ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.07.2012
ÎNSCRIS: 31.07.12
JUL-2012

Extrem de nemulțumit

3 stele ciobite, adica 3 bile negre

Pe principiul afara este vopsit gardul si inauntru leopardul. Camera arata bine cand am intrat, curata si cu mobilier nou. De remarcat ca pe tot parcusul sejurului, am stat 3 zile, s-a facut curatenie in camera in fiecare zi.

Sa incepem insa cu inceputul - nu exista minibar cu toate ca era specificat in oferta lor si pe site-ul pompos pe care si l-au facut pentru promovare. Aerul conditionat s-a oprit dupa 30 min. de functionare si afisa un frumos led rosu semn ca nu are freon. Am anuntat la receptie si a venit un domn care am inteles ca era adminu' bun la toate si ne-a spus ca timerul este de vina pentru ca ar fi programat sa se opreasca la 30 min. (adevarat, noi eram novice si nu mai folosisem/vazusem aparate de aer conditionat niciodata pana atunci). L-a setat el chipurile dar evident ca dupa alte 30 min. s-a oprit din nou. Plus ca temperatura setata era de 17 grade si ala sufla ca un ventilator obosit. Problema cea mai mare a fost faptul ca am primit o camera cu vedere in spatele hotelului si toata dupa amiaza batea soarele, deci am facut sauna gratuit.

Cadita de dus curgea atunci cand iti faceai dus si toata apa era pe jos in baie. Cand am semnalat asta la receptie ni s-a spus ca asa au fost proiectate si sa punem un prosop pe jos ca sa absoarba apa. Dusul curgea pe langa furtun drept pentru care te spalai cu presiune redusa. In dupa amiaza celei de-a doua zile cand am venit de la plaja am constatat ca nu avem apa calda, curgea pe teava dar era ca de la soare, nu te puteai spala cu ea. Am semnalat la receptie - raspuns - lasati-o sa curga cam 15 min ca o sa vina calda, sunt multe cereri. Buna gluma, pai daca sunt multe cereri trebuia sa fie fiarta, nu rece. Evident am lasat-o sa curga dar nu a venit mai calda. De precizat ca altii nu aveau presiune la apa si tot se plangeau la receptie dar nu cred ca s-a rezolvat ceva.

Piscina destul de mare si cu sezlonguri dar pacat ca nu putea fi utilizata pentru ca apa era tulbure si murdara, probabil nu era schimbata de ceva zile bune.

Micul dejun inclus in pretul camerei este un dezastru. O singura masa de 2 pe 2 la cca 100 de persoane cate erau cazate in hotel. Trebuia sa stai minute bune la coada ca sa iti poti lua ceva, care oricum nu merita nici efortul si nici banii. Salam Victoria, un cascaval la care feliile erau lipite intre ele si abia puteai sa iei - pb asta era ideea, sa te lipsesti, branza si crenvusti, rosii si castraveti. Dupa o jumatate de ora au adus si o omleta si cafea. Nu am avut curaj sa incercam cafeaua asa ca ne-am luat de la bar, evident cu bani. Am fost la acest asa zis mic dejun doar in prima zi, restul de 2 zile ne-am lipsit de bataia lor de joc pe banii nostri. Din pacate nu am gasit camere libere in alta parte ca ne-am fi mutat fara doar si poate.

Oricum ca o concluzie finala ocoliti acest hotel care isi face o reclama mincinoasa si si bate joc de turisti. Eu sunt hotarata sa ii reclam la OPC drept pentru care am cerut bon la receptie.

Trimis de savina in 31.07.12 12:03:35
Validat / Publicat: 31.07.12 13:02:25

VIZUALIZĂRI: 2351 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (savina); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 camera in care am fost cazati

webmaster [31.07.12 13:02:03] »

@savina: bun-venit pe site si in comunitatea AmFostAcolo!

• Alte impresii din această RUBRICĂUnion (ex Ten) Hotel: