ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.07.2012
2 AD. + 2 COPII -- v: 8,17

Sub orice critică
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Extrem de nemulțumit

La pomul laudat sa nu te duci cu sacul

Buna ziua, as vrea sa va impartasesc si eu imresiile mele despre ceea ce se vroia a fii o vacanta de vis in superba statiune marmaris.

inca din luna martie am achizitionat biletul de vacanta pentru hotel grand yazici marmaris palace, vacanta ce urma a avea loc in perioada 09-16 iulie.

hotelul dispune de un corp central (unde se afla receptia, restaurantul principal, sauna, sala de jocuri, sala de forta si cam tot ce tine de petrecerea timpului liber) si cateva zeci de ville (bungalow) am inteles ca sunt aproximativ 50 zeci. pretul pentru un sejur este evident mai mare in corpul central decat in bungalow.

la achizitionarea biletului am pus cap la cap conditiile dintre cele doua si am ales corpul central (MAIN BULDING).

a venit si ziua mult asteptata, plecand cu masina proprie mi-am programat traseul in asa fel incat sa merg lejer, sa ma opresc sa vizitez ceva, si am plecat cu 3 zile mai devreme, ca luni pe data de 09 iulie sa ajung la hotel. la ora 09.00 eram in fata receptiei, bine nu ne-am asteptat sa ne cazeze la ora 09, stiind ca la ora 14 se face check in-ul. ne-au pus bratarile la maini si mi-au spus sa revin in jurul orei 13 pentru a ma caza.

intre timp am incercat sa ne acomodam cu locul, sa vizitam hotelul, plaja, locurile de joaca pentru copii. am servit masa dupa care la ora 13 eram la receptie.

STUPOARE. personalul de la receptie imi spune intr-un mod care m-a lasat masca ca nu exista familly-rom free in main bulding si sa ma mut in bungalow. inca de la inceput nu am fost de acord stiind ce diferenta de pret este intre bungalow si main bulding, iar ei sustineau intruna ca le pare rau dar nu sunt camere, hotelul fiind full. vazand ca nu accept bungalow, au ineput sa vocifereze intre ei, parca erau un roi de albine, telefoane, ridicari de voce si intr-un final vin cu o propunere. MISTER PLEASE BUNGALOW.

am cerut sa vorbesc cu managerul care dupa vreo 30 minute a aparut si mi-a spus acelasi lucru. hotell full not familly rom. in jurul orei 17mi-au dat o camera undeva la subsolul cladirii probabil era a angajatiilor si mi-au promis ca a doua zii imi schimba camera. a doua zii cand am fost la receptie unde crede-ti ca imi dadeau camera FIRESTE BUNGALOW.

si ca o concluzie iti cumperi bilet inca din luna martie tii banii blocati atatea luni si iti bat unii joc de tine cum vor ei, iar agentia de aici nu m-a ajutat deloc (eu-nes) spunand ca turoperatorul este din germania, si este treaba lor sa fac sezizare la ei.

sa va spun cate ceva si despre hotel. in primul rand de ce este foarte frumos este peisajul natural, mirific de altfel (peisajul este cel care creste raitingul la marmaris) in rest conditiile de la hotel lasa mult de dorit in comparatie cu belek bech de ex.

hotelul dispune de un restaurant principal, bar la plaja, bar la piscina, exista o terasa food unde se serveau diferite mancaruri intre orele 12-17, exista piscina principala si relax pool, topogane pentru copii si unul mare pentru adulti. in rest animatia inexistenta, spectacolele seara la amfiteatru tineau 30 min si radeai mai mult de vecinu sau vecina decat te faceau ei sa razi. iar un lucru care nu m-ia placut, te duci sa iei un cocktail si iti da intr-un pahar de plastic, parca nu suna bine.

mancarea, cel putin dimineata aceeasi in fiecare zii dar gaseai ce sa mananci, la pranz mancarea nu era foarte variata dar tot la fel cat ai fii de pretentios gaseai ceva de mancare. masa de seara era ceva mai buna ca sa zic asa erau mai multe feluri de mancare, gratare si prajituri foarte multe dar neconsumabile toate erau numai cu crema gen sarlota. care ramaneau pe mesele acelea. in cele 8 zile la acest hotel intr-o singura seara a fost baclava la masa si atunci pentru cine a apucat.

foarte multe posibilitati de a face excursii pe mare, diferite oferte si nu scumpe 35 tl de persoana, hidrobiciclete free dar doar 30 min, poti inchiria biciclete 5tl pe ora. asa cum a mai scris cineva pe acest site in marmaris este bine sa te duci la un hotel modest fara all inclusive, si sa faci croaziere in fiecare zii in alta destinatie, vezi si mai multe, si iesi si mai ieftin.

in rest ce sa va mai spun conditiile sunt jalnice cel putin la acest hotel, sincer nu credeam, dar intalnindu-ma cu realitateaam vazut si deschideti bine ochii cand cumparati un bilet.

intrarea im mare este foarte anevoioasa pentru copii cel putin, deoarece nu exista intrare lina in apa, ci exista ponton unde la 10-15m sunt scari unde cobori in apa, si exact unde cobori apa are cam 1m adancime, deciatentie la copiii care nu stiu sa inoate.

despre curatenie cel putin la mine in camera lenjeria a schimbat-o in ultima seara de stat acolo, iarin timpul zilei a venit de 2 ori la ora 15 cand ne odihneam cu totii si nu a mai facut dar nu asta este problema, problema este ca se fac diferente mari intre noi romanii si nemti, rusi care sunt in nr foarte mare si normal ca ei trebuie priviti altfel fiind foarte multi.

sper ca v-am adus informatiile necesare despre acest hotel, si sper ca doar eu sa fii patit asa ceva aici. vacanta placuta.

Trimis de vio_andu_gaby in 25.07.12 08:15:51
Validat / Publicat: 25.07.12 09:50:03
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: belek, kas, oludeniz

VIZUALIZĂRI: 3779 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (vio_andu_gaby); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 receptia hotelului
  • AŢI PUTEA rezerva o cameră aici, prin booking.com