ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 22.07.2012

Sub orice critică
Foarte nemulțumit
Foarte nemulțumit

Oribil. Oriunde in Bulgaria, fara Ahilea

O sa incep prin a spune ca am mai fost pe litoralul bulgaresc si am venit incantati (asa cum am scris in anii trecuti), dar la acest hotel a fost oribil.

Sa incep cu cazarea: in timp ce doamnele de la curatenie stateau pe banca la cafea, tigari si inghetata, noua ni se spunea ca nu sunt inca camerele igienizate.

Mancarea: mai rau ca la cantina. In fiecare zi carne tocata, pulpe prajite pline de ulei si un fel de legume fierte. a doua zi se schimba meniul si in loc de pulpe ne serveau tentativa de carne de porc prajita. Spun tentativa pt ca trebuia sa cauti carnea prin slanina. Ca salata: castraveti taiati rondele si rosii taiate in 4 cu tot cu cotor. fructte: piersici stricate sau pepene rosu. masa de dimineata mai bogata, intotdeuna aceiasi: oua fierte si omleta, 3 feluri de salam, un fel branza, un fel cascaval, cremvusti prajiti si negrii pe margine, la care se adauga unt+gem. Bauturi racoritoare spalacite servite de la ora 11 la 22. Cafea pana la ora 15. Bauturi alcolice: vin, rachiu, coniac si bere intre 11 si 22. Inghetata intre 12 si 14. Intre mese la piscina cornuri cu ciocolata, dar asta din a patra zi cand am cerut lamuriri de la managerul hotelulului ce inseamna pt ei all inclusiv.

Dupa ce am vb cu managerul am primit si curatenia zilnica in camera. Tot personalul imbracat ca si cand venea de la plaja, neingrijiti.

Plaja: la 5 minute cu masina sau 20-30 min pe jos. Se ajunge urmand drumul principal pana la supermarchet Didi si putin dreapta. Spatiu pe plaja mic pt cei cu prosoape, restul trebuia sa platesti sezlong, umbrela, etc.

Acest hotel este de 2*+ nu de 3 si se vede diferenta. Alegeti litoralul bulgaresc, dar nu Balcic, nu Ahilea.

Trimis de NJC in 22.07.12 20:40:24
Validat / Publicat: 22.07.12 22:09:42
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 3421 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (NJC); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 program limitat la all inclusiv

• Alte impresii din această RUBRICĂAhilea Hotel: