ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.08.2012
2 AD. + 1 COPII -- v: 10 [ani]

Nici nemulțumit, nici mulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit

Nu merita 4 stele

Buna ziua! Incep prin a va spune ca am plecat foarte dezamagita citind celelalte impresii despre acest hotel.

Sunt adevarate si impresiile bune si impresiile proaste.

Dupa un drum obositor de 20 de ore cu autocarul am ajuns la hotel unde ne-a intampinat d-na Andy si un hamal care ne-a luat bagajele. Ne-au pus bratarile si ne-au trimis sa luam masa.

Masa nu mi-a placut foarte mult pentru ca eu nu ma prea impac cu genul lor de mancare, dar gaseai ce sa mananci in fiecare zi.

Dupa masa ne-a cazat imediat. (am ajuns la hotel in jurul 12.00 iar la ora 13. oo eram cazati), am primit camera in corpul central fara sa dam spaga (alte familii au dat spaga si au fost cazati in corpurile laterale).

Camera ce sa spun destul de mare curata nu foarte impresionanta in orice caz nu camera de 4 stele, aveam patul pt. copil (pat normal nu pliant), la baie curat, dar pe ici pe colo mucegai prosoapele gri nu albe si rupte. Aerul conditionat functiona, curatenie se facea zilnic dar superficial, ne punea hartie igienica in fiecare zi si apa plata 1 sticla de 1,5 l. Cam atat despre camera.

Piscina mare curata, sezlonguri suficiente, dar inghesuite, prosoapele de la piscina urate, murdare, miroseau urat, nu va sfatuiesc sa le folositi.

Masa buna destul de diversificata: dimineata aveau branza (mai multe sortimente), cascaval, mezeluri (mai multe sortimente), masline, salate de tot felul, chifle (multe sortimente), paine alba, paine neagraoua fierte, omleta cu legume, rosii, castraveti, clatite, gem, compot, fructe (pepene galben, pepene rosu, prune, caise, piersici) halva, ceai, cafea. etc. La pranz: f. multe fripturi cu sos (carne de pui si de vita), peste, piure, orez, lasagna, cartofi prajiti, salate, soteuri de legume (multe sorimente), prajituri (multe sortimente) majoritatea pe baza de gris, dar se mai gasea si baclava, negresa insiropata si multe alte feluri, fructe, ceai, cafea, placinte cu branza, cu cascaval, cu ciuperci si multe altele. Seara: Friptura la gratar (se face afara la piscina), mici, peste, salate, piure, paste cartofi prajiti, legume la tigaie, fructe, prajituri si multe altele. La bar: bere, Kognac gin, vin alb, vin rosu, sucuri la dozator (nu sunt bune), cola fanta, sprite, apa plata, apa minerala (au si la pahar, dar si la sticlute mici de 0,25, dar pe acelea le primesc mai mult turcii).

Plaja: oribila, ingusta, murdara, nisip f. putin (mai mult pamant decat nisip), sezlonguri putine, rupte, fara saltele, apa curata dar in unele portiuni sunt pietre de nu poti intra in apa. (este o zona unde se termina plaja hotelului, iar acolo nu sunt pietre, iar apa este f. curata).

Animatia la hotel OK. Au seri tematice: seara turceasca, se amenajeaza f. frumos la piscina, ne-a dat tort, sera Miss Vera (f. haios), Sera Vera Santa Maria ne - a dat inghetata si tot asa.

Distanta catre centrul orasului este destul de mare nu se poate merge pe jos (in primul rand pt. ca este f. departe, iar in al doilea rand nu ai pe unde). Se poate ajunge cu Dolmus nr. 1 costa 1,65 lire turcesti de persoana (si copiii platesc).

Excursiile optionale destul de scumpe 40 de Euro de persoana (platesc si copiii peste 7 ani).

Personalul nu este atat de zambitor cum s-a mai scris, sunt foarte atenti cu turcii lor, dar cu romanii nu. (isi favorizeaza natia).

Hotelul nu merita in nici-un caz 4 stele, 3 stele cu indulgenta.

Cam atat nu mai stiu ce sa scriu daca imi mai amintesc ceva am sa revin. Sper sa va fie de folos ce am scris.

Trimis de yuca in 06.08.12 10:12:03
Validat / Publicat: 06.08.12 10:41:55
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA

VIZUALIZĂRI: 4526 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (yuca); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 900 PMA (din 1 vot)

bigu_2006_rapid
[27.08.12 09:41:57]

buna yuca! poze, ceva, nu ai de acolo?

bigu_2006_rapid
Alte impresii din această RUBRICĂLuana Santa Maria Hotel (ex Sole, ex Vera) [Bayraklidede]:

• pagină generată în 0.045190095901489 sec