ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.08.2012

Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit
Extrem de nemulțumit

Smile Aquapark Brasov - bani aruncati

In primul rind as vrea sa atrag atentia moderatorilor ca a baga in aceeasi oala toate strandurile si parcurile acvatice din Brasov este o mare greseala in primul rind pentru ca se nasc o multime de confuzii si in al doilea rind pentru ca nivelul serviciilor este extrem de diferit.

Initial am vrut sa mergem la Paradisul Acvatic. Mai fusesem acolo iarna si vroiam sa incercam si vara. Cind am ajuns acolo in jur de ora 12 parcarea era plina iar coada iesea 50 de metri in afara cladirii. Ne-am uitat prin gard iar in curte, pe gazon nu mai era loc sa pui un sezlong.

Ne-am hotarit sa incercam Smile Aquapark din cartierul Noua.

Parcarea strandului era arhiplina iar in parcarile blocurilor din jur sunt pancarte care avertizeaza ca locurile sunt pentru locatari. Ospitalitate romaneasca!

Am reusit sa parcam cred ca la un km distanta pe un loc viran.

La casa strandului (ca asta e de fapt) ni s-a comunicat ca nu mai sunt sezlonguri disponibile. Aveam pregatite rogojini si prosoape asa ca am insistat sa intram.

Desi fiica mea (13 ani) nu se incadra la reducere (bilet de10 ron) am insistat sa nu plateasca bilet de adult (40 ron) intrucit nu primeam sezlonguri. Casiera a fost de acord dar baietii bronzati de la intrare au avut obiectii si s-au aratat foarte nemultumiti de aranjamentul meu. Avea sa-mi para rau ca nu mi-am cerut banii inapoi si n-am renuntat.

Inauntru e cam asa:

Apa are o culoare verde si miroase a baltoaca. Toti care am intrat in apa ne-am patat captuselile sau sireturile albe ale costumelor de baie cu o mizga de culoare verde.

Toate podetele si platformele de lemn au cuie si suruburi iesite in afara. mare atentie pe unde calcati!

la ora 13 duminica nu se mai gasesc colace de dat pe topogan si trebuie sa negociezi obtinerea lor cu cei care s-au plictisit de ele. Cei care nu se dau cu colacul il pastreaza pentru cazul in care le mai vine cheful.

Pardoseala este peste tot distrusa, exfoliata, plina de pietricele taioase, chistoace, gume de mestecat si bomboane scuipate si baltoace urit mirositoare.

Loc de sezlonguri ar mai fi fost dar probabil proprietarii terminasera banii cind au ajuns la dotari.

Ne-am asezat linga un chiosc dezafectat construit peste un canal in care exista niste ventile probabil ale instalatiei de alimentare cu apa. In 2 rinduri supraveghetori avind statii de emisie-receptie au coborit in canalul de vizitare care era inundat cu apa jegoasa si au montat o pompa care scotea si deversa, unde credeti? Bineinteles ca in riul artificial care inconjoara parcul si in care se scalda o gramada de lume.

Permanent bubuie muzica asurzitor si de neinteles in niste boxe uriase la o terasa goala (probabil preturile sunt de vina?)

Pe riul pe care ar trebui sa circule numai colace se face baie nestingherit, se sare (desi apa are cam 80 cm), se stropeste cu apa lumea din jur etc.

Pe topogane nu m-am dat pentru ca am vazut mai grozave si mai curate in 2 parcuri acvatice vizitate in Bulgaria.

WC-urile sunt de tip ecologic dar transformate sa aiba apa curenta (care este ingrozitor de rece). In schimb, ca sa fie lumina in interior, wc-ul are acoperis de policarbonat transparent astfel incit in interior se formeaza efectul se sera iar temperatura e ca in sauna astfel incit nu rezisti inauntru cu usa inchisa mai mult de 2-3 minute.

La dusuri, de asemenea, apa este ingrozitor de rece.

In rest golani multi care au servit citeva beri si dau pe gura toate injuraturile posibile fara sa le pese de femei, copii si ce-o mai fi prin jur.

Va doresc distractie placuta la 40 ron/adult si 10 ron/ copil. Fara mine!

Trimis de mango2000 in 05.08.12 21:31:21
Validat / Publicat: 05.08.12 22:33:17
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BRAȘOV. A mai fost în/la: Paradisul acvatic, standuri civilizate si igienice din Ploiesti, Rimnicu Vilcea, Litoral

VIZUALIZĂRI: 13943 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mango2000); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmaster0 [05.08.12 22:33:53] »

@mango2000: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

webmasterX [21.05.15 13:07:27] »

Mutat în rubrica "Aquapark Smile, BRAȘOV" (nou-creată pe sait)

• Alte impresii din această RUBRICĂAquapark Smile: