine puterea, autorii/colegii de site si de pasiune sa scrie mai bine. Evident, nu toti sunt bucurosi sa fie ajutati. Imi cer scuze daca te-am necajit.

[07.08.12 14:34:36]

@Dragos: Nu m-ai necajit. Incerc printre picaturi (sunt la serviciu) sa scriu ceea ce am gasit eu acolo. Am cautat impresii pentru Kiten si nu am gasit. M-am gandit ca sunt de ajutor. Nu ma asteptam la comentarii de acest gen. La pret sigur ca am gresit, am "batut" invers, e clar. Iti multumesc pentru "ajutor" si ma bucur ca mi-ai atras atentia in sensul pozitiv. Vis-a-vis de soferii de taxi: nu am vazut nici unul... Statiunea este foarte mica si nu ar avea de unde pana unde sa te duca...

Numai bine!

droniucm